نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 مرور 

1388: مسوولان امنيتي و قضايي

درباره وضعيت بازداشتگاه‌ها پاسخگو باشند

دهم مرداد 1388 حجت‌الا‌سلا‌م والمسلمين سيد‌هادي خامنه‌اي در ديدار تعدادي از آزادشدگان حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري آن سال، بر ضرورت پاسخگويي دستگاه‌هاي قضايي، انتظامي‌ و امنيتي در برابر حوادثي که طي هفته‌هاي اخير رخ داده تاکيد کرد. دبير کل مجمع نيروهاي خط امام ضمن اظهار خرسندي از آزادي و ديدار ايشان گفت: همگي شما از نيروهاي دلسوز جامعه و علاقمند به انقلا‌ب و اسلا‌م هستيد و نبايد اين حوادث شما را مايوس کند و يا درراهي که انتخاب کرده‌ايد ترديد ايجاد شود. اين نماينده سابق مجلس گفت: در سال‌هاي اول انقلاب، فرهنگي در کشور بود که بناي آن بر خدمت بيشتر به انقلاب و نظام استوار بود. به همين دليل کساني که دلسوزي بيشتري داشتند هزينه بيشتري هم مي‌پرداختند؛ خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران از مصاديق همان فرهنگ هستند.

امروز هم به نوعي ديگر شاهد احياي همان فرهنگ هستيم . وي افزود: يکي از توفيقاتي که در ماه‌هاي اخير به دست آمده اين بود که اکثريت نيروهاي نخبه علمي، فرهنگي و هنري کشور بيش از گذشته به صحنه آمدند و با تعهد و دلسوزي تلا‌ش کردند اولا ‌مردم را به مشارکت در انتخابات تشويق کنند و ثانيا افکار عمومي‌را با ضرورت‌هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي کشور آشنا کردند. اين عده پس از انتخابات هم متعهدانه در کنار مردم حضور دارند و با خلا‌قيت‌هاي مثال‌زدني به تقويت و گسترش موج سبز پرداخته‌اند. سيدهادي خامنه‌اي با تاکيد بر حفظ ارتباط با نيروهاي نخبه فرهنگي گفت: همگي شما يا مستقيما در فعاليت‌هاي فرهنگي اشتغال داريد يا غيرمستقيم با حوزه‌هاي فرهنگي مرتبط هستيد به همين دليل تلاش کنيد در هر بخشي که هستيد به گسترش گفتمان جديدي که در جامعه شکل گرفته کمک کنيد. گفتماني که بر محور آزادي، معنويت و حقوق شهروندي استوار است. امروز آگاهي مردم بيشترين زمينه رابراي اين حرکت سبز ايجاد کرده است.

عضو شوراي بازنگري قانون اساسي با اشاره به ظرفيت‌هاي قانون اساسي گفت: خوشبختانه قانون اساسي ما ظرفيت‌هاي بسيار بالايي دارد. ما ضمن آنکه تمام فعاليت‌هاي خود را بايد در چارچوب همين قانون تعريف کنيم بايد به دنبال احياي اصول فراموش شده قانون اساسي باشيم و هر جا که اين قانون خدشه دار يا به آن بي‌اعتنايي شد حساسيت نشان دهيم. همگي ما موظف به قانونگرايي هستيم و قويا معتقديم که رفتارهاي برخي افراد و دستگاه‌ها در تضاد با قانون اساسي است و به همين دليل بايد تلاش کنيم همه افراد، نهادها و جريانات به تمکين از قانون تن دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان