نسخه شماره 3834 - 1394/06/01 -

 برنامه آنکارا براي مداخله نظامي در سوريه و عراق 

خبرگزاري فرانسه به نقل از يک منبع رسمي ترک اعلام کرد که دولت ترکيه قصد دارد دامنه عمليات نظامي خود در عراق و سوريه را گسترش داده و با موافقت پارلمان تا يک سال ديگر به عمليات خود در اين دو کشور ادامه دهد.

مجوز انجام عمليات برون مرزي براي ارتش ترکيه که سال گذشته ميلادي توسط پارلمان تصويب شد، اکتبر آتي به پايان مي‌رسد و متن لايحه جديد شامل تمديد عمليات نظامي در عراق و سوريه تا يک سال ديگر است.

نمايندگان پارلمان ترکيه سال گذشته ميلادي لايحه‌اي از سوي حزب حاکم را تصويب کردند که شامل اجازه دادن به ارتش ترکيه براي انجام عمليات نظامي در خاک سوريه و عراق نيز هست.

روزنامه ديلي صباح ترکيه به نقل از يک مسئول اين کشور در اين باره اعلام کرد که کابينه سندي را امضا کرده و به دفتر رئيس پارلمان فرستاده که در آن خواهان تمديد عمليات نظامي در عراق و سوريه براي يک سال ديگر شده است.

به گفته اين روزنامه، درحال حاضر ارتش ترکيه اجازه دارد تا پايان روز دوم اکتبر به عمليات نظامي در عراق و سوريه ادامه دهد. بر اساس اين مجوز ترکيه حتي مي‌تواند از نيرواي زميني خود در عراق و سوريه استفاده کند و به نيروهاي خارجي نيز اجازه بدهد تا براي انجام عمليات عليه داعش از خاک ترکيه استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان