نسخه شماره 4111 - 1395/05/26 -

 نمايش خردکننده ميگ‌ميگ در المپيا استاديوم 

نمايش ميگ‌ميگ در ادوار مختلف المپيک همواره سه مدال بيشتر از همه به چشم آمده است‌، مدال‌هايي که به سريع‌ترين، قوي‌ترين و بالاترين پرش کننده اعطا مي‌شود.

به گزارش «ورزش‌سه»، آيا شک داشتيد که صاحب مدال طلاي دو 100 متر کسي جزء يوسين بولت باشد؟ مردي که حالا به افسانه رقابت‌هاي المپيک تبديل شده و براي سومين بار متوالي قهرمان دوي 100 ازخط پايان زودتر از همه عبور کرد تا مثل دو دوره قبلي ژست آشنايش را براي تماشاگزان حاضر در ورزشگاه المپيا تکرار کند‌. او در پايان مسابقه گفت‌: حالا جاودانه شده‌ام .

بولت متولد 21 آگوست 1986 در خانواده نسبتا فقير در شهر شروود کانتنت از توابع استان ترلاوني در جامائيکاست که با گذشت دو دهه از تولدش به بزرگ ترين افتخار ورزش کشورش تبديل و در رقابت‌هاي المپيک القاب بسياري براي خود پيدا کرد. يوسين بولت با يک متر و 95 سانتي متر قد و 94 کيلوگرم وزن در المپيک 2008 پکن توانست اولين مدال طلا را بر گردن آويخته و در لندن هم عنوان خود را تکرار کند و اين بار در ريو او با هت تريک در کسب طلا نامش را براي اولين بار به عنوان دونده اي سه بار متوالي قهرمان دوي 100 متر شده است جاودانه کرد. يوسين بولت بعد از قهرماني در مصاحبه با شبکه‌هاي تلويزيوني حاضر در ريو گفت: «اين مسابقه ايده‌آل من نبود چون تنها براي بردن مدال دويدم و دنبال ثبت رکورد جديد نبودم». بسياري از کارشناسان دو و ميداني دنيا اعتقاد دارند بولت که رکورددار 100 متر دنيا است حالا قصد دارد در دوي 200 متر هم بدود و رکورددار اين رشته هم بشود،

يوسين در حالي فينال 100 متر را به عنوان نفر اول به پايان رساند که تا ثانيه 6.1 گاتلين آمريکايي از بولت پيش بود اما اعجوبه جامائيکايي در ثانيه 8.7 توانست از رقيب خود پيشي گرفته و بعد هم با حالتي مغرورانه بدون اين که به خط پايان بنگرد تنها با تماشاي دوربين‌هاي تلويزيوني و لبخندي خرد‌کنننده و حاکي از اعتماد به نفس‌، فاتح جذاب‌ترين رقابت دووميداني المپيک شد. او درباره اينکه در ابتداي مسابقه از «جاستين گاتلين» عقب افتاده بود، عنوان کرد: حقيقت اين است آنچه در پخش تلويزيوني ديده مي‌شود، بدتر از آن چيزي است که من احساس مي‌کردم. مي‌دانستم اين اتفاق رخ مي‌دهد.

گاتلين هميشه خيلي خوب شروع مي‌کند، اما آنچه من انجام مي‌دهم، نيازمند زمان است.

او درباره ادامه کارش در اين المپيک مي‌گويد: هدف من کسب سه طلاست و هرچه غير اين ناکامي‌است‌. پس، هيجان با ميگ ميگ ادامه دارد‌. ما دو رکورد ديگر از او طلب داريم‌؛ چيزي که قطعا به ما اهدايش خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان