نسخه شماره 3929 - 1394/09/28 -

 ژست اقتدار امنيتي اوباما 

باراک اوباما در اظهاراتي با اطمينان دادن به شهروندان اين کشور از امن بودن آمريکا، تاکيد کرد: آمريکايي‌ها بايد در خاک خود احساس امنيت داشته باشند و همه بايد بدانند آمريکا عاري از هرگونه تهديد مستقيم و شناخته شده‌اي است.

به گزارش سي ان ان، باراک اوباما، رئيس جمهوري آمريکا در اين اظهارات گفت که درک مي‌کند چرا نگراني‌ در آمريکا بعد از حملات فرانسه و کاليفرنيا گسترش پيدا کرده است.

اوباما در سخنان خود که در يک مقر متعلق به «مرکز فرماندهي مبارزه با تروريسم» آمريکا ايراد کرد گفت: اگر شما آمريکايي‌ها را هدف بگيريد هيچ پناهگاه امني نخواهيد داشت. ما شما را پيدا کرده و از کشورمان دفاع خواهيم کرد. اقدام اوباما در بازديد از مقر مرکز ملي مبارزه با تروريسم آمريکا واقع در يک مکان مخفي در منطقه تايسونز کورنر در ايالت ويرجينيا يک اقدام کم سابقه است. اوباما معمولا گزارش مربوط به تهديدهاي تروريستي زمان کريسمس را در کاخ سفيد دريافت مي‌کند.

با اين حال به دنبال افزايش نگراني‌ها در آمريکا از بابت احتمال وقوع حملات تروريستي بعد از حادثه سنبرناردينو، اوباما به منظور اطمينان بخشي به آمريکايي‌ها اقدام به اين حضورهاي علني مي‌کند.

وي روز دوشنبه نيز به منظور دريافت گزارش درباره پيشرفت عمليات عليه گروه تروريستي داعش به پنتاگون رفت و وزارت امنيت آمريکا را موظف به بروز رساني سيستم خود به منظور اعلام تهديدهاي بالقوه به مردم آمريکا کرده است.

اوباما در اظهارات جديد خود در روز پنج شنبه با تاکيد بر اينکه اين طبيعي است که آمريکايي‌ها احساس نگراني کنند گفت: هنگامي‌که تروريست‌ها دست به اقدامات نفرت انگيزي مثل اتفاقات سنبرنادينو مي‌زنند اين قلب ما را جريحه دار مي‌کند.

وي افزود: اما چنين اتفافاتي عزم ما را نيز تقويت مي‌کند تا هر درسي را که مي‌توانيم فرا گرفته و هر پيشرفتي را که لازم است ايجاد کنيم.

مقامات آمريکايي اظهار کردند که با بازبيني‌هاي دستور داده شده از جانب اوباما هوشياري امنيتي در فصل تعطيلات نيز ادامه پيدا خواهد کرد تا تدابير دفاعي کشور عليه ورود تروريست‌هاي احتمالي تقويت شود. معمولا فصل تعطيلات در آمريکا همراه با يکسري تهديدهاي تروريستي بالقوه است.

اوباما از ديروز (جمعه) عازم 16 تعطيلات روزه در جزاير‌هاوايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان