نسخه شماره 4111 - 1395/05/26 -

 اعتراض و درگيري در ميلواکي 

دست کم يک تن با ورود به شب دوم اعتراضات به مرگ جوان 23 ساله در ميلواکي، توسط نيروهاي پليس مضروب شد. در جريان اين درگيري يک پمپ گاز و چند خودروي پليس به آتش کشيده شد و چندين تن نيز زخمي و حدود 17 نفر بازداشت شدند.

به نوشته روزنامه ديلي ميل، پس از کشته شدن «سيلويل اسميت» به دست يک مامور 24 ساله در عصر شنبه جمعيت گسترده‌اي به تظاهرات در محل مرگ او پرداختند که با واکنش نيروهاي پليس مواجه شدند. ورود نيروهاي پليس تنش در تظاهرات و تيراندازي را در پي داشت که طي آن دست کم يک تن هدف اين تيراندازي‌ها
واقع شد. بنا بر اعلام پليس، نيروهاي اين ارگان با ورود به صحنه فرد مجروح را به بيمارستان منتقل کرده‌اند. اکثر معترضان پس از گذراندن چند ساعت از شب در بزرگداشت اسميت محل را ترک کردند، با اين تعدادي از نوجوانان همچنان در محل حضور داشته و به فرياد و اعتراض مشغول بودند. با آرام شدن فضا از حضور پليس کاسته شد و تنها تعدادي از نيروهاي پليس در پمپ بنزيني که شنبه شب مورد حمله قرار گرفت، مستقر شده بودند. مقامات ميلواکي اعلام کرده‌اند که روز يکشنبه هيچ منبع آمد و شدي در اين منطقه تعيين نشده است. اين مقامات همچنين از بررسي فيلم‌هاي صحنه تيراندازي به اسميت و انتشار آن در زمان مناسب خبر داده‌اند. گزارش‌ها حاکي است در سال 2015 بيش‌از 1150 شهروند آمريکايي به دست نيروهاي پليس اين کشور کشته شده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان