نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 قهرماني به سن ربطي ندارد 

کيميا عليزاده مي‌گويد که ذهن ورزشکار بايد بزرگ باشد تا کارهاي بزرگي انجام دهد و قهرماني ربطي به سن ندارد. تنها نماينده تکواندوي بانوان در المپيک که چند روزيست وارد سن 18 سالگي شده است در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: من با سن کم وارد اردو شدم. خيلي‌ها باور نمي‌کنند من 18 ساله ام و مبارزه من را بيشتر از سنم مي‌دانند. البته من معتقدم قهرماني به سن ربطي ندارد بلکه بايد ذهن ورزشکار بزرگ باشد تا کارهاي بزرگ کند.

وي در خصوص رقباي خود در المپيک گفت: من هدفم طلاي المپيک است و برايم فرقي نمي‌کند که چه حريفي روبروي من قرار بگيرد. فيلم بازي رقبا را زياد نگاه مي‌کنم اما مطمئنا حريفان نيز نقطه ضعف خود را براي حضور در المپيک برطرف مي‌کنند. من مي‌دانستم نقطه ضعفم پاي راستم است و قطعا سعي در برطرف کردن آن دارم.

عليزاده با بيان اينکه خوشحال است که در گذشته رقباي سخت خود را شکست داده و تجربه دارد، گفت: خيلي سخت است که با قهرمانان بزرگ و عنوان دار براي اولين بار مبارزه کني. من در گذشته رقباي سخت را شکست دادم و اين انگيزه و اعتماد به نفس را دارم که دوباره آنها را شکست دهم. گومز و جيد جونز از قهرمانان بزرگ تکواندوي جهان هستند که آنها را قبلا شکست داده‌ام. دارنده برنز جهان در خصوص مصدوميتش تصريح کرد: فيزيو تراپي که هر روز کردم و تمريناتي که به من دادند براي تقويت مچ پا شرايط من را خيلي بهتر از قبل کرد. من با آسيب‌ديدگي خود حتي مدال جهاني گرفتم. اميدوارم تا المپيک هم بهبودي کامل را بدست آورم.

وي ادامه داد: در اردوي استان گيلان قهرمانان خوبي حضور داشتند و مبارزهاي که در آنجا داشتم تجربه خوبي براي من بود. در گيلان بيشتر سعي داشتم که تغييراتي در تکنيک‌هايم بدهم و پاي راست خود را تقويت کنم.

وي با اشاره به رقابت‌هاي يونان گفت: رقباي حاضر در تورنمنت يونان خيلي خوب بودند و انتظار نداشتم رقبا در آن سطح باشند. اولين مسابقه اي بود که از خودم کوتاه تر نديدم. از نظر قد و قدرت خيلي خوب بودند و تجربه خوبي برايم بود که به مدال طلا رسيدم.

نماينده وزن 57- کيلوگرم ايران در خصوص حريف‌هاي تمريني خود خاطر نشان کرد: سارا خوش جمال تجربيات المپيکي خود را به من منتقل مي‌کند و از او چيزهاي زيادي ياد گرفتم. همتي و اخلاقي نيز که حريفان تمريني من بودند، خيلي تلاش دارند که من در المپيک مدال بگيرم. اطرافيانم را که مي‌بينم برايم چقدر تلاش مي‌کنند بيشتر انگيزه مي‌گيرم تا مدال المپيک را بدست آورم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان