نسخه شماره 3773 - 1394/03/17 -

 باندچهارنفره زنان سارق بازداشت شدند
 سرقت‌هاي سريالي با جليقه‌هاي مخصوص 

زن تبهکار که با همکاري يکديگر اقدام به سرقت از مغازه‌هاي منطقه شوش تهران مي‌کردند، توسط پليس شناسايي و دستگير شدند.

به گزارش مهر، ظهر روز دوم خرداد ماه امسال از طريق مرکز فوريت‌هاي پليسي 110، خبر دستگيري چهار سارق زن در خيابان هلال‌احمر – خيابان انبار نفت به کلانتري 115 رازي اعلام شد.

با حضور مأموران در محل دستگيري چهار سارق زن، صاحب يک مغازه خشکبار فروشي در اظهاراتش به مأموران اعلام کرد : « اين چهار خانم به بهانه خريد خشکبار وارد مغازه‌ام شده و در حاليکه يک نفر از آنها به بهانه خريد در حال صحبت کردن با من بود، سه نفر ديگر اقدام به سرقت خشکبارِ داخل مغازه و پنهان کردن آنها در داخل لباس‌هاي خود کرده بودند که بنده در يک لحظه و از طريق دوربين‌هاي مداربسته داخل مغازه متوجه آنها شدم.» مأمورين کلانتري در بررسي اوليه موضوع و بررسي تصاوير دوربين‌هاي مداربسته پيش‌بيني شده در خارج از مغازه، موفق به شناسايي يک دستگاه خودرو سواري پرايد شدند که هر چهار زن دستگير شده از آن پياده و به مغازه خشکبار فروشي مراجعه کرده بودند.

با شناسايي خودرو پرايد و در بازرسي از داخل خودرو، انواع اقلام از قبيل گوني‌هاي برنج، ظروف چيني، البسه مردانه و زنانه، پارچه، انواع نوشيدني، لوازم بهداشتي و آرايشي، لوازم آشپرخانه شامل سرويس چاقو کشف شد.

پرونده در اداره چهاردهم پليس آگاهي

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع« سرقت اماکن به شيوه کش روي» و به دستور شعبه سوم بازپرسي دادسراي ناحيه 11 تهران، پرونده براي رسيدگي در اختيار اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

اعتراف به سرقت‌هاي مشابه

با آغاز رسيدگي به پرونده و با توجه به تصاوير بدست آمده از دوربين‌هاي مداربسته آخرين محل سرقت و همچنين خودرو پرايد بدست آمده حاوي اموال مسروقه، متهمان بنام‌هاي دولت (58 ساله)، کوکب (38ساله)، سميرا (43 ساله) و معصومه (35 ساله) که چاره‌اي جز اعتراف و بيان حقيقت نداشتند بلافاصله به سرقت از مغازه خشکبار فروشي و همچنين هشت فقره سرقت مشابه در همان تاريخ دستگيري اعتراف کردند.

متهمان در اعترافات خود عنوان کردند که در زمان سرقت، يک نفر از آنها تحت عنوان خريدار به سراغ صاحب مغازه رفته و سه عضو ديگر گروه در اين فاصله زماني و با استفاده از غفلت مغازه‌دار، اموال داخل مغازه را در داخل جليقه‌هاي طراحي شده براي انجام سرقت قرار داده و پس از آن از مغازه خارج مي‌شدند. باتوجه به اعتراف صريح متهمان به سرقت‌هاي مشابه و شناسايي محل‌هاي سرقت در محدوده بازار و ميدان شوش تهران، کارآگاهان به اين اماکن مراجعه و نسبت به شناسايي ساير شکات پرونده که بعضا تعدادي از آنها هنوز متوجه موضوع سرقت نشده بودند، اقدام کردند. مالباختگان پس از حضور در اداره چهاردهم، ضمن شناسايي متهمان در اظهاراتي مشابه عنوان کردند : « يکي از اين چهار نفر خانم اقدام به خريد اجناس و کالا از داخل مغازه‌ها کرده و براي پرداخت پول يک عابر بانک به ما ارائه مي‌کرد اما در هنگام برداشت پول از داخل حساب کارت متوجه مي‌شديم که داخل حساب عابر بانک هيچ پولي وجود ندارد و به اين بهانه و براي آوردن پول نقد، خانم خريدار بهمراه ساير همراهانش از مغازه خارج و ديگر به مغازه مراجعه نمي‌کردند. »

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر به خبرنگار مهر گفت: «باتوجه به احتمال وقوع سرقت‌هاي مشابه و براي شناسايي ديگر شکات و مالباختگاني که بدين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند، دستور انتشار بدون پوشش تصوير هر چهار متهم پرونده از سوي مقام قضايي صادر شده است ؛ از کليه شکات و مالباختگاني که موفق به شناسايي تصوير متهمان شدند دعوت مي‌شود تا براي پيگيري شکايات خود به اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان