نسخه شماره 3974 - 1394/11/21 -

 معاون شهردار تهران خبر داد:
 خريداري زمين جديد بهشت زهرا(س) 

معاون خدمات شهري شهرداري تهران از خريد زميني به مساحت 450 هکتار در جنوب بهشت زهرا (س) براي مکان جديد بهشت زهرا (س) خبر داد.

مجتبي عبدالهي در گفت‌و‌گو با ايسنا، گفت: با آستان حضرت امام خميني (ره) توافق کرديم تا زمين‌هايي که در جنوب بهشت زهرا (س) متعلق به آستان امام راحل است توسط شهرداري تهران خريداري شود. وي افزود: توافق صورت گرفته اما زمينها هنوز تحويل گرفته نشده، به محض اينکه اين زمين‌ها به شهرداري تهران تحويل داده شود، اطلاع‌رساني دقيق‌تري انجام خواهد شد. معاون خدمات شهري شهرداري تهران در تشريح مکان جديد بهشت زهرا (س) گفت: مکان جديد با مساحت 450 هکتار مي‌تواند معضل کمبود جا را به طور کلي حل کند. بهشت زهرا در سال 1345 خريداري و اولين متوفي در سال 1349 در آن دفن شد. با گذشت 50 سال از دفن اموات در بهشت زهرا(س) حدود يک ميليون و 500 هزار متوفي در سه فاز در آن دفن شده است.

عبدالهي تاکيد کرد: مجموعا بهشت زهرا (س) با 3 فاز به همراه حرم حضرت امام خميني (ره) حدود 750 هکتار است. در نتيجه اگر مکان جديد با مساحت 450 هکتار به اين مجموعه اضافه شود، مشکل کمبود جا به طور کامل حل خواهد شد. وي به رايزني‌ها با دولت براي تأمين زمين دفن اموات در سه نقطه از شهر تهران خبر داد و افزود: مطالعات ما نشان مي‌دهد که بهشت زهرا (س) بايد در سه نقطه غرب؛ شرق و جنوب شرق تهران وجود داشته باشد. درحال حاضر در ايام پاياني سال يا ايام تعطيل شاهد حجم سنگين ترافيک در محدوده بهشت زهرا(س) هستيم، لذا موضوع احداث بهشت زهرا در سه نقطه شهر تهران را درخواست و پيگيري مي‌کنيم.

اميدواريم دولت نيز در اين موضوع به شهرداري تهران کمک کند و با ايجاد تسهيلات و صدور مجوزات لازم، موجب تسهيل در اين امر شود.

معاون خدمات شهري شهرداري تهران تاکيد کرد: در حال حاضر مکان جديد در جنوب بهشت زهرا (س) خريداري شده است و به محض تحويل گرفتن، اقدامات لازم و اطلاع‌رساني دقيق‌تر انجام خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان