نسخه شماره 4149 - 1395/07/11 -

 مواجهه نيروهاي امنيتي با فعالان فرهنگي و سياسي با رعب و هراس نباشد 

وزير اطلاعات بر رعايت آموزه‌هاي اسلامي تاکيد کرد و گفت: ايجاد امنيت بايد در چارچوب شرع و اخلاقيات اسلامي باشد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر سيدمحمود علوي در همايش طلايه‌داران تبليغ در سمنان اظهار کرد: در روند ايجاد امنيت نبايد از چارچوب شرع خارج شد چرا که حرکت در چارچوب شرع و اخلاق حسنه اسلامي همواره نتيجه مطلوبي براي جامعه به‌همراه داشته است. او از محرم به عنوان فرصتي مناسب براي بيان معارف و آموزه‌هاي اسلامي و معارف اهل‌بيت (س) نام برد و افزود: زمينه و بستر پذيرش معارف الهي و اهل‌بيت (س) در ماه محرم بيش از هر زمان ديگري فراهم است.

اين عضو کابينه يازدهم با بيان اين که پيش از انقلاب اگر واعظي مي‌توانست معدودي از جوانان را به پاي منبر خود بکشاند از او به‌عنوان واعظي موفق نام مي‌بردند تصريح کرد: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامي امروز بسياري از مردم و نسل جوان تشنه معارف اسلامي هستند و بايد از اين فرصت مناسب به نحو مطلوب استفاده کرد. علوي از امنيت به عنوان يک نعمت الهي و ناشناخته نام برد و تصريح کرد: امنيت در فرهنگ ناب اسلامي به عنوان يک نعمت ناشناخته و مجهول شناخته مي‌شود که لازمه رشد و بالندگي جامعه اسلامي است.

وزير اطلاعات از امنيت امروز ايران به عنوان امنيتي بي‌بديل ياد کرد و گفت: در اين شرايط جهان امروز که با ظهور تروريست‌ها و تکفيري‌ها، ناامني نه تنها در بسياري از کشورهاي منطقه که در کشورهاي توسعه‌يافته اروپايي همچون فرانسه، بلژيک و حتي آمريکا و... وجود دارد، جمهوري اسلامي ايران از امنيت پايدار و ثبات کامل برخوردار است.

او با تجليل از سربازان گمنام امام عصر (عج) تاکيد کرد: امروز در شرايطي که دشمنان نظام همه توان خود را براي آسيب زدن به امنيت جمهوري اسلامي به‌کار گرفتند سربازان گمنام امام زمان (عج) با اشراف اطلاعاتي و اقدام به‌هنگام و مناسب و در سايه هم‌دلي، وحدت و هم‌زباني همه نيروهاي موثر در امنيت و از جمله سپاه، ارتش، نيروي انتظامي، مديريت سياسي و ...امنيت کامل در اين کشور برقرار کردند.

علوي از «امنيت» به عنوان حق طبيعي انسان‌ها ياد کرد و گفت: امنيت نه تنها نياز که حق طبيعي جامعه مومن و مردم انقلابي و ولايي ماست، مردمي که فداکاري‌هاي زيادي براي انقلاب اسلامي و قوام آن کردند.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اين که جامعه‌اي که امنيت ندارد از اقتصاد پويا هم برخوردار نيست افزود: اهميت امنيت پايدار در جامعه تا آنجا است که اگر جامعه‌اي از آن برخوردار نباشد حرکت آن جامعه در مسير عبوديت نيز پويا نخواهد بود.

وي رشد فرهنگي جامعه را مستلزم بهره‌مندي آن از امنيت برشمرد و گفت: آرامش حاصل از امنيت بستري مناسب براي افزايش ايمان و معنويت در جامعه است.

وزير اطلاعات با اذعان به اين که احساس امنيت از خود امنيت مهم‌تر است به تاکيدات مکرر مقام رهبري در اين خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم‌له نيز فرمودند بايد هم امنيت در جامعه باشد و هم مردم وجود آن را احساس کنند لذا وظيفه حاکميت اسلامي ايجاد چنين امنيتي براي شهروندان است چرا که امنيت و احساس امنيت است که جامعه انساني را به سمت معنويت و ايمان سوق مي‌دهد.

او با بيان اين که احساس امنيت بالا در جامعه امروز ما نتيجه تلاش سربازان گمنام امام عصر و دستگاه‌هاي مشارکت کننده در اين بخش است اظهار کرد: گاه برخي‌ها مي‌گويند بايد رفتار و برخورد با مردم به‌گونه‌اي باشد که مردم از نيروهاي امنيتي رعب و هراس داشته باشند که تصور اشتباهي است.

علوي، با بيان اين که برخورد با مردم در جامعه اسلامي بايد بر مبناي آموزه‌هاي قرآني، سيره نبوي و سيره اهل‌ بيت (س) باشد افزود: پيامبر رحمت (ص) و امام علي (ع) در هيچ کجاي حکومت خود در مديريت جامعه از رعب و وحشت استفاده نکرده و آن را نهي فرمودند.

وي با بيان اين که ايجاد رعب و وحشت براي مقابله با کفر است تصريح کرد: اصولا ارعاب و هراس و ترساندن براي مقابله با دشمن است و جامعه اسلامي بايد از آرامش برخوردار باشد لذا در مواجهه نيروهاي امنيتي با شهروندان جامعه اسلامي و در مواجهه با فعالان فرهنگي، هنري، سياسي، اجتماعي و...نبايد همراه با رعب و هراس باشد چرا که در آرامش است که استعدادها و خلاقيت‌ها شکوفا و به جامعه خير و برکت مي‌رسانند.

اين عضو خبرگان رهبري با بيان اين که ايجاد امنيت بايد در چارچوب شرع و اخلاقيات اسلامي باشد اظهار کرد: در روند ايجاد امنيت نبايد از چارچوب شرع خارج شد چرا که حرکت در چارچوب شرع و اخلاق حسنه اسلامي همواره نتيجه مطلوبي براي جامعه به‌همراه داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان