نسخه شماره 3846 - 1394/06/15 -

 با‌ارزش‌ترين بازيکنان هر باشگاه را بشناسيد
 حمزه‌ يونس و عبدالله‌ کرمي ‌گرانترين‌‌هاي ليگ‌ ايران 

سايت سازمان ليگ برتر فوتبال ايران بالاخره ارقام دقيق قراردادهاي ثبت شده در اين نهاد اداره کننده فوتبال ايران را منتشر کرد.

به گزارش ورزش سه که از اطلاعات آن از روي قراردادهاي ارسالي باشگاه‌ها جمع‌آوري شده است، عبدالله کرمي ‌مدافع تيم فوتبال سپاهان گران‌ترين بازيکن ايراني ليگ است ضمن اينکه حمزه يونس مهاجم تونسي تراکتور با يک ميليارد و 360 ميليون گران قيمت‌ترين بازيکن کل فوتبال ايران است.

سپاهان‌:احسان حاج‌صفي (يک ميليارد و سيصد و پنجاه ميليون تومان)

حاج صفي که دومين بازيکن گران قيمت ليگ محسوب مي‌شود در انتشار ارقام اوليه قراردادش يک ميليارد و 680 ميليون تومان بود اما در استعلام جديد از سازمان ليگ اين قرارداد به يک ميليارد و 350 ميليون کاهش يافته است.

جالب اينکه گران ترين بازيکن سپاهان عبدالله کرمي‌است که 3/1 ميليارد تومان پول گرفته است.

تراکتورسازي‌ تبريز:حمزه يونس (يک ميليارد و سيصد و شصت ميليون تومان)

حمزه يونس گرانترين بازيکن رسمي‌ليگ برتر ايران محسوب مي‌شود؛ بازيکني که البته هنوز در سطح رقم دريافتي نشان نداده است.

جالب اينکه تراکتورسازي براي سربازهاي با استعدادش عدد 5/1 ميليون تومان به عنوان دستمزد رد کرده که کمي‌عجيب و غيرقابل باور به نظر مي‌رسد.

نفت‌ تهران: آلويز نونگ (نهصد و هشتاد و هفت ميليون تومان)

در حالي که سيدجلال حسيني به جمع نفتي‌ها پيوسته نونگ با قرارداد 300 هزار دلاري گرانترين بازيکن نفتي‌ها به حساب مي‌آيد که اين موضوع کمي‌عجيب است. اينکه کارلوس سانتوس و سيدجلال حسيني با رقمي‌کمتراز يک ميليارد به نفت پيوسته باشند، چندان درست به نظر نمي‌رسد.

پرسپوليس‌: مايکل اومانيا (يک ميليارد و صد و هشتاد ميليون تومان)

اينکه اومانيا گرانترين بازيکن اين فصل پرسپوليس باشد، همانقدر عجيب است که عبدالله کرمي ‌در سپاهان بيشترين دستمزد را بگيرد. با اين حال او به دليل قرارداد گرانقيمت فصل پيش که در اين فصل اندکي هم کاهش يافته با اختلاف 230 ميليون توماني نسبت به رامين رضائيان گرانترين بازيکن قرمزهاست.

استقلال تهران: کرار جاسم، ابراهيمي، حيدري و رحمتي (يک ميليارد و دويست ميليون تومان)

اگرچه گفته مي‌شود مهدي رحمتي بيشترين دريافتي را در بين استقلالي‌ها خواهد داشت اما بنابر فرم‌هاي ارسالي به سازمان ليگ آبي‌ها 4 بازيکن 1.200 ميلياردي دارند که البته يکي از آنها (جاسم کرار) هر روز مشغول کشمکش با مديران اين باشگاه است.

سايپا‌: جواد نکونام (ششصد ميليون تومان)

مبلغ دريافتي جواد نکونام همين قدر است اما او به جز پول نقد با باشگاه قرارداد دريافت 3 خوردوي کياسراتو هم داشته است که عدد قرارداد او را نزديک به 300 ميليون تومان بالا خواهد برد. با اين حال باز هم رقم قرارداد نکو متعادل به نظر مي‌رسد.

فولاد‌ خوزستان: لئونارد مساريچ و ماتياس چاگو (نهصد و بيست ميليون تومان)

2 بازيکن خارجي فولاد با 20 ميليون تومان افزايش گرانترين‌هاي اين فصل نقل و انتقالات فولاد هستند. اين دو بازيکن هر دو قراردادشان را تمديد کرده‌اند و سال دومشان را در فولاد مي‌گذرانند.

ذوب‌آهن اصفهان: حدادي‌فر، رضايي و حسن‌‌زاده (يک ميليارد تومان)

3 بازيکن يک ميلياردي ذوب آهن حتي بيش از اين رقم ارزش دارند و مي‌شود گفت که ذوبي‌ها در عقد قرارداد با اين 3 نفر خوب عمل کرده‌اند. ذوب آهن تيمي‌ متعادل است که در بين فوتباليست‌ها به خوش حسابي هم شهرت دارد.

گسترش فولاد‌ تبريز:ابراهيمي، نصرتي، اسدي و کياني (‌ششصد و پنجاه ميليون تومان)

4 بازيکن باتجربه اين تيم که همگي در تراکتور شاگرد فراز کمالوند بوده اند، با عددي نسبتا متعادل به گسترش فولاد پيوسته‌اند. تيمي‌که در رقابت‌هاي اين فصل نمايش خوبي داشته است. گسترش به عنوان يک تيم خصوصي کاملا اقتصادي بسته شده و البته حسن حضور در اين تيم وصول رقم قراردادهاست.

ملوان‌ انزلي:احمد آهي (‌يک ميليارد تومان)

اينکه احمد آهي دفاع وسط ملوان گران ترين بازيکن اين باشگاه باشد، داستان جالبي در خود پنهان دارد. به نظر نمي‌رسد اين رقم تنها براي آهي باشد ... در نظر داشته باشيد ملوان بازيکناني مثل پژمان نوري، مازيار زارع و جلال رافخايي دارد که قطعا بيشترين دريافتي را در تيم خودشان دارند.

راه‌آهن‌ تهران: کوهنورد، عبدي و کريمي‌(سيصد و بيست ميليون تومان)

سيامک کوهنورد، بهادر عبدي و ابراهيم کريمي‌گران‌ترين بازيکنان راه‌آهن هستند و مهرداد محمدي هم فعلاً از برادر ملي‌پوشش بهتر کار کرده 50 ميليون کمتر از برادرش دريافتي داشته و تنها 150 ميليون خواهد گرفت.

صبا‌ي قم: بيک‌زاده، لک، حقيقي، صادقي و دهنوي (‌پانصد ميليون تومان)

علي دايي در عقد قرارداد با ستاره‌هاي تيمش که همه سابقه ملي دارند، خوب عمل کرده و آنها را با رقمي‌ متعادل به صبا آورده است. اين 5 بازيکن همگي در يک سطح دريافتي دارند و البته آپشن‌هاي قراردادشان متفاوت است.

سياه‌جامگان‌ مشهد: محسن فروزان (هفتصد ميليون تومان)

رضا عنايتي و محسن فروزان با هم از استقلال آمدند اما فروزان که نصف عنايتي سن دارد دو و نيم برابر او دستمزد مي‌گيرد.

استقلال اهواز‌: محمد غلامي‌(‌چهارصد ميليون تومان)

استقلال اهواز که در ضيق وقت بسته شده بيشترين پرداختي خود را به محمد غلامي‌ اختصاص داده که البته هنوز ريالي از اين مبلغ به اين بازيکن باتجربه نرسيده است.

پديده مشهد: ميلاد غريبي (پانصد و هفتاد و پنج ميليون تومان)

طبق ادعاي مسئولان باشگاه پديده، ايگور پراهيچ 540 ميليون تومان دريافتي خواهد داشت تا غريبي با 35 ميليون تومان تفاوت، عنوان گران‌ترين بازيکن اين تيم را به خود اختصاص دهد.

استقلال خوزستان: فرناندو خسوس (پانصد ميليون تومان)

تيم ارزان قيمت ويسي بيشترين رقم پرداختي امسال را به گلر برزيلي خود مي‌دهد. با توجه به اينکه تيم عبدالله ويسي با بازيکنان ليگ يکي بسته شده، آنها ارزان ترين تيم امسال ليگ‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان