نسخه شماره 4125 - 1395/06/11 -

 نوجوان 13 ساله در يکي از درمانگاه‌هاي دزفول جان باخت 

نوجوان 13 ساله‌اي که اوايل هفته جاري حين درمان در يکي از درمانگاه‌هاي خصوصي دزفول بدحال شده و جان باخت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، يوسف پريدار رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول در خصوص اين حادثه گفت: طبق گزارش دريافتي نوجواني 13 ساله به نام الف - ح ساعت 23:30 دقيقه هفتم شهريورماه با علائم اسهال، استفراغ و دل پيچه اي که از 2 روز پيش براي وي عارض شده بود به يکي از درمانگاه‌هاي خصوصي شهر دزفول مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته است. وي افزود: اين بيمار هنگام اقدامات درماني در اين درمانگاه بد حال شده و بلافاصله عمليات احيا بر روي وي انجام گرديده است ضمن اينکه همزمان با فوريت‌هاي پزشکي دزفول براي انتقال وي به بيمارستان اقدام شده است.

پريدار اظهار داشت: با وجود اقدامات پزشکي انجام شده در درمانگاه و بيمارستان دزفول متاسفانه اين بيمار فوت کرده است. رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول افزود: پرونده اين حادثه جهت بررسي به مقام‌هاي ذي‌ربط ارسال شده و در دست پيگيري است. وي خاطرنشان کرد: جسد اين نوجوان تا روشن شدن دقيق علت مرگ وي به پزشکي قانوني دزفول منتقل شده است.

يوسف پريدار در خصوص بروز چنين حوادثي در مراکز درماني دولتي و خصوصي گفت: در صورتيکه چنين حادثه اي در مرکز درماني دولتي رخ دهد کميته مرگ تشکيل و پرونده براي روشن شدن علت مرگ بررسي مي شود اما در مراکز درماني خصوصي هيات بدوي رسيدگي به تخلفات انتظامي سازمان نظام پزشکي پرونده را بررسي و بعضا پس از کالبد شکافي علت را مشخص مي کند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي دزفول اذعان داشت: مرگ اين نوجوان از سوي مرکز رسمي و قانوني در دست پيگيري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان