نسخه شماره 3895 - 1394/08/13 -

 نجات پرنده، جان شهروند آباداني را گرفت 

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي دانشکده علوم پزشکي آبادان از جان باختن يک شهروند آباداني در اثر برخورد با کابل عمود برق خبر داد.

شهرام مقام ديروز در گفت‌وگو با فارس در آبادان اظهار کرد: دوشنبه شب حوالي غروب در تماس شهروندان آباداني با مرکز فوريت‌هاي پزشکي، برق‌گرفتگي يک شهروند در برخورد با عمود برق کنار خيابان خبر داده شد. وي ادامه داد: اکيپ پزشکي بلافاصله به محل اعزام شد و پس از وصول به محل حادثه مشاهده شد که اين شخص به دليل شدت فشار برق‌گرفتگي در دم جان باخته است.

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي دانشکده علوم پزشکي آبادان تصريح کرد: گروه اتفاقات برق نيز برق منطقه را قطع کرده تا دست‌اندرکاران توانستند جنازه شخص متوفي را پايين آورده و چون آن شخص فوت شده بود، دستور کار مشخص آن نيز اجرا و پس از تأييد بيمارستان به سردخانه منتقل شد.

اين مقام افزود: نظريه‌هاي زيادي از شهروندان حاضر در محل شنيده مي‌شد، اما عمده نظريه رايج در بين آنان اين بود که شخص دچار حادثه، براي نجات پرنده‌اي از عمود برق بالا رفته و با کابل‌ها برخورد پيدا کرده بود. وي در پايان خاطرنشان کرد: شدت برق‌گرفتگي به حدي بوده که امکان هرگونه انفعال را از فوريت‌هاي پزشکي گرفته بود و شخص حادثه ديده در دم فوت کرده بود، وي براي تأييد مرگ به بيمارستان و سپس به سردخانه انتقال داده شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان