نسخه شماره 4083 - 1395/04/23 -

 طنز 
نويسنده : پويان فراستي

ايران فقط تهران نيست

متاسفانه سياه نمايي که اين چند وقت اخير در رابطه با قاچاق انسان ومواد مخدر شده است که دل آدم را به درد مي‌آورد و به همين خاطر بر آن شدم (بر کدام شدم؟! ) که براي تنوير افکار عمومي‌کمي‌ ماجرا را بشکافم. چون مساله حساسي است امکان دارد قاچ بخورد براي همين سريع تمامش مي‌کنم!

يک خبرگزاري معلوم الحال (بقيه خبرگزاري‌ها حالشون معلوم نبود اما با اين يکي تماس گرفتم گفت خوبم سلام هم به تمامي‌شما رسوند) در کانال تلگرامش اعلام کرده بود که سالانه 110 ميليارد تومان پول خرج مواد مخدر مي‌شود و فاصله دسترسي به مواد در شهرهاي کوچک دو دقيقه و شهرهاي بزرگ ده دقيقه است. اولا که بايد عرض کنم آخه اين انصافه؟ چرا اين همه پول خرج مي‌کنيد؟ چرا دولت رسيدگي نمي‌کنه؟ ديگه مواد مخدر چيه که بايد انقدر گرون باشه؟

دوما خواهشا انقدر نگوييد همه امکانات براي تهرانه! اصلا به قول عزيزان بازنده انتخابات «ايران فقط تهران نيست»!

الان شما سرعت خدمات‌رساني بچه‌هاي مواد فروش را نگاه کنيد. دو دقيقه‌اي جنس را آماده بسته‌بندي شده و در ظروف پلاستيکي چندبار مصرف درب منزل تحويل مي‌دهند.

واقعا جا دارد از همين جا به تمامي‌اين بزرگواران که براي علوم فضايي و پرتاب مردم به فضا زحمت مي‌کشند تشکرکنم.

از طرف ديگر خبر رسيده است که عده‌اي در آن سوي مرز با استفاده از زيرکي و هوش بالاي خود مشکل حمل و نقل مواد مخدر به کشور را حل کرده‌اند. اين عزيزان نخبه با استفاده از روش سنتي منجنيق‌، کيلو کيلو ترياک ناب را بسته‌بندي مي‌کنند و به داخل کشور مي‌فرستند اما مسولين به جاي آن که هواي اين عزيزان را داشته باشند آن‌ها را دستگير مي‌کنند؛ جا دارد از همين تريبون استفاده کنم و به تمامي‌اين قاچاقچيان بگويم که اصلا نگران نباشند. به اميد خدا سال آينده احسان عليخاني آن‌ها را به عنوان نادم به برنامه اش مي‌آورد و کمپيني براي آزادي اين نوابغ راه مي‌اندازد.

در آخر براي اينکه ناراحتي و کدورتي پيش نيايد و خداي ناکرده کسي فکر کند من بين قاچاقچيان فرق مي‌گذارم جا دارد يادي از قاچاقچيان انسان کنيم؛ اين بزرگان در اين گرماي هوا 12 نفر را در يک پژو جاسازي مي‌کنند و آنها را به مقصد مي‌رسانند.

حالا اينکه چطوري 12 نفر سوار يک ماشين مي‌شود خودش مساله جداگانه اي است که قابل شکاف نيست و فقط از راه دور به اين عزيزان خدا قوت مي‌گويم و اميدوارم به 12 نفر بسنده نکنند و رکورد‌ها را جا‌به‌جا کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان