نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 مريم سعادت:
 نمايش عروسکي هنوز در بين مردم ناشناخته مانده است  

مريم سعادت گفت: نمايش عروسکي و ارزش‌هايش هنوز در بين مردم ناشناخته مانده است و همه فکر مي‌کنند اين هنر مختص کودکان است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون پرورش فکري، مريم سعادت بازيگر و چهره پيشکسوت حوزه هنر‌هاي نمايشي کودک و نوجوان با بيان اين‌که سنگين‌ترين مفاهيم فلسفي را هم مي‌توان با استفاده از نمايش عروسکي اجرا کرد افزود: براي افزايش شناخت مردم از اين هنر مسوولان وظيفه‌اي برعهده دارند و به نظر من بايد امکانات بيشتري در اختيار کانون بگذارند.

وي که در گروه داوري هفدهمين جشنواره نمايش عروسکي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان حضور داشت درباره‌ کيفيت آثار اجرا شده در اين جشنواره خاطرنشان کرد: اين اولين داوري من در جشنواره کانون بود و به نظرم آثار و خود جشنواره بسيار اميدوار کننده بود. من اين کارها را خيلي دوست داشتم.

اين دانش‌آموخته رشته تئاتر عروسکي از دانشکده هنرهاي دراماتيک در ادامه يادآور شد: اگر براي اين نوجوانان و پرورش اين‌همه فکرها و ايده‌هاي خوب آنان کارگاه‌هاي آموزشي و تئاتر عروسکي مناسبي به ويژه در زمينه در زمينه عروسک گرداني، صداپيشگي و حتي عروسک‌سازي برپا شود، نتيجه دوره‌هاي بعد بي‌ترديد بهتر هم خواهد شد.

سعادت با بيان اين‌که فعاليت‌هاي هنري‌اش را سال‌ها پيش از کانون آغاز کرده است، کانون را محيطي گرم براي کودکان و نوجوانان توصيف کرد و گفت: من به خاطر وجود چنين فضايي هميشه احساسي گرم و صميمانه نسبت به اين مجموعه دارم و اين بهترين ويژگي کانون است.

هفدهمين جشنواره نمايش عروسکي مراکز کانون سراسر کشور با حضور 11 گروه منتخب از بين 473 گروه روزهاي 6 تا 8 مهر 1395 به ميزباني کانون مازندران و در شهر ساري برگزار شد.

داوري مرحله کشوري اين رقابت هنري را علاوه بر مريم سعادت، حسن دادشکر و زهرا صبري بر عهده داشتند.

در اين جشنواره آثار اعضاي ارشد مراکز کانون که نوجوانان فعال عضو اين مراکز هستند به رقابت گذاشته شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان