نسخه شماره 3761 - 1394/02/31 -

 از سرگيري اعتصاب لوكوموتيورانان آلمان 

قطارهاي باري و مسافربري در آلمان بار ديگر از حرکت افتادند. اتحاديه لوکوموتيورانان اعلام کرده اعتصاب اين بار نامحدود و طولاني‌تر از اعتصاب پيشين خواهد بود. کارشناسان اين اعتصاب را خبري بد براي اقتصاد کشور دانستند.هنوز بيش از چند هفته از اعتصاب پيشين که طولاني‌ترين اعتصاب لوکوموتيورانان در تاريخ اين کشور به شمار مي‌آمد، نگذشته است که آنها بار ديگر قطارها را از حرکت بازداشتند تا بلکه اين بار بتوانند خواسته‌هاي خود را به کرسي بنشانند.

اعتصاب جديد از ساعت 15 روز سه‌شنبه به وقت محلي براي قطارهاي باري آغاز و از ساعت 2 بامداد روز چهارشنبه قطارهاي مسافربري را نيز شامل مي‌شود. اعتصاب اين بار قرار است طولاني‌تر از اعتصاب پيشين باشد که 6 روز به طول انجاميد.

به گزارش دويچه‌وله اختلال در امر جابه‌جايي مسافران در آلمان در زماني رخ مي‌دهد که بسياري از مردم اين کشور براي سفر در روزهاي تعطيلات پيش‌رو با استفاده از قطار، از مدت‌ها قبل برنامه‌ريزي کرده بودند. روز دوشنبه (4 خرداد) به مناسبت «عيد پنجاهه» يا «عيد گلريزان» در آلمان تعطيل رسمي است و اضافه شدن دو روز تعطيلي آخر هفته (شنبه و يکشنبه) فرصت مناسبي براي انجام سفري کوتاه‌مدت فراهم مي‌آورد. سنديکاي لوکوموتيورانان آلمان (GDL) طول مدت اعتصاب اين بار را اعلام نکرده و گفته است که پايان اعتصاب را تنها 48 ساعت قبل‌تر اعلام خواهد کرد. در اعتصاب قبلي ميليون‌ها نفر از مسافران مجبور به استفاده از وسايل نقليه ديگر براي رسيدن به مقصد شدند و به گفته کارشناسان اقتصاد کشور نيز چند صد ميليون يورو متحمل ضرر شد.

دعوا بر سر چيست؟

دعواي اصلي در جريان اعتصاب‌هاي لوکوموتيورانان آلماني که از يک سال پيش آغاز شده، اين است که سنديکاي GDL که عمدتا لوکوموتيورانان را در ميان کارکنان راه آهن نمايندگي مي‌کند، خواهان تعميم اين نمايندگي به ساير کارکنان اين رشته (خدمه قطار، ماموران فني و ...) و يافتن موقعيتي همتراز با سنديکاي راه‌آهن و حمل‌و‌نقل (EVG) است. اما شرکت راه‌آهن حاضر نيست که سنديکاهاي متفاوتي را در ميان کارکنان به رسميت بشناسد تا مجبور باشد با هر کدام از آنها قراردادهاي جداگانه مبتني بر تعرفه‌هاي حقوقي و خدمات متفاوت امضا کند.دولت آلمان که همچنان سهام‌دار عمده راه‌آهن است، نيز با خواست GDL مخالف است. نگراني اين سنديکا در حال حاضر اين است که تلاش دولت براي تصويب قانوني به نتيجه برسد که به موجب آن به همه شرکت‌ها اجازه مي‌دهد که اگر با پرعضو‌ترين سنديکاي درون خود در موارد مختلف به توافق رسيدند، سنديکاهاي کوچکتر اجازه ندارند براي مطالبه بيشتر در همان زمينه وارد مبارزه شوند يا دست به اعتصاب بزنند.

ضربه‌اي بر پيکر اقتصاد

برآورد مي‌شود که در جريان اعتصاب جديد تنها 15 تا 60 درصد برنامه عادي قطارهاي محلي انجام گيرد. در مورد برنامه حرکت قطارهاي باري اين ميزان 70 درصد برآورد شده است. مسافران علاوه بر لغو برنامه قطارها بايد روي تأخيرهاي طولاني نيز حساب کنند. زيگمار گابريل، وزير اقتصاد آلمان، از اينکه تاکنون ميان راه‌آهن و سنديکاها هيچ مصالحه‌ي ميانجيگرانه صورت نگرفته اظهار تأسف کرده و از دو طرف خواسته از اين «سنت قديمي آلماني» استفاده کنند.در آلمان حل و فصل اختلاف ميان دو طرف، بر‌اساس پيشنهاد يک مرجع ميانجيگر بي‌طرف، بدون آنکه نياز به مراجعه به دستگاه‌ قضايي باشد، امري سابقه‌دار است. رئيس اتاق بازرگاني آلمان اعتصاب جديد لوکوموتيورانان را «خبري بد براي اقتصاد» کشور خواند، زيرا به گفته او کارفرمايان هنوز از پيامدهاي خسارت‌بار اعتصاب پيشين رهايي نيافته‌اند و با تمام نيرو مشغول جبران زيان‌هاي آن هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان