نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در افتتاحيه نمايشگاه «هنر تدبير»:
 نمايشگاه دستاوردهاي دولت کار بسيار ارزنده‌اي است  

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نمايشگاه دستاوردهاي دولت يازدهم را بسيار ارزنده دانست و گفت:‌ حُسن اين نمايشگاه اين است که صرفا به ارائه آمار نپرداخته و با ارائه آثار حجمي نشان مي‌دهد که دولت چه خدماتي را انجام داده است.

به گزارش ايسنا، علي جنتي که ديروز در افتتاحيه نمايشگاه «هنر تدبير» در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، اظهار کرد: اين نمايشگاه با همکاري نهاد رياست‌جمهوري و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در تالار وحدت برگزار شده و هدفش اين بوده است که مجموعه خدمات دولت يازدهم را عرضه کند.

او ادامه داد: اگرچه ارائه تمام خدمات دولت در چنين نمايشگاهي امکان‌پذير نيست، اما يکسري از فعاليت‌هاي دولت و وضعيت موجود کشور در حوزه‌هاي اقتصادي، فرهنگي و سياسي در زمان تحويل‌گيري کار توسط اين دولت نشان داده مي‌شود و به‌تدريج خدمات دولت را در طول سال‌هاي 93، 94 و 95 نشان مي‌دهد.

جنتي در پاسخ به پرسش خبرنگاري که پرسيد چرا نام عکاسان در زير عکس‌هاي اين نمايشگاه درج نشده است؟ گفت:‌ قرار نيست تمام عکس‌هايي که در اين نمايشگاه ارائه شده، با نام عکاس نشان داده شود. عکس‌هايي که در اين نمايشگاه وجود دارند، نشان‌دهنده يکسري واقعيت هستند و آن واقعيت‌ها را منعکس مي‌کنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به پرسش ديگري درباره مشکلات بيمه قاريان قرآن، اظهار کرد:‌ مشکل کار اين است که اعتبار لازم در بودجه کل کشور براي اين کار گذاشته نشده و در صندوق حمايت از هنرمندان، نويسندگان و روزنامه‌نگاران نامي از قاريان قرآن نيست.

او اضافه کرد: ما به‌دنبال اين بوديم که صندوق جدايي براي فعالان قرآني تشکيل دهيم. مبلغ 10 ميليارد تومان اعتبار در بودجه هست که اگر آن را تخصيص بدهند اين کار را انجام خواهيم داد.

براساس اين گزارش، نمايشگاه دستاوردهاي دولت يازدهم شامل عکس، فيلم و ... ديروز (10 مهرماه) توسط معاون اول رئيس‌جمهور در فضاي باز تالار وحدت افتتاح شد.

اجراي موسيقي «اي ايران» توسط نوازندگان سازهاي بادي ارکستر سمفونيک بخشي از مراسم افتتاحيه بود. در اين مراسم، مسوولاني مانند مرتضي بانک، علي جنتي - وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌، علي مرادخاني - معاون امور هنري وزارت ارشاد‌، مجيد ملانوروزي - مديرکل مرکز هنرهاي تجسمي وزارت ارشاد‌، فرزاد طالبي - مديرکل دفتر موسيقي - و علي‌اکبر صفي‌پور‌- مديرعامل بنياد رودکي - حضور داشتند. همچنين هنرمنداني مانند شهرداد روحاني، فريدون شهبازيان، ايرج راد، هادي مرزبان، اسماعيل خلج، محمود عزيزي، اکبر زنجانپور و سياوش طهمورث به افتتاحيه «هنر تدبير» آمده بودند.

موسسه توسعه هنرهاي معاصر مجري اين طرح است و سازه نمايشگاه نيز توسط سيامک احصايي طراحي شده است.

اين نمايشگاه شامل عکس، فيلم و اينفوگرافي از دستاوردهاي دولت يازدهم در حوزه‌هاي امنيت، کشاورزي، برجام، فرهنگي و‌... است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان