نسخه شماره 3644 - 1393/09/24 -

 محمدرضا عارف:
 مي‌‌خواهند بين نيروهاي اصيل انقلاب فاصله بيندازند 

رئيس بنياد اميد ايرانيان با بيان اينکه فساد در کشور ما نهادينه شده است،گفت:يکي از بسترهاي توليد فساد در جامعه نوع نگاه به قانونگذاري است. متاسفانه نگاه به قانونگذاري در کشور ما بر‌اساس مچ‌گيري بوده و عده‌اي هم به راحتي براي رسيدن به اهداف خود قانون را دور مي‌زنند.

به گزارش ايسنا، محمدرضا عارف در ديدار جمعي از دبيران کل احزاب و اعضاي جبهه اصلاح‌طلبان ايران با اشاره به اجتماع عظيم مسلمانان در اربعين حسيني، آن را افتخار بزرگي براي شيعيان دانست و گفت: حضور ميليوني عاشقان ابا‌عبدالله‌ الحسين(ع) در کربلا که به حق بايد آن را حماسه اربعين ناميد تنها مختص شيعيان نيست، بلکه از مذاهب ديگر هم در اين حماسه شرکت کردند و جلوه‌هاي زيبايي از وفاق و همدلي بين خواهران و برادران اهل سنت و تشيع را به نمايش گذاشتند.

وي با قدرداني از دولت عراق به جهت تلاش براي تامين امنيت زائران کربلاي معلي به تهديد گروهک تروريستي داعش اشاره کرد و گفت: گروهک تروريستي داعش در جهت تحت‌‌الشعاع قرار دادن حماسه اربعين تهديداتي کرد اما با اقدامات موثر مقامات دولت ايران و همکاري خوب دولت عراق اين گروهک تروريستي نتوانست به اهداف شوم خود دست پيدا کند. بايد با تمهيدات و همکاري دولت‌هاي منطقه از پيدايش و نفوذ گروهک‌هاي اين چنيني جلوگيري کرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، انقلاب اسلامي ايران را متاثر از آموزه‌هاي نهضت امام حسين(ع) دانست و گفت: امام بزرگوار که با همراهي توده‌هاي مختلف مردمي توانستند انقلاب اسلامي ايران را شکل دهند، راه و منش اصلاح‌گرايانه امام حسين(ع) را الگوي خود قرار دادند و اصلاح‌طلبان نيز بر خود مي‌بالند که پيرو مکتب امام حسين(ع) و در خط امام خميني(ره) هستند.

وي تاکيد کرد: تفکر اصلاح‌طلبي نقش موثري در پيروزي انقلاب اسلامي داشت و جفاست کساني که خود در زمان انقلاب نام و نشاني از آنها نبود، اصلاح‌طلبان را خارج از دايره نظام معرفي مي‌کنند.

رئيس بنياد اميد ايرانيان به تلاش جرياني خاص در جهت شکاف بين نيروهاي اصيل انقلاب اشاره کرد و گفت: از بعد از پيروزي انقلاب اسلامي جريان‌هايي همچون منافقين تلاش گسترده‌اي در جهت تخريب برخي چهره‌هاي سياسي و مذهبي انجام دادند امروز هم با نام و نشان ديگري مي‌‌خواهند بين نيروهاي اصيل انقلاب فاصله بيندازند که بايد مراقبت کرد در دام طراحي شده اين جريانات نيفتاد.

وي وظيفه سخنوران و تريبون داران را در راستاي وفاق و همدلي در جامعه بسيار با اهميت برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر مي‌خواهيم بين خانواده انقلاب فاصله نيافتد بايد به گونه‌اي سخن بگوييم تا سخن ما در راستاي تلطيف قلوب باشد نه اينکه نفاق و کينه توزي را در جامعه بيشتر کند.

وي يکي از راه‌هاي جلوگيري از فساد را حاکميت تحزب در کشور دانست و اظهار کرد: متاسفانه جايگاه واقعي حزب در کشور ما بدرستي شناخته نشده است و فرهنگ کار گروهي و جمعي نيز نهادينه نشده است.اگر مي‌خواهيم حاکميت مردم بر سرنوشت خود بدرستي تحقق يابد، ساز و کار آن از طريق پا گرفتن تحزب در کشور است.

رئيس بنياد اميد ايرانيان در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين‌که دولت فعلي برآمده از خردورزي اصلاح‌طلبان است، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان بدون هيچگونه سهم خواهي به دولت کمک مي‌کنند و در همين راستا در انتخابات مجلس حضور موثري خواهند داشت تا با بدست آوردن کرسي‌هاي مجلس دولت را در پاسخگويي به مطالبات به حق مردم همراهي کنند.

وي در پايان به محدوديت‌هايي که دولت با آن مواجه است اشاره کرد و گفت: در قضيه وزارت علوم ايستادگي رئيس‌جمهور محترم بر سر وعده‌هايي که به دانشگاهيان عزيز داده بود قابل تقدير است.هر چند هزينه‌هايي هم داده شد ولي در نهايت با حضور شخصيتي توانمند و برآمده از تفکر اصلاح‌طلبي در راس وزارت علوم، جامعه دانشگاهي کشور اميدوار به ادامه مسير گذشته شده‌ است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان