نسخه شماره 3842 - 1394/06/10 -

 مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران خبر داد:
 پياده سازي سامانه ملي معاينه فني در تهران  

مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران با اشاره به اجراي سامانه ملي معاينه فني (سيمفا) در تهران به صورت پايلوت، خاطرنشان کرد: ساز و کار اجرائي و عملياتي اين اقدام آماده شده است و اميد داريم پس از مبادله ارتباطات مراکز معاينه فني با پليس راهور اين طرح را نيز در تهران اجرا کنيم.ولي‌الله آذروش در گفت‌وگو با ميزان، با اشاره به سامانه ملي معاينه فني (سيمفا)، عنوان کرد: سال گذشته هيئت دولت مصوبه‌اي در مورد اصلاح آيين‌نامه اجرائي معاينه فني در سطح کشور تصويب کرد که در 14 دي‌ماه به همه دستگاه‌هاي اجرائي که در کاهش آلودگي هوا، افزايش سطح ايمني و سلامت موثر هستند، ابلاغ شد.

وي با اشاره به اين که در اين مصوبه تاکيد بر اجراي آيين‌نامه تا خردادماه در سراسر کشور بود، گفت: متولي اين امر سازمان حفاظت محيط زيست و وزارت کشور بودند. متاسفانه اين طرح به دليل فراهم نبودن زيرساخت‌ها تا خردادماه آماده نشد اما تلاش‌هاي خوبي در جهت سياستگذاري و برنامه‌ريزي براي متمرکز شدن معاينه فني در سطح کشور انجام شد.

مديرعامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران با اشاره به اين که برخي شهرها به سامانه ملي يا سيمفا متصل شده‌اند، اظهار کرد: در اين سامانه ملي مجموعه اطلاعات خودرو اعم از آزمون معاينه فني، سال ساخت و تکنولوژي خودروها به ديتاهاي پليس متصل مي‌شود تا بدين صورت با خودروهاي متخلف برخورد شود. اين مقام مسئول با تاکيد بر لزوم اجرائي شدن اين طرح به مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران اشاره و عنوان کرد: لايحه نظارت و کنترل خودروهاي فاقد معاينه فني به دليل اهميت اين موضوع در شوراي شهر تهران به تصويب رسيد و براي اجرا ابلاغ شده است. وي در پايان با اشاره به اين که اين اقدام در سطح شهر تهران با همکاري پليس به صورت پايلوت اجرائي خواهد شد، خاطرنشان کرد: ساز و کار اجرائي و عملياتي اين اقدام آماده شده است و اميد داريم پس از مبادله ارتباطات مراکز معاينه فني با پليس راهور اين طرح را نيز در تهران اجرا کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان