نسخه شماره 4097 - 1395/05/10 -

 پاسخ سيد علي خميني به تبليغات سوء عليه بيت امام(ره):
 از فرزندان امام (ره) يک کلام در تضعيف رهبر انقلاب نخواهيد شنيد 
 ما از ولايت دفاع کرديم شما نديديد!

نوه گرامي‌امام گفت: نفع جدا کردن بيت امام از رهبري براي آمريکا، صهيونيست‌ها و منافقين است. ما هميشه کنار ايشان و در خدمت بوده‌ايم و از فرزندان امام يک کلام در تضعيف آيت‌الله خامنه‌اي نخواهيد شنيد.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد‌علي خميني در مراسم سالگرد آيت‌الله صالحي مازندراني در مصلي شهر قائم شهر با بيان اين حديث از امام صادق(ع) که مي‌فرمايند: «مردم تقوا پيشه کنيد و کسي که شما را امين خودش قرار مي‌دهد در حق او خيانت نکنيد و اداي امانت کنيد»، اظهار داشت: در مورد تقوا صحبت بسيار است؛ بنيان تقوا اين است که انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند. اگر خداوند دستوري داده است انسان بايد مراعات کند؛ از امام مي‌پرسند چه کار کنيم که به مدارج بالاي عرفاني برسيم؟ توصيه امام که بارها فرموده بودند و شايد هرکس از امام اين سوال را مي‌کرد و اين را جواب مي‌داد اين بود؛ مي‌گفتند آنچه خدا امر کرده انجام دهيد و آنچه خداوند نهي کرده انجام ندهيد و در مورد مستحبات هم آنچه در مفاتيح الجنان آمده را در صورت تمايل انجام دهيد. يعني دنبال راههاي عجيب و غريب براي رسيدن به مدارج بالا نباشيد. همين که انسان واجبات الهي را انجام دهد و محرمات الهي را ترک کند بالاترين قدمها براي رسيدن به مدارج بالاست. تقواي الهي اين است که انسان از خداوند بترسد و مقدار مسلماني هرکس به ميزان تقواي اوست. اساسا خداوند ما را آفريده است که در اين دنيا ميزان اعمال و تقوايمان مشخص شود.

وي سپس به سخنان امام جمعه قائم شهر در اين جلسه پرداخت و گفت: هرکسي در جايگاهي که هست نعمتي را که خداوند داده بايد قدر بداند. من در هر جلسه اي مشابه اين جلسه گفته ام که بنده هيچ نيستم؛ بنده يک طلبه عادي هستم که بر حسب خودم درسم را خوانده‌ام هزاران طلبه بهتر يا بدتر از من در حوزه هست؛ حتي اگر در حوزه پيشرفت ظاهري کرده‌ام به برکت امام است واگر کسي مرا احترام مي‌کند به خاطر امام است.

نوه گرامي‌امام ادامه داد: اين امر بر عهده من و مسئوليتي مي‌آورد. مسئوليتي براي من هست که از منيّت‌ها حرف نزنم و پايم را کج نگذارم که در اين صورت امام در آخرت مرا بازخواست مي‌کند. من حق امام، رهبري و شهدا را ادا نکردم. ما و مجموعه بيت امام خيلي بهتر از اين مي‌توانستيم عمل کنيم و نکرديم. اما خداوند شاهد است که نخواستم کم‌کاري کنم. امام حقوق زيادي به گردن اين نظام دارد و اگر امام نبود مسئولين هم چيزي نبودند.وي تصريح کرد: من تا به حال در منبري از حاج حسن آقاي خميني اسم نبرده بودم. ما خبر داريم کساني در خارج کشور و دنباله‌هاي داخلي برنامه‌ريزي کرده بودند و يکسري غرض ورزي‌ها وجود داشت که ايشان را از رهبري و نظام جدا کنند. چون امام جمعه گفتند من اسم مي‌برم؛ خيلي از اين کساني که اين حرفها را مي‌زنند و مي‌گويند شما کجا بوديد و مي‌گويند از ولايت دفاع کنيد؛ (تکبير مردم) در پاسخ برخي‌ها که به ما مي‌گويند کجا از ولايت دفاع کرديد، مي‌گوييم ما دفاع کرديم شما نديديد! اين درد است که خانواده امام پشت سر رهبري بوده و هست و اين محبت رهبري را نمي‌دانم نسبت به کسان ديگري دارد يا نه. دشمن نمي‌خواهد اينها ديده بشود! ايشان(امام جمعه) مي‌گويند چرا صحيفه نور را منتشر نمي‌کنيد؟ من جهت اطلاع شما مي‌گويم موسسه تنظيم و نشر آثار امام «صحيفه امام» را پس از گرفتن اشکالات «صحيفه نور» منتشر کرده است. مي‌گويند چرا صحيفه و وصيتنامه امام را بازنشر نمي‌کنيد! من ايشان را مقصر نمي‌دانم(که چنين حرفهايي مي‌زند) و به ايشان علاقمند هستم. ايشان از اول با امام بوده اند و چند سال است به من محبت دارند. منظور من کساني است که در خارج کشور هستند.وي ادامه داد: دشمنان ما نشسته اند که بين بيت امام و نظام اسلامي‌ فاصله بيندازند. انسان تعجب مي‌کند که هرگاه حاج حسن آقاي عزيز با رهبري جلسه دارند و بعد آن بيست سي نفر مي‌فهمند، از داخل به خارج‌ گرا مي‌دهند و ناگهان چيزي گفته مي‌شود که فاصله بيفتد. شما اگر 5 سال يکبار رهبري را مي‌بينيد ايشان در فواصل زماني خيلي کوتاه رهبري را مي‌بينند. برخلاف تبليغات دشمن نظام محکم‌تر از قبل پيش مي‌رود و در 200 سال گذشته دوره‌اي قدرتمند‌تر از امروز به رهبري سيد‌علي خامنه‌اي نداشته‌ايم.

سيد‌علي خميني با تاکيد بر اينکه سعي نکنيم افراد را جدا کنيم، تأکيد کرد: همه در اين عرصه هستند. مگر جمعيت ما شيعيان علي(ع) و عاشق امام در کل دنيا چقدر هستند؟ اگر همه ما با هم مستحکم باشيم بايد با توسل به صاحب‌الامر(عج) مستحکم باشيم؛ اما اگر باز در خودمان يکديگر را قطع کنيم وضع بدتر مي‌شود.

وي گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحيت کردند، ايشان چه کار کرد؟ دشمنان ما را نااميد کردند. هفته قبل از ثبت‌نام ايشان و رهبري با هم صحبت کردند؛ دو هفته بعد ردصلاحيت دوباره ملاقات کردند و به خدمت ايشان رفتند. رهبري هم در زمان سالگرد امام به حرم امام آمدند. اگر شما بعد از سالها تدريس در حوزه علميه ردصلاحيت شويد، در حالي که هرروز حداقل دويست سيصد نفر سر درس شما هستند به شما مي‌گفتند تو بيسوادي، چه مي‌کرديد؟! اگر بحث امتحان است، آيت‌الله مومن گفتند امتحان لازم نيست. نمي‌خواهم تک تک آقايان را اسم ببرم، اما آقايان شاهرودي، مومن و آيت‌الله يزدي گفتند مسأله، امتحان نبود! هرکس ديگر بود در چنين شرايطي حرکتي مي‌کرد. اما کلمه‌اي گله و شکايت از امام و انقلاب و رهبري از حاج حسن آقا نديديم. غير از اين هم انتظاري نبود. رهبري نگفتند شوراي نگهبان کار درستي کرد که ايشان را رد يا تأييد کرد. ايشان بعد از انتخابات گفتند اگر قانون مشکلي دارد بايد اصلاح شود. خود آقايان شوراي نگهبان گفتند ما 12 نفر هستيم و 12 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، چگونه مي‌توانيم اين همه را بررسي کنيم؟! در خبرگان هم حاج حسن آقا اعتراض کردند اما باز هم گفتند صلاحيت براي ما احراز نشده است.

وي گفت: چه کسي گفته است ايشان به نفع رهبري حرفي نزده است؟ شما مصاحبه اخير ايشان با تلويزيون را نديديد که ايشان گفتند رهبري خلف شايسته امام است و خداوند کمک کرد که ايشان در اين جايگاه قرار گرفت. چه کسي نفع مي‌برد که خانواده امام را از رهبري معظم انقلاب جدا کند؟ منافقين نفع مي‌برند! نفع جدا کردن بيت امام از رهبري براي آمريکا، صهيونيست‌ها و منافقين است. ما هميشه کنار ايشان و در خدمت بوده‌ايم و از فرزندان امام يک کلام در تضعيف آيت‌الله خامنه‌اي نخواهيد شنيد.

سيد علي خميني در پايان گفت: ميزبان عزيز ما اين حرفها دردآور است و براي ما قابل تحمل نيست؛ البته من مدعي نيستم ما هميشه درست رفتار کرده‌ايم. حتما ما و مجموعه بيت کوتاهي داشته‌ايم؛ هم نسبت به امام، ائمه و رهبري کوتاهي داشته‌ايم. اما بزرگ کردن اين مساله آن هم در چنين جلسه‌اي که قرار است براي الفت مردم باشد درست نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان