نسخه شماره 3929 - 1394/09/28 -

 بيمه رازي فيناليست باشگاه‌هاي جهان شد 

تيم کشتي فرنگي بيمه رازي با شکست دوکوهه انديمشک راهي ديدار فينال دومين دوره جام باشگاه‌هاي جهان شد.

به گزارش ايسنا، در جريان ديدار نيمه نهايي کشتي فرنگي جام باشگاه‌هاي جهان دو تيم بيمه رازي و دوکوهه انديمشک به مصاف هم رفتند که در پايان بيمه رازي موفق شد به برتري برسد و راهي ديدار نهايي شود.

از نتايج قابل توجه در اين ديدار مي‌توان به شکست 8 بر صفر افشين بيابانگرد دارنده مدال برنز جهان از تيم بيمه رازي مقابل رسول گرمسيري اشاره کرد.

همچنين اميد نوروزي عضو تيم بيمه رازي نيز مقابل امين سوري به برتري دست يافت. البته نوروزي در اين مسابقه بارها به صورت حريف خود در جريان مبارزه با سر ضربه زد و از سوي داور با پوئن و اخطار جريمه شد. اين در حاليست که طبق قانون جديد اتحاديه جهاني کشتي با کشتي گيراني که با سر به صورت حريف ضربه بزنند به شدت برخورد مي‌شود بنابراين اين نحوه مبارزه مي‌تواند براي نفراتي مانند سوريان، نوروزي و اخلاقي و ...در رقابت‌هاي مهم بين المللي دردسر ساز شود و کادر فني تيم ملي بايد سريعا نسبت به اصلاح مبارزه اين نفرات اقدام کند.

از ديگر نتايج قابل توجه ديدار نيمه نهايي باخت يوسف قادريان دارنده مدال برنز جهان مقابل مهدي هدايي از تيم دوکوهه انديمشک بود. مهدي هدايي در حاليکه در اين مبارزه تا 3 ثانيه مانده به پايان مبارزه 2 بر صفر از حريف خود عقب بود اقدام به اجراي فن کمرگيري کرد که داوران 4 امتياز به او دادند. اين موضوع با مخالفت شديد کادر فني بيمه رازي و در راس آن‌ها حسن رنگرز مواجه شد. آنها مدعي بودند هدايي هنگام زدن اين فن پاهاي قادريان را گرفته و خطا کرده است که مخالفت رييس تشک با اين موضوع پس از بازبيني فيلم بحث‌هاي لفظي را شدت بخشيد و کشتي ده دقيقه با وقفه روبرو شد. در نهايت بخاطر اعتراض نابجا يک امتياز ديگر به هدايي داده شد تا با حساب 5 بر 2 به برتري برسد.

اما در مسابقه سنگين وزن بين نعمت چگاني و باباجان زاده دو کشتي‌گير با يکديگر به شدت درگير شدند که منجر به قطع مسابقه شد و در نهايت داوران هر دو کشتي‌گير را ديسکاليفه کردند. اين درگيري به قدري شديد بود که کشتي‌گيران خوزستاني به سوي باباجانزاده حمله‌ور شدند و درگيري به سکوها هم کشيد و نيروي انتظامي‌مجبور به مداخله شد.

پيروزي تيم بيمه رازي در مجموع اين ديدار در حالي بدست آمد که هواداران پرشور خرمشهري با استقبال گسترده از اين رقابت‌ها در سالن مسابقات حاضر شده اند و در ديدار نيمه نهايي نيز به شدت کشتي گيران دوکوهه انديمشک را مورد تشويق قرار دادند.

محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي، اعضاي کادر فني تيم ملي، اعضاي شوراي فني کشتي فرنگي و مسوولان فدراسيون کشتي در سالن مسابقات حضور دارند.

قرار است با تصميم فدراسيون کشتي از کشتي گيران دو تيم بيمه رازي و دينامو ارمنستان که به ديدار فينال راه يافته اند اقدام به گرفتن تست سلامت شود.

پيش از اين بيمه رازي مقابل تيم‌هاي ترکمنستان و سينا صنعت ايذه به برتري رسيده بود. ارمنستان نيز براي رسيدن به فينال به ترتيب مقابل تاجيکستان،اوکراين و مجارستان به برتري دست يافته بود.

نتايج مسابقات انفرادي ديدار تيم‌هاي بيمه رازي و دوکوهه انديمشک در مرحله نيمه نهايي به ترتيب زير است:(اسامي‌کشتي گيران بيمه رازي ابتدا آمده است)

بيمه رازي 4 - دوکوهه انديمشک 3

وزن 59 کيلوگرم: محسن حاجي پور 2 - عبدالمحمد پاپي 4

وزن 66 کيلوگرم: اميد نوروزي 4 - امين سوري 2

وزن 71 کيلوگرم: افشين بيابانگرد صفر- رسول گرمسيري 8

وزن 75 کيلوگرم:رامين طاهري 8 - فرشاد رستمي‌کيا صفر

وزن 80 کيلوگرم: يوسف قادريان 2 - مهدي هدايي 5

وزن 85 کيلوگرم: حبيب الله اخلاقي 4 - محمد رسولي صفر

وزن 98 کيلوگرم: مهدي علياري 4 - مهدي زودآشنا صفر

وزن 130 کيلوگرم: بشير باباجان زاده 1 - مسعود نعمت چکاني 0 (هر دو کشتي‌گير ديسکاليفه شدند.)

بر‌‌اساس اين گزارش تيم‌هاي سينا صنعت ايذه و اس پريموکا اوکراين براي کسب عنوان پنجمي، تيم‌هاي ان اس آکادميک بلغارستان و پتروشيمي ‌اروند براي کسب عنوان هفتمي‌و تيم‌هاي اسکاي تاجيکستان و مناس قرقيزستان نيز براي کسب عنوان نهمي‌به مصاف يکديگر رفته‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان