نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 مسافر دربستي، زورگير از آب درآمد 

مأموران پليس مردي را که تحت پوشش مسافر اقدام به زورگيري از رانندگان خودروهاي سواري کرده بود، دستگير کردند.

به گزارش ايسنا، چندي پيش با ارجاع يک فقره پرونده از سوي مقام قضايي به کلانتري 127 نارمک درباره وقوع چند فقره زورگيري تحت پوشش مسافر از رانندگان محدوده شرق تهران، تيمي از مأموران اين کلانتري تحقيقات خود را در اين خصوص آغاز کردند و در بررسي‌هاي انجام شده از سوي آنان مشخص شد که يک مرد تحت عنوان مسافر پس از کرايه خودروها به شکل دربستي براي مسيرهايي همچون جشنواره، نارمک، تهرانپارس و فشم، در ميان راه با استفاده از سلاح سرد از راننده زورگيري و سرقت کرده است.

همچنين در تحقيقات مأموران مشخص شد که سارق پس از سرقت اموال گرانبها و وجوه نقد همراه راننده، آنان را از خودرويشان پياده کرده و با خودروي سواري متواري مي‌شود، اما اين فرد پس از طي مسافتي خودروي سرقتي را در حاشيه خيابان رها مي‌کند.

در همين راستا آموزش‌هاي لازم به رانندگان مسافر بر در اين محدوده از سوي پليس ارائه شد و مشخصات چهره و وضعيت ظاهري متهم نيز منتشر شد.

تمهيدات پليس براي دستگيري متهم ادامه يافت تا اينکه مدتي بعد يکي از گشت‌هاي انتظامي کلانتري نارمک متهم را در محدوده نارمک مشاهده کرده و براي دستگيري وي وارد عمل شد.

متهم پس از مشاهده مأموران ابتدا با ايجاد يک درگيري سعي داشت با سلاح سرد به مأموران حمله کند؛ اما اين فرد سرانجام دستگير و به کلانتري منتقل شد و تحت بازجويي هاي انجام شده به جرم خود مبني بر سرقت و زورگيري از رانندگان اعتراف کرد.

پليس پايتخت با تائيد اين خبر اعلام کرد که تعدادي از شکات و مالباختگان اين فرد شناسايي شده‌اند اما به منظور کشف ديگر جرائم احتمالي و رسيدگي به پرونده، اين فرد به همراه پرونده‌اش به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان