نسخه شماره 3937 - 1394/10/07 -

 وزير ارشاد اعلام کرد:
 مصوبه آمريکايي مشکلي براي حضور هنرمندان در ايران ايجاد نمي‌کند 

وزير ارشاد با اشاره به مصوبه اخير کنگره آمريکا تاکيد کرد لزوم اجراي کامل توافقات برجام و طبق نامه اخير جان کري، هنرمندان خارجي مشکلي براي حضور در ايران ندارند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي‌درباره مصوبه اخير کنگره آمريکا مبني بر محدوديت صدور ويزا براي کساني که به ايران سفر مي‌کنند و حاشيه‌هاي احتمالي اين مصوبه براي حضور گروه‌هاي بين‌المللي در جشنواره‌هاي سينما، تئاتر، موسيقي و هنرهاي تجسمي‌فجر گفت: مقامات آمريکايي اعلام کردند که ملتزم به عمل به اين مصوبه نيستند و در نامه‌اي که جان‌کري به وزير امور خارجه کشورمان نوشته اعلام کرده که برجام را دقيقا اجرا خواهند کرد و اين مصوبات تاثيري بر کار آنها ندارد. بنابراين پيرامون برگزاري جشنواره‌ها و حضور گروه‌هاي خارجي در جشنواره هيچ مشکلي نيست.

وي که در کنسرت «زمين مقدس» حضور يافته بود درباره لزوم حفاظت از محيط‌زيست و وظيفه هر يک از ما نيز بيان کرد: همه اهالي فرهنگ و هنر اعم از هنرمندان، فرهيختگان، نويسندگان و همه کساني که صاحب نفوذ در جامعه هستند بايد تلاش کنند تا محيط زندگي‌مان را يک محيط سالم و به دور از آلودگي نگه داريم. جمعيت دنيا رو به افزايش است و هفت ميليارد نفر هم اکنون در دنيا زندگي مي‌کنند و گازهاي گلخانه‌اي و صنايع آلوده کننده، جنگ‌ها و شکارهاي غيرقانوني عواملي است که بايد با آنها مقابله و تلاش کنيم محيط سالمي‌را براي خودمان ايجاد کنيم.

به گزارش مهر، عضو شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي در پايان بيان کرد: امروزه خطر آلوده شدن محيط زيست در سراسر جهان احساس مي‌شود و همايش‌هاي بين‌المللي که برگزار مي‌شود مي‌تواند کمک کند که محيط زيست ما سالم‌تر باشد. خوشبختانه در کشور ما رياست سازمان محيط زيست بر عهده خانم دکتر ابتکار است که ايشان انگيزه بسيار زيادي دارد براي اينکه همه دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي را به حفظ محيط‌زيست ترغيب کند. در اين راه هنرمندان نيز با ساخت فيلم‌هاي مستند، اجراي نمايش‌هاي با کيفيت و آثار موسيقايي که امروز شاهد اجراي يکي از آنها بوديم مي‌توانند جامعه را ترغيب کنند تا همه حافظ محيط زيستمان باشيم و با آلودگي‌هاي مقابله کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان