نسخه شماره 3921 - 1394/09/16 -

 وعده‌هايي که در سرما يخ زده است!
 سالني که آبروي ورزش کرج را برد 

بي‌پولي و البته برخي سوء‌مديريت‌هاي حاکم بر ورزش البرز بار ديگر دردسرساز شد و کمبودهاي سالن انقلاب اسلامي‌کرج در خلال برگزاري ليگ برتر فوتسال آبروريزي ديگري را براي اين استان به بار آورد. به گزارش مهر، عصر روز جمعه سيزدهم آذرماه جاري در چارچوب هفته بيستم ليگ برتر فوتسال تماشاگران حاضر در سالن انقلاب اسلامي‌کرج با صحنه عجيبي روبرو شدند. بازيکنان و کادر فني تيم «ياسين پيشرو» قم وقتي با رختکن سرد سالن محل برگزاري بازي روبرو شدند حاضر به ورود به اين محل نشدند و در اتفاقي نادر در کنار نيمکت خود اقدام به تعويض لباس کردند. قمي‌ها در بين دونيمه هم به رختکن نرفتند و در همان سالن بازي به حرف‌هاي مربي خود گوش فرا دادند.

بازيکنان تيم ياسين پيشرو عنوان مي‌کردند برودت رختکن‌ها براي بازيکنان مناسب نيست و سرماخوردگي و آسيب بازيکنان را به دنبال دارد لذا علي‌رغم اصرار مسئولان برگزاري بازي تن به حضور در رختکن‌هاي سرد ندادند و با ساک‌هاي ورزشي خود در همان سالن بازي بيتوته کردند. در اين ميان برخي ديگر از بازيکنان تيم ميهمان با ديده تعجب به موضوع نگاه مي‌کردند و سؤالشان از بازيکنان مقاومت و مسئولان کميته فوتسال البرز اين بود که چگونه مي‌شود مهم‌ترين سالن ورزشي مسابقاتي يک استان مشکل پيش‌پا افتاده و ساده‌اي چون گرمايش داشته باشد و در چنين رويداد مهمي‌شان و اعتبار يک استان را زير سؤال ببرد. اين آبروريزي اما در کنار تعجب تيم ميهمان واکنش نماينده فدراسيون فوتبال را نيز در پي داشت. مرتضي دروديان که به‌عنوان برگزارکننده اين بازي در سالن انقلاب کرج حاضر بود اين اتفاق را براي البرز و باشگاه مقاومت يک نمره منفي دانست و عنوان کرد اين مشکل را به فدراسيون گزارش مي‌دهد و درصورتي‌که البرز در جهت رفع آن تا بازي بعدي اقدام نکند احتمال سلب ميزباني از اين استان وجود دارد.

تعمير سالن انقلاب کرج نيازمند اعتباري 100 ميليون توماني است

براي پيگيري علت اين اتفاق تلخ به سراغ مدير مجموعه ورزشي انقلاب اسلامي ‌کرج رفتيم. محسن جمال‌پور در خصوص اين اتفاق و دلايل آن، به خبرنگار مهر گفت: سيستم‌هاي سرمايشي و گرمايشي سالن ورزشي انقلاب اسلامي‌کرج مدت‌هاست دچار مشکل است و بارها نواقص و ايرادات اين سالن مسابقاتي مهم را به اطلاع مسئولان استان رسانده‌ايم. وي افزود: سالن انقلاب اسلامي‌کرج قريب به 17 سال به شکل مداوم ميزبان مسابقات مهم ورزشي بوده است و متأسفانه فقدان اعتبار لازم مانع از بهسازي و بازسازي و تعمير اصولي آن در اين سال‌ها شده است. جمال پور ادامه داد: اين سالن ورزشي نياز به يک بازسازي اساسي دارد و بايد بخش‌هاي مختلف آن مورد تعمير قرار گيرد اما نبود اعتبار لازم موجب شده است هر بار به شکل مقطعي و موقتي ايرادات آن را برطرف کنيم. وي تعميرات صورت گرفته در اين سال‌ها را به‌مانند مسکني براي يک درد کهنه تشبيه کرد و گفت: بهسازي سالن انقلاب اسلامي‌کرج به‌عنوان تنها سالن رسمي‌و استاندارد البرز نياز به اعتباري 100 ميليون توماني دارد اما متأسفانه عليرغم پيگيري‌هاي فراوان موفق به جذب اين اعتبار و حل مشکلات اين سالن نشده‌ايم.

مدير مجموعه انقلاب اسلامي‌کرج اتفاق رخ‌داده در بازي ليگ برتر فوتسال در جمعه گذشته را آزاردهنده دانست و گفت: من به‌عنوان مدير مجموعه مشکلات موجود را به مديرکل ورزش استان منتقل کرده‌ام و وي نيز با مسئولان استان مطرح کرده است اما متأسفانه عليرغم همه پيگيري‌ها مشکلات پابرجاست و اعتباري براي تعميرات اين سالن به‌عنوان نماد ورزش استان در مسابقات مهم تزريق نشده است. وي در پايان گفت: کارشناسان استانداري چندين نوبت از اين سالن و مجموعه انقلاب بازديد کرده‌اند و ايرادات را ديده‌اند و ثبت کرده‌اند اما وعده آن‌ها براي اختصاص اعتبار به اين مجموعه عملي نشده است تا امروز در مواجهه با ديگر استان‌ها با بروز اتفاقاتي مانند خرابي سيستم گرمايشي سرافکنده و خجل زده شويم. به گزارش خبرنگار مهر، به محدوديت اعتبارات واقفيم و شرايط خاص درآمدي کشور را مي‌دانيم اما به نظر مي‌رسد رفع نيازهاي مهم‌ترين سالن ورزشي استان به‌عنوان نماد و آبروي البرز در مسابقات مهم ملي هم با اهميت است. براي استاني به‌مانند البرز که داعيه پيشرو بودن در ورزش کشور را دارد زيبنده نيست که براي يک نياز پيش‌پا افتاده اين‌گونه تيم‌هايش را مقابل ديگر استان‌ها خجل زده ببيند. اي‌کاش متوليان تصميم گير در کنار تلاش کردن براي تأمين اعتبار ساخت سالن‌هاي نيمه‌کاره کمي‌هم در حوزه تعمير و نگهداري و رفع مشکلات سالن‌هاي موجود از خود جديت نشان مي‌دادند تا اين‌گونه در مقابل سفيران ورزشي ديگر استان‌ها شرمنده نشويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان