نسخه شماره 3780 - 1394/03/25 -

 وزير دفاع:
 دولت در مذاکرات شروط تحميلي را قبول نخواهد کرد 

وزير دفاع گفت: دولت به دنبال به نتيجه رساندن نتايج مذاکرات به هر بهايي نيست و در هيچ شرايطي شروط تحميلي را قبول نخواهد کرد.

به گزارش ايسنا، سردار دهقان در مراسم دومين سالروز انتخاب دولت تدبير و اميد در شيراز، گفت: بارها در مسئله هسته‌اي گفته شده که کشورها و ‌قدرت‌هاي بزرگ خود درخواست مذاکره با جمهوري اسلامي ايران را داشته‌اند.

وي با تصريح اينکه امروز تيم مذاکره کننده ما از موضع عزت و قدرت در نشست‌ها حاضر مي‌شوند، افزود: دستگاه ديپلماسي با استدلال و تکيه بر موازين قانوني حقوق خود را دنبال مي‌کند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح سرمايه اصلي جمهوري اسلامي ايران را انقلاب و ولايت عنوان و اضافه کرد: کساني که ادعاي ولايتمداري مي‌کنند، ببينند موضع ايشان در خصوص مسائل سياست خارجي به ويژه مذاکرات چيست و مبادا جلوتر از رهبر انقلاب حرکت کنند. دهقان با بيان اينکه ملت ما از آغاز انقلاب تاکنون هزينه واژه استقلال را داده است، تصريح کرد: 36 سال است ملت ما در مقابل تحريم‌ها ايستاده و استکبار تنها به دنبال اين است که براي يکبار هم که شده پس از انقلاب بتواند ملت ايران را تسيلم خود کند و او را به زانو درآورد. دهقان اضافه کرد: ملت ما در سال 92 شرايط سخت اقتصادي، بي‌ثباتي روحي و رواني حاکم بر فضاي کسب و کار، سياست‌هاي متحول پولي و ارزي و رکود اقتصادي را تجربه کرده بودند.

وي بيان کرد: همه همت دولت بر اين بوده که کاري نکند که فضاي اميد ايجاد شده در جامعه مخدوش شود، بلکه بايد با تمام توان در جهت ارتقاي عزت و اقتدار اين ملت گام برداريم.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح پرداختن به مسائل اساسي جامعه بدون حاشيه را موضوع جدي و در دستور کار دولت دانست و گفت: دولت بناي خود را بر حل مسائل و مشکلات حوزه اقتصاد، معيشت، دفاع امنيتي، مديريت جامعه و حل مسئله هسته‌اي گذاشته است. دهقان با بيان اينکه کساني در کشور هستند که تلاش مي‌کنند در دل مردم يأس و نااميدي ايجاد کنند، گفت: دولت بارها اعلام کرده که نه تنها نقد را مي‌پذيرد که فضاي لازم براي آن را ايجاد مي‌کند. وي با اشاره به اينکه دولت تنها نسبت به بداخلاقي و بي انصافي ديگران واکنش نشان مي‌دهد و نه انتقاد، خاطرنشان کرد: امروز فضاي نقد جامعه بايد منجر به افزايش اعتماد مردم نسبت به مسئولين شود. وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، همچنين به تشريح فعاليت‌هاي دولت تدبير و اميد در دو سال گذشته پرداخت و در اين خصوص گفت: دولت يازدهم در بازه زماني دو ساله توانسته کليه آثار تحريم را مديريت کند، به گونه‌اي که فضاي زيست جامعه ما متأثر نشود.

وي عنوان کرد: تمام مصوبات سفرهاي استاني هيئت دولت تا پايان سال 94 و 95 به نتيجه خواهد رسيد.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان