نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 کارگاه ساخت ??? پرتره از چهره‌هاي هنري برگزار شد  

کارگاه عملي ساخت صد پرتره از چهره‌هاي محبوب سينما و تئاتر ايران در باغ فرهنگسراي نياوران برگزار شد.

به گزارش مهر، در ادامه ساخت پرتره چهره‌هاي نام آشنا و محبوب کشور، اين بار با حضور 100 هنرمند شرکت کننده و علاقمندان با مديريت هيوا پاشايي آثار هنري با موضوعيت چهره بزرگاني مانند عباس کيارستمي، داوود رشيدي، مسعود کيميايي، محمدعلي کشاورز، علي نصيريان، پرويز پرستويي، هما روستا، حميد سمندريان، اصغر فرهادي و‌... برگزار شد.

پاشايي مجري اين پروژه هنري درباره چگونگي برگزاري ورک شاپ يادشده، اظهار کرد: انجام اين پروژه ملي با همکاري و حمايت بنياد آفرينش‌هاي هنري نياوران و خانه تئاتر ايران و مشارکت هنرمندان متعهد به فرهنگ و هنر بومي ممکن شده است.

او درباره تکنيک ساخت آثار گفت: تمام آثار پديد آمده با به کارگيري حدود 500 کيلوگرم انواع مهره‌هاي رنگي چوبي ساخته شده اند که در نوع خود بي‌نظيرند و يادآور فرهنگ ذکر ما ايراني‌هاست و اشاره به احترام و گرانقدري چهره‌هاي فرهنگي هنري براي مردم ما دارد. به همين منظور از 100 هنرمند علاقمند دعوت شد و پس از برگزاري دوره‌هاي آموزشي 48 ساعته در مدت يک ماه در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران، امروز توانستيم به صورت عملي ساخت اين چهره‌هاي محبوب را به اتمام برسانيم.

وي ادامه داد: با رايزني‌هاي انجام شده قرار است نيمه دوم آبان ماه امسال در نگارخانه آريانا واقع در خيابان فرشته و با حضور صاحبان چهره‌هاي يادشده و اصحاب فرهنگ و هنر، از پرتره اين عزيزان رونمايي شود.

اکبر عالمي، اصغر همت، عباس سجادي،‌هانا کامکار، مهدي ساروخاني و هيوا پاشايي اعضاي شوراي سياستگذاري اين پروژه فرهنگي و هنري هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان