نسخه شماره 3895 - 1394/08/13 -

 يک‌چهارم نهايي جام حذفي فوتبال
 رقابت هاي داغ و حساس در تهران و اصفهان 

چهارشنبه 13 آبان يک نيمه از مربع نيمه نهايي جام حذفي فوتبال ايران مشخص مي‌شود.

به گزارش ايسنا، در حالي که رقابت‌هاي ليگ برتر بار ديگر تعطيل شده، رقابت‌هاي جام حذفي – که به روزهاي داغ و حساس رسيده – علاقمندان به فوتبال را سرگرم خواهد کرد. چهارشنبه 13 آبان ديدارهاي يک‌چهارم نهايي جام حذفي برگزار مي‌شود تا دو تيم از چهار تيم راه يافته به نيمه نهايي مشخص شوند. در اين روز همچنين يک ديدار هم از مرحله يک‌هشتم نهايي برگزار خواهد شد.

ذوب‌آهن – پرسپوليس

تيم‌هاي فوتبال ذوب‌آهن و پرسپوليس در حالي به مصاف هم مي‌روند که شرايط فني و رواني‌شان کاملا با هم متفاوت است. ذوب‌آهن اين روزها در ليگ برتر زيباترين بازي‌ها را انجام مي‌دهد و در دو هفته اخير به هر يک از حريفانش – تراکتورسازي و راه‌آهن – چهار گل زده است. خط دفاع ذوب‌آهن بي‌شک بهترين خط دفاعي اين فصل ليگ برتر است. اگر چهار گلي که اين تيم برابر تراکتورسازي دريافت کرد را کنار بگذاريم، سبزجامگان اصفهاني در 10 ديدار ليگ برتري‌شان تنها سه گل خورده‌اند.

در همين حال ذوب‌آهن با 16 گل زده در کنار پرسپوليس دومين خط حمله برتر ليگ را در اختيار دارد اما پرسپوليسي‌ها با دريافت 15 گل خورده به همراه پديده سومين خط دفاع ضعيف ليگ را دارند.

مکان برگزاري بازي يعني اصفهان به شدت مي‌تواند در نتيجه بازي موثر باشد. ذوب‌آهن برابر چشمان هوادارانش بازي به مراتب زيباتر و هجومي‌تري به نمايش مي‌گذارد و همين مساله مي‌تواند برانکو و شاگردانش را در راه رسيدن به نيمه نهايي جام حذفي ناکام بگذارد.

از سوي ديگر عملکرد خوب پرسپوليس در دربي 81 پايتخت اين نويد را به هواداران تيم سرخ تهران مي‌دهد که در جام حذفي بتوانند رنگ مراحل بالاتر از يک‌چهارم نهايي را ببينند. پرسپوليس در ليگ برتر هم فقط چهار امتياز با ذوب‌آهن فاصله دارد اما شيوه بازي اين تيم و انگيزه جوانانش اگر از اصفهاني‌ها بالاتر نباشد، پايين‌تر هم نيست.

تنها نگراني سرخ‌ها غيبت مهدي طارمي و سوشا مکاني است که در بازي قبل محروم شدند و نمي‌توانند پرسپوليس را در اصفهان همراهي کنند.

تراکتورسازي – سايپا

پس از شکست دادن کوثر کرمانشاه و صباي قم، تراکتورسازان بايد به ديدار سايپاي سرسخت بروند. اين ديدار در مرحله يک‌چهارم نهايي جام حذفي برگزار مي‌شود و برنده آن به جمع چهار تيم برتر جام راه خواهد يافت. سايپا هم بازرگاني وشتاني و سياه‌جامگان را شکست داده و به اين مرحله رسيده است. تراکتورسازي و سايپا هر دو براي رسيدن به جام قهرماني حذفي برنامه دارند و با انگيزه بالايي در اين رقابت‌ها شرکت کرده‌اند. برنده ديدار دو تيم در نيمه نهايي بايد به مصاف يکي از چهار تيم نفت تهران، پديده مشهد، استقلال تهران و فولاد خوزستان برود.

استقلال –فولاد

صدرنشين ليگ برتر فوتبال ايران در جام حذفي هم ظاهرا کار سختي براي رسيدن به يک‌چهارم نهايي ندارد. آبي‌هاي تهران در اين مرحله بايد به ديدار فولادي بروند که اصلا و ابدا شبيه فولاد مقتدر چند سال قبل نيست. فولاد امروز تنها شبحي از آن تيمي است که دو بار ليگ برتر را فتح کرده است.

با اين حال هميشه گفته‌اند که جام حذفي جام شگفتي‌هاست. شايد اگر تا قبل از فصل پانزدهم ليگ برتر کسي برتري فولاد بر استقلال را شگفتي مي‌ناميد، سخن خنده‌داري به زبان آورده بود اما اين بار شکست استقلال در تهران يک شگفتي تمام عيار است.

استقلال بهترين خط حمله ليگ را دارد و فولاد دومين خط حمله ضعيف ليگ را و اين مساله جدال دو تيم را در تهران بسيار جذاب مي‌کند. همچنين دربي هيجان‌انگيز تهران و گل لحظه آخري که استقلالي‌ها را از کسب يک پيروزي شيرين محروم کرد، انگيزه بازيکنان آبي‌پوش را براي خلق يک برد قاطع برابر فولاد بيش از پيش کرده است.

برنده ديدار استقلال و فولاد در يک چهارم نهايي با برنده ديدار نفت تهران و پديده مشهد ديدار مي‌کند.

سپاهان و راه‌آهن هم پنج‌شنبه 14 آبان سومين ديدار يک‌چهارم نهايي رقابت‌ها را برگزار خواهند کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان