نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 تعرض به ايران به ذهن هيچ دشمن عاقلي متبادر نمي‌شود 

دبير شوراي عالي امنيت ملي در بازديد از خطوط توليد و نمايشگاه توانمندي‌هاي پهپادي سپاه گفت: هواپيماهاي بدون سرنشين در تراز توان موشکي، بخشي مهمي از قدرت بازدارندکي جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش ايلنا، امير دريابان علي شمخاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي در بازديد از خطوط توليد و نمايشگاه توانمندي‌هاي پهپادي نيروي هوافضاي سپاه با قدرداني از همت والا و رويکرد جهادي متخصصين نيروي هوافضا که پيشرفت‌هاي خيره‌کننده‌اي در حوزه‌هاي موشکي و پهپادي را به دنبال داشته است، گفت: در صنعت پهپادهاي نظامي، قدرت تحقيق، توليد، تکثير و توسعه فناوري در بُرد، مداومت پرواز، سلاح همراه، شناسايي و دقت در شليک و اصابت، عوامل اصلي برتري و ايجادکننده تغيير در موازنه قدرت است.

وي با بيان اينکه تجربه دفاع مقدس و تحريم‌هاي ظالمانه‌اي که حق دفاع مشروع ايران در برابر دشمن متجاوز را هدف گرفته بود به ما آموخت که بدون داشتن بنيه دفاعي بومي و توسعه مستمر آن نمي‌توان امنيت پايدار و قابل اتکا در کشور ايجاد کرد. دبير شوراي عالي امنيت ملي با تأکيد بر اينکه تجربه 8 سال دفاع مقدس به ما نشان داد که زندگي در صلح بدون قدرت دفاعي، آرزويي محال است اظهار داشت: قدرت دفاعي و تهاجمي ما، پيچيده، چند وجهي و مبتني بر توان داخلي و آموزه‌هاي ديني بوده و به شهادت تاريخ هيچگاه در مسير تجاوز وتوسعه‌طلبي به کار گرفته نشده و نخواهد شد‌.

شمخاني انتقال اين تجربه به مردم مظلوم فلسطين و جبهه مقاومت را از افتخارات نظام جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و افزود: امروز توان رزمي تاثيرگذار و منعطف جبهه مقاومت بزرگترين زرادخانه‌هاي تسليحاتي جهان را به چالش کشيده و سد مستحکمي در برابر متجاوزان و سلطه‌گران به وجود آورده است.

وي در ادامه با اشاره به صدور فرمان حضرت امام (ره) مبني بر تشکيل نيروهاي سه‌گانه دريايي، زميني و هوايي در 26 شهريور ماه سال 1364 تصريح کرد: امروز بعد از گذشت 31 سال از آن فرمان در سايه تدوين راهبردهاي صحيح، فرماندهي دقيق، عبرت‌گيري از تهديد و تبديل آن به فرصت و با درايت فرماندهي معظم کل قوا، نيروي هوافضاي سپاه چنان ظرفيت و قابليتي را توليد کرده است که اگر در زمان جنگ اين قابليت را داشتيم معادلات عرصه نبرد دستخوش تغييرات ماهوي مي‌گرديد.

دبير شوراي عالي امنيت ملي با تاکيد بر اينکه قدرت پهپادي ايران که قدرت انقلاب اسلامي در دفاع از مدافعان حرم و مقاومت اسلامي است در شرايط سخت اقتصادي و در دوره محدوديت‌ها و تحريم‌ها ايجاد شده است، تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران در عمل نشان داده که براي توسعه توان و قدرت دفاعي متعارف براي دفاع از خود حد و مرز و محدوديتي نمي‌شناسد.

وي خاطرنشان کرد: قدرت مهندسي معکوس، روزآمدسازي و تبديل غنايم آمريکايي به محصولات بومي و ايراني توسط نيروي هوافضاي سپاه نشاندهنده قابليت تبديل تهديد حضور نامشروع آمريکا در منطقه به فرصت افزايش قدرت و توانايي است.

شمخاني گفت؛ امروز در کنار نيروهاي مومن، شهادت‌طلب و انقلابي در بخش دفاعي کشور، تجهيزات مدرن بومي چون موشک‌هاي پيشرفته با بُردهاي متنوع و پهپادهاي نسل جديد همراه با سامانه‌هاي شناوري و پدافندي داخلي، چنان ظرفيت و اقتداري براي کشور ايجاد کرده است که تعرض به جمهوري اسلامي ايران را به ذهن هيچ دشمن عاقلي متبادر نمي‌سازد.

نماينده مقام معظم رهبري بهره‌گيري از تجارب جنگ تحميلي و هشت سال دفاع مقدس در توليد قدرت دفاعي را از عوامل اقتدارآفرين قلمداد کرد و گفت: توليد قدرت مبتني بر توان داخلي و بومي از زمان جنگ آغاز گرديد و قدرت بازدارندگي امروز که مرزهاي ما از گزند نظام سلطه و گروه‌هاي تروريستي در امان نگاه داشته از برکات حماسه هشت سال دفاع مقدس است. وي افزود: بي‌شک امنيت امروز ما ناشي از عبرت‌هايي است که جوانان ما از هشت سال دفاع مقدس آموخته و هم‌اکنون به اين رکوردهاي شگرف و خيره‌کننده در حوزه دفاعي رسيده‌اند. شمخاني با تاکيد بر اينکه راه پاسداراي از انقلاب و کشور توليد قدرت است، گفت: امروز ما با حداقل منابع مالي، توليد قدرت حداکثري را فراهم کرده‌ايم و مي‌توانيم فناوري‌هاي نظامي را در بخش‌هاي مختلف صنعت در خدمت اهداف غيرنظامي نيز قرار دهيم. عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح کرد: ما با خون‌هاي پاک شهداي عزيز انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و مدافعان حرم، پيمان بسته‌ايم که منويات فرمانده معظم کل قوا در تحقق قدرت دفاعي مستقل، پايدار و بومي را عملياتي کنيم و بر اين عهد خود پايدار خواهيم ماند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان