نسخه شماره 4083 - 1395/04/23 -

 عجيب‌ترين نقل و انتقالات ليگ شانزدهم 

در نقل و انتقالات چند هفته اخير فوتبال ايران جا به جايي‌هايي صورت گرفت که باعث تعجب همگان شد تا فصلي جالب انتظار هواداران را بکشد. به گزارش ورزش سه، بازار تابستاني فوتبال ايران امسال زودتر از تصورات رونق گرفت و بسياري از باشگاه‌ها از همان فرداي اتمام فصل گذشته کار خود را در جذب بازيکنان جديد آغاز کردند و روزهاي هيجان‌انگيزي براي طرفداران‌شان و همچنين فوتباليست‌هاي حاضر در بازار رقم زدند. در اين بين جابه‌جايي‌هاي صورت گرفت که کمتر کسي تصور آن را مي‌کرد تا فوتبال باشگاهي ايران سورپرايزهاي تابستانه جالبي در دل خود داشته باشد. نقل و انتقالاتي که مي‌تواند به داغ شدن بيشتر فوتبال باشگاهي ايران در شانزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر کمک کند به همين خاطر به تعدادي از اين جابه جايي‌هاي عجيب نگاهي انداختيم.

آندرانيک تيموريان (ماشين‌سازي)

کاپيتان تيم ملي همواره نامش در نقل و انتقالات تابستاني به عنوان شاه ماهي نقل محافل مي‌شد اما امسال برخلاف سال‌هاي گذشته کمتر باشگاهي حاضر بود با چنين بازيکن گران قيمتي قرارداد ببندد تا اين که ماشين‌سازي و رسول خطيبي وارد بازار شده و به يکباره آندرانيک تيموريان را به جمع سبزپوشان اضافه کردند تا حضور کاپيتان تيم ملي در تيمي‌که تازه دسته اولي شده باعث تعجب همگان شود.

آرش افشين (استقلال تهران)

بعد از جدايي از ملوان نزديک به نيم فصل بدون تيم ماند تا هم مصدوميتش را برطرف کند هم تيم خوبي را براي آينده فوتبالي اش برگزيند. آرش افشين که همواره شائبه مصدوميت کهنه و مرموزش باعث مي‌شد تا مشتريانش با ترديد پاي ميز مذاکره با او بنشينند در کمال تعجب همگان در سبد خريد پر و پيمون استقلال منصوريان قرار گرفت تا بيشتر تمرکز آبي‌هاي پايتخت به جذب مهاجم دوخته شود. در خصوص آمدن افشين به استقلال حرف و حديث‌هاي زيادي به گوش رسيد که گذشت زمان همه چيز را مشخص مي‌کند.

محمدرضا خلعتبري (گسترش فولاد تبريز)

هافبک مهاجم ريزنقش سال‌هاي گذشته سپاهان و ذوب آهن بعد از اين که با باشگاه اصفهاني مشکلات عديده‌اي پيدا کرد در گير و دار حضور احتمالي در استقلال به يکباره مسيرش را به سمت شمال غرب ايران و شهر تبريز تغيير داد و پيراهن گسترش فولاد را برتن کرد تا فراز کمالوند يکي از شاه ماهي‌هاي نقل و انتقالات را به تور بياندازد. خلعت حالا بايد انتظارات را با پيراهن تيم تبريزي برآورده کند و نشان بدهد که تيم‌هاي بزرگ از نخريدن او پشيمان خواهند شد.

مسعود حسن زاده (سايپاي تهران)

طرفداران استقلال و پرسپوليس خيلي دوست داشتند اين مهاجم جوان و آينده‌دار را در جمع بازيکنان تيم محبوب شان ببينند به خصوص پرسپوليسي‌ها که حسن زاده را جانشين خلف مهدي طارمي ‌مي‌دانستند اما مهاجم ناراضي ذوبي‌ها نه آبي‌پوش شد نه سرخپوش تا به يکباره او را در جمع شاگردان حسين فرکي در سايپا ببينيم. حالا بايد منتظر ماند و ديد با اين جا به جايي مسعود مي‌تواند بار ديگر توانايي‌هايش را نشان داده وبه تيم ملي بازگردد يا ...

جاسم کرار (تراکتورسازي تبريز)

ياغي عراقي بعد از تمام اتفاقاتي که فصل گذشته در اردوي استقلال رقم زد و با محروميت‌هايي از سوي کميته انضباطي و سازمان ليگ روبرو شد بار ديگر سر از فوتبال ايران و باشگاه تراکتورسازي در آورد تا براي دومين بار با تيم محبوب آذربايجان در ليگ برتر به ميدان برود. جاسم کرار که همواره حاشيه‌هايش بر توانايي‌هاي فني اش مي‌چربد اين بار بايد در تبريز زمينه موفقيت تيم تراکتور را فراهم کند تا از زير بار فشارهاي کاذب خارج شود.

عبدالله ويسي (سپاهان اصفهان)

بعد از يک فصل تيره و تار و ايستادن در جايگاه يازدهم جدول رده بندي سپاهاني‌ها براي ترميم زخم‌هاي ايجاد شده به سراغ مردي رفتند که در يک برنامه سه ساله توانست استقلال خوزستان را با کمترين هزينه ممکن به قهرماني ليگ برساند. عبدا.. ويسي با سابقه پوشيدن پيراهن سپاهان در زمان بازيگري در شرايطي به خريد عجيب زردپوشان نصف جهان تبديل شد که خوب مي‌دانست در بدترين برهه زماني تصميم به بازگشت گرفته و هيچ بعيد نيست اين تصميم تمام موفقيت‌هاي اخير او را زير سئوال ببرد اما وسوسه نيمکت سپاهان او را وادار کرد تا اهواز را ترک و راهي اصفهان شود.

محسن ربيع خواه(پرسپوليس تهران)

در روزهايي که همه طرفداران پرسپوليس منتظر يک خريد پر سرو صدا براي خط حمله خود بودند اين باشگاه با جذب محسن ربيع خواه شوک بزرگي به اهالي فوتبال وارد کرد! بازيکني که يک فصل تمام به دليل مصدوميت از ميادين دور بود و قبل از آسيب‌ديدگي نيز تنها تجربه بازي براي پاس همدان را در کارنامه داشت. هنوز با گذشت چند هفته از اين انتقال بسياري اين سوال را از خود مي‌پرسند که برانکو چگونه زير بار ريسک چنين خريدي رفته که بايد جواب اين سوال را با گذشت زمان به دست آورد.

آرش برهاني (پيکان تهران)

بهترين گلزن استقلال در ادوار ليگ برتر بعد از دو فصل کم فروغ با پيراهن اين تيم در نهايت در ليست مازاد قرار گرفت تا همه جا شايعه خداحافظي او از دنياي فوتبال به گوش برسد اما پيکان تازه صعود کرده به ليگ برتر با مجيد جلالي به سراغ اين مهاجم پا به سن گذاشته رفتند و در انتقالي عجيب برهاني را پيکان سوار کردند به اين اميد که مهاجم گلزن سال‌هاي نه چندان دور ليگ برتر بارديگر جور گلزني خودروسازان پايتخت را به دوش بکشد.

شهاب گردان (پديده مشهد)

بعد از سال‌هاي پرافتخاري که در اصفهان تجربه کرد با قرار گرفتن در ليست مازاد سپاهان از بين تمام پيشنهاداتي که داشت ترجيح داد دوباره به مشهد بازگردد. همان شهري که در سنين جواني زمينه را براي اوج گيري گردان در فوتبال ايران با پيراهن ابومسلم را فراهم کرد حالا يک بار ديگر ميزبان اين گلر پا به سن گذاشته خواهد بود تا گزدان دينش را به فوتبال مشهد با پيراهن پديده ادا کند.

عقيل اعتمادي (صنعت نفت آبادان)

دروازه‌بان ايراني‌الاصل که سال‌ها در فوتبال هلند بازي مي‌کرد در تصميمي‌عجيب از آلمره سيتي جدا شد و سر از برزيل ايران آبادان درآورد تا از چارچوب دروازه صنعت نفت حراست کند. اعتمادي که نسبت فاميلي نزديکي با قوچان نژاد مهاجم گلزن تيم ملي دارد بعد از خاطرات نه چندان خوشي که با تراکتورسازي در فوتبال ايران داشت در بازگشت دوباره اين بار به دنبال موفقيت در جنوب ايران است تا نامش را بيشتر بر سر زبان‌ها بياندازد.

ياسر فيضي (ذوب آهن اصفهان)

با جدايي مهاجماني مثل کاوه رضايي و مسعود حسن زاده تمام طرفداران ذوب آهن منتظر ورود يک مهاجم سرشناس به اردوي تيم‌شان بودند اما نه تنها اين اتفاق رخ نداد بلکه يحيي گل محمدي و مديران ذوب آهن دوباره به سراغ بازيکني گمنام از ليگ دسته دوم ايران رفتند و ياسر فياضي را به خدمت گرفتند تا با اين بازيکن ضعف‌هاي خود در خط حمله را برطرف کنند. بازيکني که کسي شناختي از توانايي‌هايش ندارد اما با اين حال يحيي خيلي به او دل بسته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان