نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 تاريخ دفاع مقدس موجب اعتبار جمهوري اسلامي است 

مجمع تشخيص مصلحت نظام، پس از پايان تعطيلي يک ماهه خود، امروز به رياست آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تشکيل جلسه داد و ادامه بررسي و تدوين سياست‌هاي کلي نظام قانون‌گذاري کشور را پيگيري کرد.

در ابتداي جلسه، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با تبريک اعياد خجسته گذشته، عيد قربان و عيد غديرخم به اعضاي مجمع و مردم ايران و مسلمانان جهان، گفت: هر دو عيد بزرگ اسلامي در داخل با نشاط و عظمت مناسبي برگزار شد، ولي باعث تأسف فراوان بود که امسال در چنين اعياد بزرگ و با شکوهي، مردم مسلمان ايران از انجام مراسم حج محروم بودند که اين موضوع حقيقتاً خسارت بزرگي هم براي مردم ما و هم مسؤولان عربستان بود.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، با اشاره به برگزاري مراسم روز عيد سعيد غدير خم در کشور گفت: مردم ايران و شيعيان جهان با عشق وافري که به ولايت و حضرت علي(ع) دارند، اين مراسم را در داخل کشور بسيار باشکوه برگزار کرند ولي با تأسف فراوان بايد بگوييم اين ايام در بسياري از کشورهاي منطقه، همراه با نغمه‌هاي شوم جنگ و اختلاف به دليل فعاليت‌هاي تفرقه‌افکنانه سلفي‌ها و وهابي‌ها بود.

ايشان افزود: همان‌گونه که رهبري تأکيد کردند در عيد غدير که بايد الگوي وحدت و همبستگي جهان اسلام به ويژه تشيّع باشد، متأسفانه شاهد جنگ و خونريزي در کشورهاي منطقه بوديم و تأسف‌بارتر اينکه دشمنان جهان اسلام مي‌خواهند جنگ بين شيعه و سني را در منطقه ايجاد و به آن دامن بزنند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، قدرت موشکي امروز کشور، قدرت طراحي و ساخت زيردريايي‌ها و صنايع دريايي، اقتدار نظامي، امنيتي، تسليحاتي و حتي استفاده از مواهب بسيار زياد برنامه‌هاي هسته‌اي کشور را نتيجه آغاز کارهاي عمده آن در زمان دفاع مقدس و تداوم آن تاکنون ذکر کرد و گفت: هر چند قبل از انقلاب نيز بحث برنامه‌ هسته‌اي مطرح شده بود، ولي عمده کار براي بومي‌سازي اين صنعت در زمان دفاع مقدس شروع شد و از لحاظ تکنولوژي، امروز کاملاً هسته‌اي هستيم، ولي به دلايل انسان دوستانه و فتواي رهبري، ساخت سلاح هسته‌اي را حرام مي‌دانيم و خودمان تصميم گرفته‌ايم که به آن سمت حرکت نکنيم. ايشان تأکيد کرد: سياست نظام و فتواي رهبري در مورد حرام دانستن سلاح هسته‌اي در مذاکرات، کاربرد بسيار مهمي داشت.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تقويت ساصد (سازمان صنايع دفاع) در رفع مشکلات نظامي را مورد تأکيد قرار داد و گفت: ساصد در زمان دفاع مقدس در تأمين نيازهاي نظامي بسيار مؤثر بود و در زمان صلح نيز در خدمت صنايع کشور قرار گرفت.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، تاريخ دفاع مقدس را موجب اعتبار جدّي جمهوري اسلامي و غرور مردم غيور آن عنوان کرد و گفت: مردم نشان دادند در دفاع از کيان نظام و کشور اسلامي خود، شکست‌ناپذيرند و زماني حاضر شدند سلاح خود را زمين بگذارند که دشمن مجبور به تغيير قطعنامه شوراي سازمان ملل و تسليم خواسته‌هاي به حق آنان شد.

وي عاقبت متجاوزان و اشغالگران در منطقه را عبرت‌آموز خواند و گفت: صدام حسين و حزب بعث عراق متجاوز شناخته شدند و با افتضاح به تاريخ پيوستند، شوروي آن زمان که عمده نيازهاي تسليحاتي عراق را تأمين مي‌کرد دستش از عراق کوتاه شد و آمريکايي‌ها هم که عراق را با آن حجم خونريزي و قساوت به اشغال خود درآوردند، نهايتاً نتوانستند در باتلاق عراق که گير افتاده بودند، دوام بياورند و متواري شدند. منافقين مزدور هم که به عنوان ستون پنجم در جنگ عليه ايران، کثيف‌ترين جاسوسي‌ها را مي‌کردند، امروز به دريوزگي افتاده‌اند و گاهي با گردهمايي‌هاي نمايشي، اقدامات بيهوده‌اي انجام مي‌دهند و با درآمدهاي جاسوسي زندگي مي‌کنند. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در مقابل به افتخارات نظام جمهوري اسلامي ايران پرداخت و گفت: ايران با اقتدار و پيروزي از جنگ خارج شد، به سرعت خرابي‌هاي جنگ را جبران کرد و بهتر از گذشته زيرساخت‌ها را ساخت در حالي که عراق هنوز هم نتوانسته است خرابي‌هاي جنگ‌هاي متعدد را بسازد. آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، توفيقات جمهوري اسلامي ايران را وعده نصرت الهي و مصداق آيه مبارکه «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ» دانست و گفت: در حالي که شرق و غرب و ارتجاع و منافقين عليه جمهوري اسلامي ايران بودند، ولي ايران در منطقه‌‌ بحراني و درگير جنگ و خونريزي، اکنون مقتدرانه ايستاده ‌است. وي به تاريخ جنگ اُحد در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: پس از جنگ پيامبر اسلام(ص) توضيحاتي دادند که بسيار خواندني و شنيدني است و مضمون آن اين است که خسارت‌هاي جنگ اُحد، بعدها باعث تقويت جبهه اسلام و تقويت لشگر مسلمانان مي‌شود که در جمهوري اسلامي ايران نيز شاهد همين الگو بوديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان