نسخه شماره 3814 - 1394/05/07 -

 معاون برنامه‌ريزي شهرداري تهران:
 دولت به تعهدات خود در ساخت مترو عمل نکرده است 

معاون برنامه‌ريزي شهرداري تهران گفت: با توجه به اينکه 50 درصد از ساخت و سازهاي ريلي بايد توسط دولت پرداخت شود، هنوز دولت به اين تعهد خود عمل نکرده است.

ناصر اماني در يکصد و هفتاد و سومين جلسه علني شوراي شهر درباره تذکرات پيش از دستور اعضاي شوراي شهر اظهار داشت: در تيرماه سال گذشته برنامه 5ساله شهرداري تهران ابلاغ شد و در حال حاضر در مرداد سال 94 هستيم که در اين يک ساله اقدامات لازم در اين خصوص انجام شده است. وي افزود: ما برش برنامه را در بودجه سال 94 تقديم شوراي شهر کرده‌ايم و سپس در راستاي اجراي برنامه بودجه اقدام کرده‌ايم.

معاون برنامه‌ريزي شهرداري تهران افزود: از 769 حکم برنامه پنجم که در قالب 166 ماده به شهرداري تهران ابلاغ شده است تاکنون 500 حکم آن اجرايي شده است. بعضي از احکام و مواد به برنامه نيز نياز به بازنگري دارد و از 160 ماده 148 ماده آن شهرداري را ملزم به تهيه دستورالعمل کرده است.

وي گفت: اين برنامه نياز به بازنگري دارد و حتما بايد مورد بازنگري قرار گيرد چرا که از مهمترين برنامه‌هاي شهرداري تهران اجراي برنامه 5 ساله دوم است.معاون شهردار تهران درباره ساخت مترو اظهار داشت: شهرداري و دولت متعهد به پرداخت اعتبارات حمل و نقل عمومي هستند و 50 درصد از اعتبارات مترو در ريل‌گذاري نيز بايد دولت پرداخت کند که تاکنون از 18 کيلومتري که در سال 93 ساخته شده است هزينه‌ يک کيلومتر آن که 110 ميليارد تومان است را دولت پرداخت کرده و مابقي توسط شهرداري تهران تامين شده است.اماني با بيان اينکه شهرداري تهران به تعهدات خود در ساخت مترو عمل کرده است گفت: ساخت و بهره‌برداري از مترو روندي است که با هم انجام مي‌شود.معاون برنامه‌ريزي شهرداري تهران افزود: در خط 3 مترو و فرودگاه مهرآباد ساخت آن به اتمام رسيده که با نصب پله‌هاي برقي و ديگر تجهيزات به بهره‌برداري خواهد رسيد. در سال 93 ريل‌گذاري مترو بدون کمک دولت انجام شده است و دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان