نسخه شماره 3776 - 1394/03/20 -

 رييس پليس پايتخت خبر داد:
 دستگيري 108 سارق مسلح 

رييس پليس پايتخت ضمن اعلام دستگيري 108 سارق مسلح در شهر تهران، برنامه‌هاي ويژه پليس براي ماه مبارک رمضان را اعلام کرد. به گزارش ايسنا، سردار حسين ساجدي‌نيا در حاشيه نشست تشريح عمليات پليس براي دستگيري 108 سارق مسلح، اظهار کرد: اين 108 سارق مسلح در قالب 19 باند دستگير شده‌اند که 63 نفر از آنها کيف‌قاپ و زورگير بوده‌اند. برخي از سارقان احشام در حومه شهر تهران به صورت مسلحانه اقدام مي‌کردند و همچنين سرقت از لوازم خودرو و منزل نيز در ميان جرايم آنها به چشم مي‌خورد.

وي با بيان اينکه همکاران ما در مجموعه پليس تهران پس از اقدام و شناسايي دو ماهه اين عمليات را از شب گذشته انجام داده‌اند گفت: اين مرحله سوم از طرح امسال ماست که اجرا شد. ما به شهروندان قول داده بوديم که اقدامات موثري داشته باشيم و سر قول خود مانديم. رييس پليس پايتخت با تاکيد بر اينکه در ماه‌هاي آينده هم عمليات‌هاي پليس ادامه خواهد داشت، تصريح کرد: عمليات‌هاي مربوط به موادمخدر، مسائل منکراتي و ضداخلاقي و ارازل و اوباش در دستور کار قرار داريم. ساجدي‌نيا در پاسخ به پرسشي درباره فعاليت سينماها در ايام ماه مبارک رمضان نيز گفت: ما در سال‌هاي گذشته نيز مجوز براي فعاليت سينماها از افطار تا سحر صادر کرده بوديم و امسال هم همين‌گونه است و سينماداران بايد براي امنيت بيشتر هماهنگي‌هاي لازم را با اماکن انجام دهند و مجوز دريافت کنند. با اين برنامه موافقت شده و سينماداران مي‌توانند از شب‌ها تا سحر به جز ليالي قدر، برنامه داشته باشند. ساجدي‌نيا در ادامه درباره برنامه‌هاي ديگر پليس براي ماه مبارک رمضان گفت: براي فروشندگان و پزندگان نيز برنامه‌هايي گذاشته‌ايم که در حال تهيه دستورالعمل هستيم که تا چند روز آينده ابلاغ خواهد شد. براين اساس اين صنوف مي‌توانند تا نيم ساعت قبل از سحر به فعاليت خود ادامه دهند. فرمانده انتظامي تهران بزرگ درباره برخورد با روزه‌خواران در ماه رمضان گفت: همانند سنوات گذشته گشت‌زني در سطح شهر را داريم و البته از مردم هم انتظار مي‌رود که هر مورد روزه‌خواري ديدند تذکر بدهند پليس هم اگر موردي را مشاهده کند، اقدام لازم را انجام مي‌دهد. ساجدي‌نيا درباره حفظ امنيت در تفرجگاه‌ها نيز توضيح داد: هر ساله از اواخر خرداد تا 31 شهريور برنامه ويژه براي تفرجگاه‌ها داريم تا مردم بتوانند راحت‌تر در تفرجگاه‌ها حضور پيدا کنند. ميان پليس‌هاي تخصصي براي برقراري امنيت تقسيم کار انجام شده است. البته امنيت در سطح شهر تهران خوب است و هرجا که احتمال بدهيم مشکل بيشتري وجود دارد، حضورمان در آنجا پررنگ‌تر خواهد بود. ساجدي‌نيا افزود: در حال حاضر براي پاکسازي معتادان متجاهر نيز طرح‌هايي را داريم و براي روزهاي آتي آنها را دنبال خواهيم کرد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ درباره گشت‌هاي امنيت اخلاقي در تابستان نيز اعلام کرد: گشت‌هاي امنيت اخلاقي از قبل بوده‌اند و هنوز هم حضور دارند و اين موضوع جديدي نيست.

وي همچنين با اشاره به برخورد پليس با مالخرها گفت: 600 واحد صنفي درخصوص مالخري را کنترل کرديم که تعدادي پلمپ شدند. همچنين دو کاميون قطعات يدکي از مالخر سارقان شناسايي شد. ساجدي‌نيا در پايان در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه از سوي يکي از نمايندگان مجلس گفته شده بود که چند تن از اخلالگران مراسم سخنراني رييس جمهور در روز بزرگداشت ارتحال امام خميني(ره) دستگير شده بودند، گفت: اين دستگيري توسط ما نبوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان