نسخه شماره 3773 - 1394/03/17 -

 رئيس مجلس در ديدار بارئيس کميته روابط خارجي پارلمان اروپا تاکيد کرد:
 توافق نهايي با نگاه منطقي و پرهيز از زياده‌خواهي  

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مذاکرات هسته‌اي کشورمان بر حمايت مجلس شوراي اسلامي از مذاکرات تاکيد کرد و افزود: با نگاه منطقي، پرهيز از زياده‌خواهي در مرحله نگارش متن و عدم طرح مسائل جديد مي‌توان به توافق نهايي دست يافت.

به گزارش خانه ملت، «المار بروک»رئيس کميته روابط خارجي پارلمان اروپا که در راس هياتي از اعضاي اين پارلمان به ايران سفر کرده است با علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفت‌وگو کرد. رئيس مجلس با اشاره به سابقه خوب همکاري‌هاي اقتصادي و تجاري ميان کشورهاي اروپايي و ايران گفت: همکاري اقتصادي ميان ايران و اروپا تامين‌‌کننده منافع مشترک طرفين بوده و در اين راستا رايزني و گفت‌وگوي ميان نمايندگان مجالس تسهيل‌کننده مبادلات تجاري و اقتصادي فيمابين باشد.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ترانزيت مواد مخدر از افغانستان به اروپا گفت: مبارزه مشترک ايران و اروپا با پديده قاچاق مواد‌مخدر از افغانستان و ترانزيت آن به اروپا از موضوعات مهم در همکاري‌هاي بين طرفين است. وي افزود: جمهوري اسلامي ايران مبارزه گسترده‌اي را براي جلوگيري از ترانزيت مواد مخدر به اروپا انجام داده و کشورهاي اروپايي نيز بايد نقش جدي‌تري در اين امر ايفاء نمايند. المار بروک رئيس کميته روابط خارجي پارلمان اروپا نيز در اين ديدار بر علاقه تجار و کشورهاي اروپايي به تقويت همکاري‌هايشان با جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد و گفت: با توجه به قدرت و ظرفيت‌هاي اقتصادي وسيع جمهوري اسلامي ايران زمينه‌هاي بسيار مناسبي براي تقويت همکاري‌هاي تجاري فيمابين وجود دارد و کشورهاي اروپايي جهت متنوع کردن کانال‌هاي تجاري خود به تجارت با ايران نياز دارند.

المار بروک در بخش ديگري از سخنان خود ضمن اشاره به مذاکرات هسته‌اي کشورمان با 1+5 گفت: اميدواريم تا پايان مهلت تعيين شده طرفين به توافق نهايي دست يابند تا با حصول نتيجه و رفع تحريم شاهد جهش رو به جلوي سطح روابط و مراودات دوستانه فيمابين باشيم.

وي در پايان با اشاره به گسترش گروه‌هاي تروريستي و خطر آنها براي صلح و امنيت منطقه گفت: گروه‌هاي تروريستي دشمن مشترکي براي بشريت و صلح و امنيت منطقه هستند لذا بايد همه کشورها اختلافات را کنار گذاشته و با همکاري يکديگر به راه‌حل‌هاي اساسي در مبارزه با داعش برسند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان