نسخه شماره 4019 - 1395/02/01 -

 شانس قهرماني کدام تيم در ليگ فوتبال ايران بيشتر است؟  

ليگ‌برتر فوتبال ايران به سرعت در حال برگزاري است و هر کدام از پنج تيم پرسپوليس، استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراکتورسازي و نفت تهران چهار بازي ديگر تا قهرماني در پيش دارند. به گزارش ايسنا، ليگ‌ برتر فوتبال ايران در حالي به حساس ترين روزهاي خود نزديک مي‌شود که هنوز تکليف تيم‌ قهرمان اين مسابقات مشخص نيست و سه تيم پرسپوليس، استقلال خوزستان و استقلال تهران با فاصله نزديکي نسبت به هم در جدول رده‌بندي قرار دارند و براي قهرماني در تکاپو هستند. هر‌کدام از تيم ها تنها چهار بازي ديگر خواهند داشت و با توجه به قدرت نزديک تيم‌ها به يکديگر حتي مي‌توان تيم‌هايي مانند تراکتورسازي و نفت تهران هم از شانس قهرماني برخوردار هستند. البته جداي از رقابت براي قهرماني ليگ‌برتر همه‌ي اين تيم‌ها کسب سهميه ليگ‌قهرمانان آسيا را هم در نظر دارند که اين موضوع پاي چند تيم پايين‌تر را هم در بر مي‌گيرد. با نگاهي به چهار ديدار باقي‌مانده پرسپوليس، استقلال خوزستان، استقلال تهران، تراکتورسازي و نفت تهران مي‌توان شانس آن‌ها براي قهرماني را بررسي کرد.

* پرسپوليس

استقلال اهواز - پرسپوليس

پرسپوليس - نفت تهران

گسترش فولاد تبريز - پرسپوليس

پرسپوليس- راه آهن

*استقلال خوزستان

گسترش فولاد تبريز - استقلال خوزستان

استقلال خوزستان - راه آهن

پديده خراسان - استقلال خوزستان

استقلال خوزستان - ذوب آهن

*استقلال تهران

استقلال تهران - فولاد خوزستان

سايپا - استقلال تهران

استقلال تهران - تراکتورسازي تبريز

صباي قم - استقلال تهران

*تراکتورسازي

سياه‌‌جامگان مشهد – تراکتورسازي تبريز

تراکتورسازي تبريز – ملوان بندر انزلي

استقلال تهران- تراکتورسازي تبريز

تراکتورسازي تبريز- استقلال اهواز

*نفت تهران

نفت تهران- فولاد مبارکه سپاهان

پرسپوليس- نفت تهران

نفت تهران- فولاد خوزستان

سايپا- نفت تهران

با توجه به جايگاه تيم هايي که با اين پنج تيم بازي دارند، پرسپوليس به نسبت چهار تيم ديگر بازي‌هاي راحت و استقلال تهران و نفت تهران هم بازي‌هاي سخت تري نسبت به سه تيم ديگر دارند.

گسترش فولاد و راه‌آهن دو تيمي هستند که با دو تيم استقلال خوزستان و پرسپوليس ديدار خواهند کرد و تاثير مستقيمي در انتخاب قهرمان اين فصل از فوتبال ايران خواهند داشت. ديدار استقلال تهران - تراکتورسازي و پرسپوليس - نفت تهران به دليل حضور در کورس قهرماني حساس‌ترين بازي‌هاي اين چهار هفته خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان