نسخه شماره 3860 - 1394/06/31 -

 برانکوايوانکوويچ:
 داور بعد از کارت زرد به بازيکن من گفته بدجايي سُر خوردي 

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مقابل تراکتورسازي در ليگ برتر وضعيت سختي خواهيم داشت چرا که در حال حاضر يک بيمارستان در درفشي‌فر داريم و همه ديدند که بازيکنان ما را چطور زدند. به گزارش فارس، برانکو ايوانکوويچ‌، درباره شرايط تيم فوتبال پرسپوليس بعد از بازي با ملوان و پيش از بازي با تراکتورسازي، عملکرد داور بازي و موارد ديگر صحبت‌هايي کرد که در زير مي‌خوانيم.

پرسپوليس در يک بازي سخت موفق شد ملوان را در جام حذفي شکست دهد. در خصوص اين بازي چه صحبتي داريد؟

ما انتظار يک بازي سخت را داشتيم و مي‌دانستيم که بازي سختي با ملوان در پيش داريم چون هر تيمي که مقابل پرسپوليس بازي مي‌کند با همه توان و قدرتش مقابل ما به ميدان مي‌آيد. البته متاسفانه نسبت به موقعيت‌هاي گلي که روي دروازه حريفان ايجاد مي‌کنيم، گل‌هاي کمي مي‌زنيم که همين مسئله کار را سخت مي‌کند. به هر حال وقتي موقعيت‌هاي يک تيم گل نمي‌شود عصبانيت به تيم حاکم شده و اعتماد به نفس بازيکنان از بين مي‌رود.

داوري‌هاي چند بازي اخير پرسپوليس باعث شده صداي بازيکنان و حتي تماشاگران اين تيم بلند شود. به طوري که علي‌اکبر طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس هم مصاحبه تندي در اين باره انجام داد.

به نظر شما داوري‌ها تاثيرگذار نيست؟

قطعا داوري‌ها تاثير مي‌گذارد و اين موضوع بازيکنان را عصبي مي‌کند. اين همه بازيکنان تلاش مي‌کنند و زحمت آنها را يک نفر بر باد مي‌دهد. نبايد يک نفر با سرنوشت تيم بازي کند. نمي‌شود که همه اشتباهات عليه يک تيم خاص باشد. ديروز ما را در زمين قتل عام کردند!

بازيکنان پرسپوليس خيلي راحت کارت زرد مي‌گيرند حتي مهدي طارمي اخراج شد که اين مسئله مي‌توانست به ضرر تيم شما باشد.

طارمي خطايي نکرد. او فقط دو بار در زمين سر خورد که هر دو بار هم کارت زرد گرفت.

درباره سوشا چه مي‌گوييد؟ او چرا کارت زرد گرفت؟

اگر سوشا مقصر بود شک نکنيد که خودم او را جريمه مي‌کردم. جالب اينجاست که داور وقتي کارت زرد داده به بازيکن ما گفته ديدم سر خوردي اما بد جايي سر خوردي! اين مسئله يعني چه؟ مي‌دانيد چرا سوشا کارت زرد گرفت که آن هرج و مرج به راه افتاد؟ کسي فهميد که رامين رضائيان کارت زرد گرفته است؟ او منتظر توپ‌جمع کن بود که توپ را به او بدهد. يک نفر به من بگويد علي عليپور چرا کارت زرد گرفت؟ او پشت به توپ کرد که ضربه به صورتش نخورد و بعد کارت زرد گرفت. تنها موقعيت گل ملوان مي‌دانيد چطور به دست آمد؟ روي ميلاد کمنداني خطا کردند که داور آن را نگرفت و همان توپ نزديک بود باعث شکست ما شود. آيا داور اين صحنه‌ها را نديد؟

سوشا مکاني در زمين عصبي نشان داد به طوري که حتي يک کارت زرد گرفت. فکري براي اين مسئله نداريد که بازيکنان در زمين آرام‌تر باشند و هيجانات آنها کنترل شود؟

نمي‌دانم چرا همه به سوشا حمله مي‌کنند. سوشا براي تيمش زندگي مي‌کند اما شما ببينيد او چه زماني قاطي کرد و به هم ريخت؟ زماني که به او آنگونه کارت زرد دادند. آن هم به خاطر اينکه داور چهارم باعث شد او کارت زرد بگيرد. کجاي دنيا ديده‌ايد که داور چهارم کارت زرد بدهد؟

پرسپوليس چند سالي است که نتوانسته در تبريز تراکتورسازي را شکست دهد. فکر مي‌کنيد اين روند ناکامي روز جمعه شکسته خواهد شد؟

نمي‌دانم چه پاسخي به اين سؤال بدهم. به هر حال در فوتبال برد و باخت وجود دارد.

با تعطيلي ليگ برتر بعد از هفته هفتم چه برنامه‌اي براي بازيکنان در پيش گرفته‌ايد؟

يک برنامه خاص براي تيم در نظر داريم اما قبل از هر چيز چند روزي را به بازيکنان استراحت خواهم داد هر چند که صحبت درباره برنامه‌هايم يک راز در درون تيم من است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان