نسخه شماره 4142 - 1395/07/03 -

 فيلم‌هايي که تيزر ندارند و مي‌‌فروشند
 «فروشنده» از مرز هشت ميليارد گذشت 

 

با اعلام آمار فروش فيلم‌هاي سينمايي تا شامگاه (پنجشنبه اول مهر) از سوي پخش کنندگان، «فروشنده» فرهادي از مرز هشت ميليارد تومان گذشت و «من» سهيل بيرقي نيز به مرز دو ميليارد تومان رسيد. اين درحالي است که اين فيلم‌ها به دلايل مختلف تيزر تلويزيوني ندارند.

به گزارش ايسنا، مديرعامل شرکت فيلميران در حالي از فروش هشت ميليارد و 100 ميليون توماني فيلم «فروشنده» خبر داد که مي‌گويد: اين فيلم هيچگونه تبليغ تلويزيوني و ماهواره‌اي ندارد و با وجود اين، با استقبال مخاطبان مواجه شده و در 65 سينماي تهران و شهرستان‌ها نيز در حال اکران است. آخرين ساخته اصغر فرهادي که نماينده سينماي ايران در اسکار نيز هست، با بازي شهاب حسيني و ترانه عليدوستي در نقش‌هاي اصلي، از دهم شهريور در تهران و شهرستان‌ها اکران شده است.

علي سرتيپي که پخش «لانتوري» را نيز بر عهده دارد فروش اين فيلم را نيز شش ميليارد و 250 ميليون تومان عنوان کرد. سومين ساخته سينمايي رضا درميشيان، با بازي باران کوثري، نويد محمدزاده، مريم پاليزبان و... از 13 مرداد در سينماهاي کشور به نمايش درآمده و در حال حاضر 37 سينما در تهران و ساير شهرهاي کشور آن را نمايش مي‌دهند.

«من» سهيل بيرقي نيز با فروش يک ميليارد و 940 ميليون در آستانه دوميلياري شدن قرار گرفت.

به گفته سعيد خاني -مدير پخش نسيم صبا- اولين فيلم سينمايي بيرقي که ليلا حاتمي و امير جديدي در آن ايفاي نقش مي‌کنند، اکنون 37 سالن در تهران و شهرستان‌ها در اختيار دارد و با اين حال بعد از پنج هفته اکران هيچ تبليغ تلويزيوني و محيطي ندارد. خاني در اين باره اظهار کرد: اداره بازرگاني صداوسيما تعدادي تيزر رايگان به فيلم ما اختصاص داد و ما هم تعهدنامه مربوط به پخش نکردن تيزر در شبکه‌هاي ماهواره‌اي را امضا کرديم اما متأسفانه همچنان جلوي پخش تيزرهاي ما از رسانه ملي گرفته شده است و با گذشت پنج هفته از اکران کماکان بلاتکليف هستيم.

«ربوده شده» به کارگرداني بيژن ميرباقري و بازي نيکي کريمي و روزبه بماني، که از چهارشنبه (31 شهريور) اکران شده، بنا به اعلام جواد نوروزبيگي تهيه‌کننده اين فيلم، در دو روز نمايش در 10 سالن سينما، فروشي در حدود 40 ميليون تومان داشته است. «ناردون» به کارگرداني فريدون حسن‌پور نيز در پايان هفته ششم اکرانش سه ميليارد و 700 ميليون تومان فروش داشته است.

حبيب اسماعيلي مدير پخش رسانه فيلمسازان- که پخش اين فيلم را بر عهده دارد، تعداد سالن‌هاي اين فيلم را 25 سالن در تهران و 80 سالن در شهرستان‌هاي ديگر اعلام کرد. او فروش «دزد و پري» به کارگرداني حسين قناعت را نيز 880 ميليون تومان و تعداد سالن‌هاي اين فيلم را که براي مخاطب کودک و نوجوان ساخته شده است، 32 سالن در تهران و شهرستان‌ها ديگر اعلام کرد.

به گفته اسماعيلي «رفقاي خوب» به کارگرداني مجيد قاري‌زاده نيز با گذشت يک هفته از اکران در 16 سالن سينما، حدود 20 ميليون تومان فروخته اشت. «سايه‌هاي موازي» به کارگرداني اصغر نعيمي نيز بعد از سه هفته اکران 310 ميليون تومان فروش داشته است. به گفته حسن توکل‌نيا مدير دفتر پخش يکتافيلم که تهيه‌کننده اين فيلم نيز هست، اين فيلم اجتماعي با بازي شهاب حسيني، ابوالفضل پورعرب، و... در 18 سينماي تهران و ديگر شهرها درحال نمايش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان