نسخه شماره 3642 - 1393/09/20 -

 نخست وزير عراق خبر داد:
 تامين کامل امنيت زائران اربعين حسيني 

گروه سياسي: عشق به سيد و سالار شهيدان‌، اباعبدالله الحسين‌(ع) باعث شده تا امسال نيز همچون سالهاي گذشته ميليون‌ها نفر از شيعيان با پاي پياده عازم کربلا شوند تا در اربعين شهادت امام حسين و يارانش‌، در آنجا به عزاداري بپردازند‌. استقبال عمومي از اين مراسم باعث شده تا در سال جاري تعداد زائران ايراني اين مراسم از مرز يک ميليون و دويست هزار نفر بگذرد و با احتساب زائران ديگر کشورها‌، بزرگترين اجتماع جهاني در کربلا شکل بگيرد.

رييس سازمان حج و زيارت روز گذشته در همين زمينه از حضور بي سابقه زائران اربعين حسيني در راهپيمايي بزرگ امسال خبر داد و تصريح کرد: خوشبختانه تمامي امکانات استان‌هاي مرزي براي اين راهپيمايي بزرگ بسيج شده و مسوولان نيز تمام همت خود را به کار بسته اند تا اين راهپيمايي به خوبي برگزار شود. به گفته وي، با توجه به آمار بالاي زائران اربعين در سال جاري از همه عزيزان مي‌خواهيم نسبت به بازگشت خود به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنند که با مشکل روبرو نشوند. اوحدي تصريح کرد: اکنون چهار هزار و 500 دستگاه اتوبوس در مرزها جهت بازگشت زائران اربعين حسيني ساماندهي شده تا زائران بتوانند به راحتي به شهرهاي خود بازگردند.

از سوي ديگرنخست وزير عراق به آمادگي کشورش براي تامين امنيت مراسم اربعين حسيني به ويژه در شهر مقدس کربلا اشاره کرد و گفت: براي استقبال از زائران اربعين حسيني تدابير کامل امنيتي در نظر گرفته شده است. به گزارش ايرنا به نقل از رسانه‌هاي عراقي، حيدر العبادي در کربلا افزود: با وجود اينکه نيروهاي امنيتي در حال نبرد با گروه تروريستي «داعش» هستند اما خود را در قبال حفاظت از جان زائران مسوول مي‌دانيم. وي گفت: ورود زائران به شهر مقدس کربلا ادامه دارد و در حال حاضر همه براي برقراري و حفظ امنيت کربلا تلاش مي‌کنند. نخست وزير عراق همچنين افزود: هدف گروه تروريستي داعش ايجاد ناامني و افزايش شمار قربانيان غيرنظامي از طريق نفوذ در بين جمعيت زائران و انجام عمليات‌هاي تروريستي است. وي در عين حال ابراز اميدواري کرد، همان گونه که تروريست‌ها در ايام محرم و عاشورا نتوانستند به هدف شان برسند در اين ايام نيز نتواند به اهدافشان برسند. العبادي با بيان اينکه گزارش‌هايي درباره تهديدهاي تروريستي وجود دارد اما تدابير امنيتي شديدي اعمال شده است، افزود: دستگاه‌هاي امنيتي وظيفه سنگيني در حفظ جان زائران برعهده دارند؛ از زائران مي‌خواهيم در قبال تهديدهاي امنيتي هوشيار باشند و با دستگاه‌هاي امنيتي همکاري کنند. نخست وزير عراق همچين از زائران مراسم اربعين حسيني خواست هرگونه اقدام مشکوکي را به نيروهاي امنيتي اطلاع دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان