نسخه شماره 3668 - 1393/10/25 -

 معاون سازمان محيط زيست عنوان کرد:
 رييس‌جمهور روز هواي پاک با خودروي عمومي به محل کار برود 

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست با تشريح برنامه‌هاي اين سازمان به مناسبت روز ملي هواي پاک 29 دي گفت: در اين روز از معاون اول رييس‌جمهور دعوت شده است تا خودروي خود را به مرکز معاينه فني ببرد. همچنين از رييس جمهور درخواست کرده‌ايم تا با خودروي عمومي به محل کار خود بروند.

به گزارش ايسنا دکتر سعيد متصدي در نشست مطبوعاتي روز هواي پاک با بيان اينکه روز ملي هواي پاک به صورت نمادين برگزار مي‌شود، گفت: برگزاري روز ملي هواي پاک در سال 93 تفاوت عمده‌اي با سال قبل دارد و آن تفاوت اين است که در سال گذشته يک هفته به عنوان هواي پاک برگزار شد اما طبق مذاکراتي که انجام شد، اين هفته به يک روز تقليل پيدا کرده و در سطح ملي و استاني برگزار مي‌شود.

وي به برنامه‌هايي که در سطح استاني برگزار مي‌شود، اشاره کرد و افزود: اداره کل هر استان با مشارکت استانداري‌ها و مردم هرکدام برنامه مشخص خود را دارند. يعني در هر 31 استان برنامه مشخصي برگزار مي‌شود. معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست در مورد برنامه‌هايي که در سطح ملي برگزار خواهد شد، توضيح داد: در روز 28 دي‌ماه همايشي برگزار مي‌کنيم که تم اصلي آن پاسخگويي به مردم و افرادي است که بايد از فعاليت دستگاه‌هاي مرتبط اطلاع پيدا کنند. متصدي با اشاره به قولي که در سال گذشته داده بود، گفت: سال گذشته گفتند که 29 دي‌ماه را شروع سال هواي پاک مي‌دانيم. در همايشي که امسال برگزار مي‌شود فعاليت سالانه سازمان محيط زيست و دستگاه‌هاي دولتي در زمينه کاهش آلودگي هوا اعلام مي‌شود. وي از مصوبه‌اي که سال گذشته در دولت به تصويب رسيد خبر داد و گفت: سال گذشته مصوبه خوبي در دولت تصويب شد که شامل 9 محور و 35 فعاليت است. محورهاي عمده آن شامل کاهش آلودگي سوخت، پايش آلاينده‌هاي هوا، خودروهاي در حرکت، نيروگاه‌ها، سيستم حمل و نقل، آموزش اطلاع‌رساني و زيرساخت‌ها است که در بسياري از اين محورها پيشرفت خوبي داشته‌ايم. متصدي با تاکيد بر اينکه بنزين پتروشيمي به طور کامل از چرخه سوخت کشور حذف شده است، گفت: در شهرهايي مانند تهران، کرج، اراک، مشهد، اصفهان، تبريز، سوخت يورو4 توزيع مي‌شود.

وي با بيان اينکه استانداردسازي خودروها از موفقيت‌هاي ديگري بود که در سال گذشته کسب شد، افزود: خودروهاي توليدي در کشور طبق استانداردهاي مصوب هيات دولت توليد مي‌شود يعني علاوه بر استاندارد يورو4 جوانب ديگري که تضمين‌کننده پايداري يورو4 هستند هم رعايت مي‌شود. به گفته معاون سازمان حفاظت محيط زيست، فعاليت ديگر اين سازمان ساماندهي سوخت ديزل و گازوئيل بوده است، گازوئيلي که در کشور توليد مي‌شد بين 7 تا 9 هزار پي‌پي‌ام گوگرد داشت اما در حال حاضر گوگرد در شهرهاي تهران، اراک، شيراز و مشهد زير 50 است و در اين شهرها شاهد کاهش ميزان ذرات و آلودگي ناشي از گازوئيل هستيم. متصدي از يکپارچه‌سازي معاينه فني خودروها خبر داد و گفت: يکپارچه‌سازي معاينه فني در مصوبه ارديبهشت دولت مصوب شد و ضوابط آن در چند روز گذشته به تصويب رسيد. امروز شاهد سيستم يکپارچه معاينه فني هستيم که در اين امر سعي شده است دخالت انسان به حداقل برسد. يعني حتي ورود شماره پلاک خودرو به وسيله دوربين‌ها انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه امسال آخرين سالي است که گازوئيل را براي نيروگاه‌ها استفاده کرده‌ايم، گفت: ميزان سوخت نيروگاه‌هاي ما 40 ميليون ليتر است که 10 تا 15 ميليون ليتر توسط بنزين تامين مي‌شود. در حال حاضر کل نيروگاه‌ها از سيستم سوخت طبيعي استفاده مي‌کنند. ما با برنامه‌هاي دقيق و همکاري با وزارت نيرو و نفت سعي کرديم ميزان استفاده از سوخت سنگين را به حداقل برسانيم.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست افزود: ميزان سوخت نيروگاه‌ها در سال 92 روزانه 80 ميليون متر مکعب بود که امسال بين 100 تا 110 متر مکعب سوخت گاز به نيروگاه‌ها منتقل شد. بخشي از اين سوخت گاز ناشي از صرفه‌جويي در سيستم صنعتي ما و بخشي ديگر ناشي از افزايش توليد بود.

متصدي از برگزاري 11 جلسه کميته ملي کاهش آلودگي هوا از ارديبهشت‌ماه خبر داد و افزود: يعني در هر ماه بيش از يک بار جلسه برگزار کرديم که بحث نظارت و پايش از مهم‌ترين بحث‌هايي بود که در اين جلسات مطرح شد.

وي در ادامه در مورد برنامه‌هاي سازمان محيط زيست براي روز ملي هواي پاک توضيح داد: در اين روز از معاون اول رييس جمهور دعوت شده است تا خودروي خود را به مرکز معاينه فني ببرد. همچنين از رييس جمهور درخواست کرده‌ايم تا با خودروي عمومي به محل کار خود بروند.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست در مورد نتيجه برنامه‌هايي که تاکنون در سازمان اجرا شده است، توضيح داد: نتيجه اين برنامه‌ها اين بود که اعداد و ارقامي که از شبکه پايش دريافت مي‌کنيم حکايت از کاهش چشمگير آلاينده‌ها دارد.

متصدي در ادامه به آمارهاي موجود در مورد هوا اشاره کرد و گفت: تا پانزدهم دي‌ماه 92 سه روز هواي پاک داشتيم که اين عدد تا 15 دي‌ماه 93 به 13 روز افزايش پيدا کرد. تا 15 دي‌ماه 92، 172 روز سالم و تا 15 دي‌ماه سال 93، 192 روز سالم در تهران بوده است. تعداد روزهاي ناسالم تا 15 دي‌ماه 92، 116 روز و تا 15 دي‌ماه 93، 83 روز بوده است. بيشترين ميزاني که از آلاينده‌ها ثبت شده است در سال 93، 152 بود، در صورتي که اين ميزان در سال 92 شاخص بالاي 200 داشته است به همين دليل در سال 92 چندين روز اعلام شد اما امسال هيچ روز تعطيل و هشداري در اين زمينه نداشتيم.

وي با بيان اينکه سازمان حفاظت محيط زيست در ارائه اعداد و ارقام به صورت شفاف عمل مي‌کند، اظهار کرد: امسال در برخي از روزها شاخص ما 51 بوده که اگر اين شاخص انجام مي‌شد، روز پاک اعلام مي‌شد اما ما همان 51 را اعلام کرديم.

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست با تاکيد بر اينکه سوخت يورو4 در شهرها توزيع مي‌شود، گفت: مي‌توان تاثيرگذاري اين امر را مشاهده کرد. براي مثال اراک در سال گذشته چهار روز خطرناک داشت اما امسال هيچ روز خطرناکي در اراک مشاهده نشد.

متصدي در ادامه در مورد اندازه‌گيري ميزان بنزن نيز گفت: بيشترين ميزان غلظت بنزن در اطراف پمپ بنزين‌ها مشاهده مي‌شود. هنگامي که سوخت غيراستاندارد باشد، ميزان بنزن بالا مي‌رود.

وي ادامه داد: ميزان بنزن در تهران در کمترين حالت بين 2 تا 6 درصد بود. ما دوباره همان مکان‌هايي که در سال 89 بررسي شده بود را با همان دستگاه‌ها بررسي کرديم. متوسط غلظت بنزن هوا در سال 89، 805 پي‌پي‌بي بود در صورتي که سازمان جهان بهداشت اعلام کرده بود ميزان مواجهه انسان با بنزن هوا بايد صفر باشد. طي اقداماتي که انجام ميزان بنزن هوا در سال 90، 394، در سال 91، 278، در سال گذشته 135 و در سال 93، 6.4 پي‌پي‌بي است که اين يکي از دستاوردهاي مهم در تاريخ کاهش آلودگي هواي ايران بود که با همکاري همه دستگاه‌ها و نظارت سازمان اتفاق افتاده است.

معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه در مورد ارائه مجوز براي توليد خودروها توضيح داد: خودروهايي که براي مجوز شماره‌گذاري درخواست مي‌کنند، تست مي‌کنيم. بنابراين هر خودرويي که در کشور توليد مي‌شود مطابق با استانداردهاي مصوب کشور است.

متصدي در ادامه از توقف توليد وانت پيکان از ابتداي سال آتي خبر داد و افزود: از ابتداي سال آتي توليد وانت پيکان که تکنولوژي آن به چند دهه گذشته برمي‌گردد به طور کلي متوقف مي‌شود. اين امر که با همکاري وزارت صنايع و خودروسازي صورت مي‌گيرد، اميديست براي اينکه تکنولوژي‌هاي توليد خودرو را پشت سر بگذاريم و براي رقابت در بازار جهاني و شکوفايي صنعت خودروسازي به خودروهاي روز دنيا برسيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان