نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 محمد علي وکيلي:
 چشم پوشي از تيتر «يالثارات» بداخلاقي را ترويج مي‌دهد 

نماينده دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با اظهار بي‌اطلاعي خود نسبت به احضار وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي دولت يازدهم به بهارستان از رسيدگي به تيتر توهين آميز نشريه «يالثارات» به جامعه هنرمندان در هئيت نظارت بر مطبوعات خبر داد.

محمد علي وکيلي عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با برنا در ارتباط با احضار علي جنتي براي ارائه توضيحات به مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: چنين مسئله‌اي تاکنون در مجلس توسط اعضاي کميسيون فرهنگي مطرح نشده است و در دستور کار کميسيون فرهنگي مجلس قرار ندارد.

وي در پاسخ به اينکه سخنگوي کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در يکي از گفتگوهاي خود مسئله احضار وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي را به علت «جشن هنجارشکنانه حافظ» مطرح کرده است، گفت: ايشان به عنوان يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مجاز به بيان ديدگاه‌هاي خودش است، ولي تاکنون در ارتباط با جشن حافظ در کميسيون فرهنگي صحبتي صورت نگرفته است و علي جنتي وزير ارشاد اسلامي به کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي احضار نشده است.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر با اعلام اينکه اولويت‌هاي مهم‌تر از جشن حافظ براي رسيدگي در جامعه وجود دارد، خاطرنشان ساخت: متاسفانه مشکلات زيادي در زير پوست شهر نهفته شده که بايد براي درمان آنها گام برداريم و تمرکز خودمان را بر روي حل آنها بگذاريم، اگر قرار بر احضار افراد به مجلس است، دوستان ديگري بايد به مجلس شوراي اسلامي بيايند.

محمد علي وکيلي در رابطه با تيتر نشريه «يالثارات» در خصوص هنرمندان حاضر در جشن حافظ، گفت: متاسفانه بي‌اخلاقي دوستان حد و حصر ندارد، زيرا در گذشته هم شاهد تيترهاي اين چنيني از اين نشريه بوديم که بنا را به تسامح گذاشتيم ولي اين اتفاق‌ها توسط اين نشريه بي پايان است و عليرغم ميلي باطني خودم بايد با اين نشريه برخورد صورت بگيرد.

وي در همين رابطه اضافه کرد: نشريه «يالثارات» ديگر مسئله را فراتر از حد خودش کرده است و مدارا را به انفعال رساندند، تيتر اين نشريه کل جامعه هنري را دربر مي‌گيرد، چشم پوشي از اين مسئله موجب ترويج بي اخلاقي در جامعه مي‌شود، به همين خاطر بزودي در شوراي هئيت نظارت مطبوعات اين مسئله را پيگيري خواهيم کرد.

گفتني است نشريه يالثارات وابسته به انصار حزب الله در آخرين شماره اين نشريه هنرمندان شرکت کننده در «جشن سينمايي حافظ» را از مصاديق کلمه «ديوث» معرفي کرده است.

اين هفته نامه با انتشار عکس‌هاي فرش قرمز بازيگران و هنرمندان در شانزدهمين دوره جشنواره حافظ با تيتر ديوث کيست؟ سعي در بررسي ابعاد اين کلمه از زبان ائمه پرداخت.

پيش تر از اين هفته نامه يالثارات به شهيندخت مولاوردي معاون امور زنان رئيس جمهور نيز توهين و امتيازش لغو شده بود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان