نسخه شماره 3781 - 1394/03/26 -

 شهردار تهران خبر داد :
 تبديل مسير راه آهن در مناطق17و18 به فضايي مفرح براي شهروندان 

شهردار تهران گفت: از طول 10 کيلومتر مسير راه آهن، چهار کيلومتر در منطقه 17 و شش کيلومتر در منطقه 18 وجود دارد. اميدواريم بتوانيم با سرمايه‌گذاري شهرداري و توافق صورت گرفته با راه آهن به منظور حل مسايل حقوقي و ملکي، اينجا را بدون بارگذاري مسکوني و تجاري به محيطي مناسب تبديل کنيم. محمد باقر قاليباف اظهار کرد: از روزي که توفيق خدمت در شهرداري تهران را پيدا کرديم، توجه به مناطق محروم و جنوب شهر را در اولويت قرار داديم و اين سياست همچنان باقي است. امروز نيز شاهد هستيم رشدي که در جنوب شهر وجود دارد با گذشته قابل قياس نيست. شهردار تهران عنوان داشت: سه سال قبل در منطقه 18 اشاره کردم که بايد کاري کنيم تا به سمت توليد ثروت در مناطق جنوبي شهر برويم. اگر ارزش افزوده را در اين مناطق بالا ببريم، حتما سرريز اين اقدام باعث خواهد شد تا محروميت در اين منطقه رخت بربندد. قاليباف با تاکيد بر اينکه هم اکنون در شرايطي قرار داريم که مشکلات صرفا با کارهاي زيرساختي عمراني حل نمي‌شود، تصريح کرد: البته اگر امروز اين فرصت فراهم شده است که سرمايه گذاران از شمال شهر به سمت مناطق جنوبي از جمله منطقه 18 مي‌آيند، به خاطر اين است که احساس مي‌کنند زير ساخت‌ها در اين منطقه فراهم شده است.

در ادامه اين مسير ما مصمم هستيم تا روز به روز و بدون وقفه اين زير ساخت‌ها را در مناطق جنوبي شهر گسترش دهيم تا امکان رشد و پيشرفت در حوزه کالبدي، زيرساخت‌ها و مسايل فرهنگي و اجتماعي را فراهم کند. قاليباف با اشاره به مشکلات موجود در حاشيه مسير راه آهن گفت: من پيش از اين و از زماني که در نيروي انتظامي حضور داشتم با مسايل مناطق جنوب تهران- خصوصا مناطق 17 و 18 – آشنا بودم و مشکلات اين مناطق را در حوزه‌هاي آسيب‌هاي اجتماعي، خدماتي و عمراني مي‌شناختم اما از زماني که توفيق خدمت در شهرداري تهران پيدا کردم، يکي از مهمترين چالش‌هاي مناطق 17 و 18 بحث راه آهن بود. وي ادامه داد: بخشي از مشکل راه آهن در طول بيش از يک دهه حل و فصل شده است اما مردم اين منطقه هنوز نتوانسته اند از عوارض بحث راه آهن نجات پيدا کنند.

درنهايت با پيگيري‌ها و همکاري‌هايي که صورت گرفت و توافقي که با دوستان راه آهن انجام شد، امروز اين وظيفه را براي خودم و شهرداران مناطق 17 و 18 مشخص مي‌کنم تا اين قول را به مردم عزيز بدهيم که سال آينده در همين ايام بتوانيم اين محدوده را به محيط مناسبي براي خدمات دهي در اين منطقه با اولويت فضاي سبز تبديل کنيم. شهردار تهران ادامه داد: از طول 10 کيلومتر مسير راه آهن، چهار کيلومتر در منطقه 17 و شش کيلومتر درمنطقه 18 وجود دارد و حدود 36 متر عرض راه آهن است که معضل جدي در اينجا ايجاد کرده است. اميدواريم بتوانيم با سرمايه گذاري شهرداري و توافق صورت گرفته با راه آهن به منظور حل مسايل حقوقي و ملکي، اينجا را بدون بارگذاري مسکوني و تجاري به محيطي مناسب تبديل کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان