نسخه شماره 3642 - 1393/09/20 -

 «چند مترمکعب عشق» به جشنواره فيلم دوبي مي‌رود 

فيلم سينمايي «چند مترمکعب عشق» در يازدهمين جشنواره فيلم دوبي حضور دارد. جمشيد محمودي کارگردان فيلم «چند مترمکعب عشق» در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اينکه اين فيلم در يازدهمين جشنواره فيلم دوبي حضور دارد، گفت: جشنواره فيلم دوبي از 15 تا 23 آذر ماه در دوبي در حال برگزاري است و اولين نمايش «چند مترمکعب عشق» در اين جشنواره در روز يکشنبه 22 آذر ماه است. «چندمتر مکعب عشق» به کارگرداني و نويسندگي جمشيد محمودي و تهيه‌کنندگي نويد محمودي داستان عبدالسلام يک مهاجر افغان است که به همراه دخترش مرونا در يک کارگاه مشغول کار و زندگي است. عشقي در راه است عشق صابر و مرونا، عشقي که فرجامش را هيچ کس نمي داند، نه صابر، نه مرونا و نه حتي عبدالسلام...

در اين فيلم بازيگراني چون ساعد سهيلي، عليرضا استادي، نادر فلاح، حسيبا ابراهيمي و مسعود ميرطاهري حضور دارند. نويد محمودي تهيه‌کننده اين اثر سينمايي است.

اين فيلم سينمايي پيش از اين در جشنواره هايي چون پوسان کره‌جنوبي، تالين استوني و مولهايم آلمان حضور داشته است و قرار است از هفته آينده چهارشنبه 26 آذر ماه در سينماهاي کشور اکران شود. «چند متر مکعب عشق» به عنوان نماينده افغانستان در اسکار 2015 حضور دارد. اين فيلم در جشنواره فيلم فجر سال گذشته با استقبال منتقدان روبه رو شد و چندين سيمرغ را براي عوامل آن به ارمغان آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان