نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 سيامک انصاري:
 تيپ بازي‌هاي من به کارهاي رضا عطاران نمي‌خورد 

سيامک انصاري با اشاره به فيلم دراکولا که هم اکنون در حال اکران است، گفت: «دراکولا» اعتقاد رضا عطاران و نقد مواد مخدر است. تيپ بازي‌هاي من به کارهاي رضا عطاران نمي‌خورد رضا عطاران در فضاي ديگري سريال مي‌سازد و مي‌خواهد صحنه را تا حد امکان به واقعيت نزديک کند.

به گزارش ايلنا، اين بازيگر سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با فريدون جيراني در برنامه سي وپنج با اشاره به نحوه ورود خود به سينما گفت:يکي از دلايلي که فکر کردم مي‌توانم بازيگر بشوم اين بود که احساس نزديکي خيلي زيادي به جري لوييس مي‌کردم و فيلم‌هاي جري لوييس را به طور کامل در ويديو ديدم و شيفته اين آدم شده بودم.

انصاري در اين گفت‌وگو که از طريق فيلم نت (سامانه ويدئوي درخواستي ) منتشر شده ادامه داد :يک شب بابک برزويه به من گفت به استوديو پاپ بروم که در آن زمان فيلمبرداري فيلم سينمايي «سفر به چذابه بود» آغاز شده بود در آنجا با رسول ملاقلي‌پور آشنا شدم و پس از ديدارمان به من گفت فردا بيا دفتر کارت دارم. رفتم دفترشان و ايشان پيشنهاد يک نقش منفي در مجموعه «سفر به چذابه» را دادند که از اين پيشنهاد بال درآوردم.وي ادامه داد: بهترين خنده‌هاي زندگي ام را با رسول ملاقلي پور داشتم و مطمئنم اگر ملاقلي پور يک فيلم کمدي مي‌ساخت جزو موفق ترين فيلم‌هاي کمدي ايران مي‌شد.

انصاري درباره دلايل موفقيت مجموعه‌هاي پاورچين و شب‌هاي برره گفت: يکي از دلايل موفقيت «پاورچين» اين بود که براي اولين بار به طور بي پرده راجع به خيلي مسايل صحبت مي‌شد.در «پاورچين» و کارهاي بعدش ايده اوليه از پيمان قاسم خاني مي‌آمد و اين ايده کاملا توسط مهران مديري پخته مي‌شد.وي ادامه داد: ما در «شب‌هاي برره» تجربه مميزي هنگام فيلمبرداري داشتيم! زيرا کار ما دير آماده مي‌شد دوستان بازبين مي‌آمدند لوکيشن همانجا که مونتاژ مي‌شد مي‌ديدند و اصلاح مي‌شد ما از پاورچين به بعد روزي 35-40 دقيقه سريال کار کرديم. همکاران ما يک قسمت سريال را در يک هفته تا ده روز ضبط مي‌کنند و ما هشت صبح مي‌آمديم و پنج بعد از ظهر چهل دقيقه برنامه آماده مي‌کرديم.بازيگر سريال قهوه تلخ به مشکلات عرضه اين سريال در شبکه نمايش خانگي اشاره کرد و افزود: «قهوه‌تلخ» در تيراژي فروشش را شروع کرد که همين الان هم رويايي است و هنوز هيچ سريالي به آن نرسيده است. اشتباه ما اين بود که فکر مي‌کرديم بعد از توليد سريال کار تمام است، در حالي که در شبکه نمايش خانگي توليد بيست درصد کار است و هشتاد درصد کار از ورود سي دي به کارخانه شروع مي‌شود. وي ادامه داد: اتفاقات زيادي براي «قهوه تلخ» افتاد. کار خيلي طول کشيد، دستمزدها پرداخت نمي‌شد، بچه‌ها به همين دلايل قهر مي‌کردند. به نظرم تهيه کننده‌ها اگر گروه را از حاشيه‌ها حفظ مي‌کردند نتيجه اين نمي‌شد.

بازيگر فيلم بي پولي به همکاري خود با حميد نعمت الله اشاره کرد و افزود: اولين چيزي که براي من مهم است اين است که بتوانم با کارگردان حرف بزنم و ارتباط برقرار کنم و شما موقع همکاري با حميد نعمت الله کلي گپ و گفت جذاب داريد.در «بي پولي» نقش من نقش امير جعفري بود و نقش امير جعفري نقش من. در روخواني رفتيم جلو و چند تا ديالوگ که بازي کرديم همه به هم نگاه کرديم و احساس کردم من اين نيستم و همينطور نقش‌ها را بازي کرديم تا به اين نقش‌ها رسيديم.

وي با اشاره به فيلم دراکولا که هم اکنون در حال اکران است، گفت: «دراکولا» اعتقاد رضا عطاران و نقد مواد مخدر است. حتما نبايد همه فيلم‌هاي عطاران کمدي باشد و پايان شاد داشته باشد.تيپ بازي‌هاي من به کارهاي رضا عطاران نمي‌خورد رضا عطاران در فضاي ديگري سريال مي‌سازد و مي‌خواهد صحنه را تا حد امکان به واقعيت نزديک کند و در مقابل مهران مديري مي‌خواهد صحنه اش از واقعيت دور شود.انصاري درباره دورهمي و آخرين وضعيت آن گفت: «دورهمي» 156 قسمت است که تا حالا 60 قسمتش پخش شده. بعد ازماه محرم احتمالا تغييراتي در بخش نمايشي آن خواهيم داشت. خيلي «دورهمي» را دوست دارم و فضاي زنده‌اش در مقابل تماشاگر تجربه کاملا متفاوتي براي ماست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان