نسخه شماره 3781 - 1394/03/26 -

 کارلوس کي‌روش:
 در انتخاب بازيکنان فقط مسايل فني را مي‌بينم 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پيش از بازي با ترکمنستان گفت: هر دو تيم ايران و ترکمنستان آماده حضور در رقابت‌هاي انتخابي جام‌جهاني هستند و ما هم با آمادگي کامل به مصاف حريف مي‌رويم.

به گزارش ايسنا، کارلوس کي‌روش در نشست خبري قبل از ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و ترکمنستان در پاسخ به اين سوال که چه نظري درباره هم‌گروهي با تيم‌هاي ترکمنستان، هند، گوام و عمان داريد، اظهار کرد: ما به تمام تيم‌هاي آسيايي احترام مي‌گذاريم و قصد داريم خودمان را براي حضور در جام جهاني آماده کنيم. فردا هم با احساس مسئوليت بازي مي‌کنيم و هم‌گروهي با اين تيم‌ها هم براي ما هم افتخار است. او در پاسخ به اين سوال که تا چه ميزان براي بازي آماده هستيد گفت: مطمئن هستيم که مي‌توانيم بازي‌ها را خوب شروع کنيم. هر دو تيم با آمادگي کامل فردا در ميدان ظاهر مي‌شوند. پيش از بازي با ترکمنستان با يکسري مسايلي که انتهاي فصل براي بازيکنان به وجود مي‌آيد روبه‌رو بوديم اما در مجموع آماده اين مسابقه هستيم.

کي‌روش در پاسخ به اين سوال که در بازي برابر ترکمنستان، بازيکنان جوان چقدر در برنامه‌هاي شما جا دارند، گفت: وقتي شما رقابت‌هايي چون انتخابي جام جهاني را آغاز مي‌کنيد چيزي که اهميت دارد کسب سه امتياز است. مهم است که سه امتياز را بگيريم. اگر به سن، مذهب و رنگ پوست بازيکنان نگاه کنيم، اشتباه است، بايد اين طرز تفکر را يک‌بار براي هميشه در فوتبال ايران کنار بگذاريم.

سرمربي تيم ملي ايران درباره حضور بازيکناني که در خارج از ايران بزرگ شده‌اند يا بازيکناني که به گفته خبرنگار ترکمنستاني، نژاد ترکمني دارند، گفت: اطلاع خاصي درباره اين موضوع ندارم و براي انتخاب بازيکن به مسايل فني نگاه مي‌کنم و سطح و شرايط بازيکن را مورد ارزيابي قرار مي‌دهم. متخصص قوميت‌ها نيستم و فقط به مسائل فني نگاه مي‌کنم.

در اين نشست خبري همچنين پژمان منتظري درباره حضورش در مسابقات انتخابي جام جهاني بعد از دست دادن جام ملت‌هاي آسيا گفت: جام ملت‌هاي آسيا را به خاطر مصدوميت از دست دادم اما اکنون در شرايط خيلي خوبي قرار دارم. ما تا رسيدن به جام جهاني راه بسيار سختي پيش رو داريم اما تيم خيلي خوبي در اختيار کادر فني است. چيزي که مشخص است اين است که تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم تا بتوانيم به نتيجه دلخواه برسيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان