نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 برخورد گازانبري وزارت بهداشت با «پالم» 
 توتون‌هايي که در قهوه‌خانه‌ها مخدر مي‌شوند

‌مديرکل آزمايشگاه مرجع سازمان غذا و دارو ضمن تشريح اقدامات انجام شده در حوزه‌هاي مختلف اين آزمايشگاه، درباره روغن پالم، آبليموهاي بدون ليمو، توتون‌هاي حاوي مواد مخدر و مباحثي از اين قبيل توضيحاتي را ارايه کرد.

دکتر حسين رستگار در تشريح اقدامات انجام شده در آزمايشگاه مرجع سازمان غذا و دارو به ايسنا مي‌گويد: اولا بايد توجه کرد که آزمايشگاه مهم‌ترين رکن کيفيت و گلوگاه کيفيت کالاهاي مصرفي در حوزه سلامت است. بطوريکه اگر آزمايشگاهي وظيفه‌اش را خوب و با در نظر گرفتن کيفيت و استانداردها انجام دهد، کالايي هم که وارد بازار مي‌شود، با کيفيت است و اثربخشي و خواص لازم را خواهد داشت.

رستگار با بيان اينکه ما در آزمايشگاه مرجع اقدامات زيادي در سال گذشته انجام داديم، مي‌گويد: از جمله آن بحث‌هاي چالش برانگيز مانند پالم، آب معدني، آبليمو و... را در اينجا انجام داديم. البته ما هر چند وقت يکبار برخي محصولات را از سطح بازار جمع‌آوري و ارزيابي مي‌کنيم. حال برخي از برنامه‌ها جنبه عمومي پيدا مي‌کند و ما مجبور مي‌شويم آن را به صورت کشوري و عمقي انجام دهيم. وي مي‌افزايد: به عنوان مثال در لبنيات يکي از عيوبي که وجود داشت اين بود که خامه شير را برمي‌داشتند و به جاي آن پالم اضافه مي‌کردند، چرا که پالم بسيار کم قيمت‌تر است. در اين زمينه با اقدام سازمان غذا و دارو اين موضوع حل شد و ديگر کسي اين کار را انجام نمي‌دهد، چون هم نظارت‌ها در اين زمينه شدت گرفت و هم براي پالم تعرفه گذاشتند تا ديگر اينقدر ارزان قيمت نباشد که همه تمايل داشته باشند از آن در لبنيات استفاده کنند.

پالم در کدام محصولات لبني مجاز و در کدام غيرمجاز است؟

رستگار با بيان اينکه البته بايد توجه کرد که برخي محصولات به مقداري پالم نياز دارند، اظهار مي‌کند: به عنوان مثال براي روکش بستني لازم است که مقداري پالم را به آن اضافه کرد، وگرنه بستني اصطلاحا مي‌ريزد. اين درحاليست که در ساير فرآورده‌هاي لبني مانند ماست، شير، پنير و... استفاده از پالم ممنوع است. رستگار تاکيد مي‌کند که البته پالم سم نيست، بلکه روغني است که از هسته خرما گرفته مي‌شود. در کشورهايي مانند مالزي که درختان خرما زيادند، روغن هسته خرما را مي‌گيرند و پالم درست مي‌کنند. حال از آنجايي که اسيد چرب اشباع آن بسيار بالاست، اگر کسي زياد آن را مصرف کند و تحرک هم نداشته باشد، اين اسيدچرب نمي‌سوزد و در نهايت مصرف بي‌رويه آن منجر به رسوبش در بدن مي‌شود.

وي با بيان اينکه بنابراين وزارت بهداشت در اين زمينه همت کرد، ادامه مي‌دهد: مصرف پالم بايد قاعده‌ خودش را داشته باشد، نه اينکه چون ارزان است، آن را در هر فراورده‌اي اضافه کنيم. نمي‌شود که مردم در هر فرآورده‌اي اعم از لبني، روغن سرخ‌کردني و... پالم بخورند و اين رژيم تغذيه‌اي غلط است. بنابراين ما در جهت بهبود و درست کردن تغذيه مردم گام برداشتيم.

چرا وجود پالم در روغن‌هاي سرخ کردني لازم است؟

رستگار مي‌گويد: البته در روغن سرخ‌کردني چه بخواهيم چه نخواهيم مصرف پالم غيرمنطقي نيست، چون روغني که اسيدچرب اشباع نداشته باشد، در حرارت‌هاي بالا، مي‌شکند و راديکال‌هاي آزاد آن براي بدن مضر هستند. بنابراين بايد در آن يک روغن مقاوم وجود داشته باشد و پالم همان روغن مقاوم است. بر همين اساس در روغن‌هاي سرخ‌کردني معمولا از پالم استفاده مي‌کنند؛ چرا که اگر نباشد، در زمان سرخ کردن شديد، روغن مي‌شکند و اين موضوع صدبرابر پالم مضر است. البته ميزان استفاده از آن در اين فراورده‌ها هم بر اساس فرمولاسيون آنها مشخص است. بنابراين برخي روغن‌هاي سرخ‌کردني پالم را دارند، اما در کل پالم سم نيست، بلکه روغني ست مانند همه روغن‌ها، اما مصرف بي رويه آن براي قلب و عروق مناسب نيست و بايد مصرفش منطقي باشد. مديرکل آزمايشگاه مرجع وزارت بهداشت با بيان اينکه از طرفي وزارت بهداشت با اين تلاشش در زمينه پالم، مصرفش را به سمت منطقي‌ شدن پيش برد، مي‌گويد: بر همين اساس اکنون اجازه استفاده از آن را در لبنيات به هيچ عنوان نمي‌دهيم و اگر کسي از پالم در لبنيات استفاده کند، تخلف کرده است. همچنين در حوزه روغن‌ها هم اعلام شده که ميزان اسيدچرب ترانس طي چند سال به صفر برسد که ما بررسي‌هايمان را در اين زمينه انجام مي‌دهيم.

بدتر از اسيدچرب ترانس وجود ندارد

رستگار با بيان اينکه اسيدچرب ترانس بدترين نوع روغن است که 100 درصد در رگ رسوب مي‌کند و از آن بدتر وجود ندارد، اظهار مي‌کند: حال هرچه بتوانيم ميزان آن را به صفر نزديک کنيم، براي بيماري‌هاي قلبي و عروقي بهتر است.

استاندارد آبليموها تغيير کند

مديرکل آزمايشگاه مرجع سازمان غذا و دارو در ادامه صحبت‌هايش به ماجراي آبليموهاي بدون آب‌ليمو اشاره مي‌کند و با بيان اينکه در زمينه آبليموها بايد استانداردهاي نوشته شده تغيير کند، مي‌گويد: از طرفي اگر بخواهيم يک آبليمو 100 درصد طبيعي بگيريم، ممکن است قيمت آن چندين برابر شود و همه مردم نمي‌توانند اينقدر پول آبليمو دهند. رستگار با بيان اينکه البته مي‌توان از آبليمو کنسانتره و غليظ شده که يک آبليمو فرموله شده است، استفاده کرد، ادامه مي‌دهد: حرف ما اين است؛ کسي که براي خريد آبليمو پول مي‌دهد بايد بداند که در آن چه موادي استفاده شده و بايد مواد تشکيل دهنده آن روي برچسب نوشته شده باشد. به عنوان مثال روي محصول اعلام کنند که اين آبليمو 100 درصد طبيعي است، اما در فلان آبليمو ماده ديگري هم اضافه شده است. رستگار ادامه مي‌دهد: بنابراين اينکه روي همه آبليموها بنويسيم 100 درصد طبيعي، يک نوع تقلب محسوب مي‌شود و بايد مردم بدانند که مثلا فلان آبليمو 40 درصدش طبيعي است و 60 درصد افزودني دارد. حال زماني که برچسب آبليمو با محتوايش تطابق ندارند، يک نوع تقلب محسوب مي‌شود.

وي تاکيد مي‌کند: بايد استانداردهاي آبليمو نيز تغيير کند که خوشبختانه دارند اين کار را انجام مي‌دهند و بسياري از اقدامات مربوط به آن صورت گرفته است؛ بطوريکه ما آزمايش‌هاي خودمان را انجام داديم تا ببينيم شاخص‌هاي کنسانتره‌اي که از آن آبليمو توليد مي‌شود، با آبليموهاي طبيعي چه تفاوت‌هايي دارد و بتوانيم کنترل‌ها را هم انجام دهيم. بنابراين تا زمانيکه خودمان را درباره آزمايش‌ها و بررسي‌هاي اين حوزه توانمند نکرده‌ايم، نمي‌توانيم چيزي را اعلام کنيم.

توتون‌هايي که در قهوه‌خانه‌ها مخدر مي‌شوند

مديرکل آزمايشگاه مرجع سازمان غذا و دارو درباره برنامه‌هاي نظارتي اين آزمايشگاه نيز گفت: ما در برنامه‌هاي نظارتي‌مان از سطح بازار نمونه‌برداري مي‌کنيم و آنها را مورد ارزيابي قرار مي‌دهيم. حتي محصولاتي را هم که نيروي انتظامي به عنوان قاچاق مي‌گيرد را براي ارزيابي به ما مي‌دهند. به عنوان مثال در زمينه توتون‌ها، فکر مي‌کردند که توتون داراي مواد مخدر است، اما بعد از بررسي ما مشخص شد، در توتون‌ها چيزي نيست، بلکه در قهوه‌خانه‌ها ماده مخدر را به آن اضافه مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان