نسخه شماره 3895 - 1394/08/13 -

 سخنگوي ستاد مبارزه با مواد‌مخدر:
 درمان کودکان کار معتاد در دستور کار است 

معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد‌مخدرگفت: حمايت‌هاي فني و آموزشي در خصوص پيشگيري و درمان اعتياد کودکان کار و خيابان را در ستاد مبارزه با مواد‌مخدر دنبال مي‌کنيم.

پرويز افشار در گفت‌وگو با ايلنا درباره اقدامات ستاد مبارزه با مواد‌مخدر در راستاي حمايت از کودکان کار و خيابان گفت: زنان و کودکان به دليل اينکه از گروه‌هاي جدي در معرض آسيب هستند، در اولويت‌هاي ستاد مبارزه با مواد‌مخدر قرار دارند.

وي با تاکيد براينکه متولي ساماندهي، نگهداري و توانمندسازي کودکان کار و کودکان خياباني ستاد مبارزه با مواد‌مخدر نيست، ادامه داد: ما درخصوص آسيب‌هاي اجتماعي اين گروه از کودکان و به خصوص مساله اعتياد آنان حساس هستيم، لذا در اين زمينه کمک مي‌کنيم.

افشار خاطرنشان کرد: زماني که وزارت تعاون براي ارئه خدمات حمايتي و اقامتي به اين گروه از کودکان يا درمان اعتياد يا پيشگيري از اعتياد آنان اعتبار، بودجه و طرح‌هايي را براي سازمان بهزيستي در استان‌هاو دستگاه‌هاي متولي در نظر مي‌گيرد، ستاد مبارزه با مواد‌مخدر از اين اقدامات حمايت و در اين زمينه سرمايه‌گذاري مي‌کند.

سخنگوي ستاد مبارزه با مواد‌مخدر با تاکيد بر همکاري خوب ميان ستاد مبارزه با مواد‌مخدر و وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعي اظهارکرد: معمولا وقتي دوستان به يک استان رفته و اقداماتي را در خصوص کودکان کار و خيابان انجام مي‌دهند؛ مسائل را به اطلاع ما مي‌رسانند و اگر حلقه مفقوده‌اي وجود داشته باشد يا نياز به کمک باشد (حتي کمک‌هاي موردي) معاون يا مديرکل مربوطه در وزارت تعاون به اطلاع من مي‌رساند و ما هم نسبت به کمک‌رساني اقدام مي‌کنيم. وي با بيان اينکه کمک‌هاي ستاد مبارزه با مواد‌مخدر صرفا مالي نيست و حمايت‌هاي فني و آموزشي در خصوص پيشگيري و درمان اعتياد کودکان کار و خيابان داريم، عنوان کرد: در اين راستا کارگاه‌هايي را برگزار کرده و بسته‌هاي آموزشي ارائه مي‌دهيم، زيرا ظرافت‌هايي درباره چگونگي برخورد با اين کودکان وجود دارد، همچنين تربيت مربي از ديگر اقدامات ما در اين زمينه است تا مربيان آموزش ديده به صورت خوشه‌اي اقدام به تربيت مربياني ديگر کنند.

افشار افزود: طرح توانمندسازي و اشتغال اين کودکان از ديگر اقدامات ستاد مبارزه با مواد‌مخدر است تا اين گروه از کودکان وقتي به سن بلوغ نزديک مي‌شوند، بتوانند زندگي مولدي داشته باشند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌هاي مردم گفت: ستاد مبارزه با مواد‌مخدر در حوزه صيانت از اين کودکان اقداماتي را انجام مي‌دهد؛ بدين معنا که وقتي اين کودکان به سن بلوغ رسيدند و مشکلات ناشي از آسيب‌هاي اجتماعي‌شان درمان شد و قصد اشتغال داشتند به آنان براي وصل شدن به چرخه زندگي مثمرثمر اقتصادي کمک مي‌کند. اين اقدامات از فصول مشترک اقدامات ستاد مبارزه با مواد‌مخدر و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي براي ساماندهي کودکان کار و خيابان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان