نسخه شماره 3948 - 1394/10/21 -

 عربستاني‌ها در AFC نفوذ ندارند! 

رئيس فدراسيون فوتبال با بيان اينکه نه ايران و نه عربستان زمين بي‌طرفي را براي برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان آسيا پيشنهاد نداده‌اند، گفت: با مسئولان تيم اميد اختلافي نداريم. به گزارش مهر، علي کفاشيان درباره جلسه مسئولان فدراسيون فوتبال در وزارت ورزش و اينکه گفته مي‌شود اين جلسه پيرامون اساسنامه فدراسيون بوده است، اظهار کرد: در جلسه درباره انتخابات فدراسيون و اساسنامه صحبتي نشد. بيشتر صحبت ما درباره سياستي بود که فدراسيون فوتبال عربستان در پيش گرفته است.

وي افزود: در جلسه اين هفته مجمع فدراسيون فوتبال، درباره اصلاحات اساسنامه تصميم مي‌گيريم. بعد از اين مجمع بايد دو ماه فرصت باشد تا انتخابات برگزار شود. قرار است 24 يا 25 اسفند انتخابات رياست فدراسيون فوتبال را برگزار کنيم. رئيس فدراسيون فوتبال ايران درباره تصميم عربستان و جوسازي مسئولان فدراسيون فوتبال اين کشور هم تاکيد کرد: هنوز از کنفدراسيون فوتبال آسيا در اين‌باره نامه‌اي نديده‌ايم.

تا ديروز هم نامه اي از عربستان براي کنفدراسيون فوتبال آسيا نرفته است. قطعا عربستاني‌ها هر موردي را مطرح کنند ما هم از حق و حقوق خودمان دفاع خواهيم کرد.

کفاشيان در خصوص صحبت‌هاي عربستاني‌ها مبني بر قرعه کشي مجدد ليگ قهرمانان آسيا بدون حضور تيم‌هاي ايراني و مطرح شدن کشورهاي بي طرف قطر، عمان و لبنان براي برگزاري مسابقات، تصريح کرد: اينها شايعه است. هنوز هيچ نظري داده نشده است.

عربستاني‌ها اول بايد ثابت کنند نمي‌توانند به ايران بيايند. نظر ما اين است که ايران کشوري امن است و ما الان حتي ميزبان کشورهاي عراق و افغانستان هم هستيم. اگر مطلبي هم باشد، ما عربستان را ناامن مي‌دانيم. اگر آنها بتوانند نظرشان را به AFC بقبولانند که ايران ناامن است، بايدنظر موافق ما را داشته باشند.

وي در پاسخ به اين سئوال که «در صورت اعمال نفوذ سعودي‌ها در کنفدراسيون فوتبال آسيا، پيش بيني فدراسيون چه خواهد بود؟» گفت: آنها نفوذ خاصي ندارند. شايد دولت عربستان ورود شهروندانش را به ايران ممنوع کند که اين هم يک بحث سياسي خواهد بود. در اين‌باره بايد در کنفدراسيون فوتبال آسيا تصميم بگيريم. اول منتظريم ببينيم عربستاني‌ها چه تصميماتي مي‌گيرند تا ما هم بر اساس آن تصميم بگيريم.

رئيس فدراسيون فوتبال که با راديو ورزش گفتگو مي‌کرد، درباره عدم پوشش خبري تيم اميد در سايت فدراسيون فوتبال و اينکه آيا فدراسيون با مسئولان تيم اميد اختلاف دارد؟ تاکيد کرد: خير اينطور نيست.:شايد کوتاهي بوده که در خبررساني شده است.

ما حمايت کاملي را از تيم اميد داريم و تمام تجهيزات مورد نظرشان را به آنها داده ايم. همه چيز در تيم اميد تحت نظر است. حتي پيش بيني پاداش براي صعود مرحله به مرحله براي بازيکنان تيم اميد در نظر گرفته شده است که اين پاداش با درصد کمتري از تيم بزرگسالان است. اگر هم بازيکنان بتوانند به المپيک صعود کنند که پاداش بسيار خوبي برايشان داريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان