نسخه شماره 3628 - 1393/09/04 -

 سرريز شدن آب سد اليمالات در شهرستان نور 

فرماندار شهرستان نور با اشاره به اينکه به دليل بارندگي و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌هاي اطراف سد و سد اليمالات، آب سد سرريز شد، گفت: به دليل سرريز شدن آب سد جاده و پل ارتباطي اين مسير تخريب شد. هادي خنجري لحظاتي قبل در گفت‌وگو با فارس در شهرستان نور، شايعه پارگي سد اليمالات را رد و اظهار کرد: بارش‌هاي شديد در منطقه بالادست اين سد سبب افزايش و بالا آمدن رودخانه‌هاي اطراف سد اليمالات و به ويژه منطقه «حاجي ماهرود» و نيز افزايش آب پشت سد شد. وي ابراز کرد: اين امر سبب سرريز آب سد و آبگرفتگي جاده مسير منتهي به سد، پل ارتباطي اين مسير، تخريب رمپ پل و بخشي از جاده شده و مسير تردد به سد را قطع کرده است. فرماندار نور تصريح کرد: با حضور در منطقه و بسيج امکانات امدادي به ويژه نيروهاي آب و فاضلاب، آتش‌نشاني و راه و شهرسازي شهرستان نور شدت آب کنترل و از حرکت آب به سمت منازل مسکوني و روستاهاي پايين‌دست و آبگرفتگي منازل جلوگيري شد. خنجري افزود: با ايجاد مانع و انتقال آب به نهر داخل پارک جنگلي از آسيب و آبگرفتگي بيشتر جنگل و نيز دانشکده منابع طبيعي دانشگاه تربيت مدرس که در ضلع غربي پارک مستقر است، جلوگيري شد. وي با اشاره به تخريب سه دهنه پل و جاده مسير منتهي به سد که از اواسط محور چمستان نور در مسير فرعي به سد وصل مي‌شود، خواستار تخصيص اعتبار براي رفع مشکل، مرمت جاده و احداث پل‌هاي ارتباطي براي تردد به سد شد.

جاري شدن سيلاب شديد در رامسر

مديرکل مديريت بحران استان مازندران از جاري شدن سيلاب در اثر بارندگي يک شنبه شب در رامسر خبر داد و گفت: يک زن 34 ساله رامسري نيز در اثر سقوط به کانال آب جان خود را از دست داد.

رستم زرودي ديروز در گفت‌وگو با فارس در ساري با اشاره به بارندگي و جاري شدن سيل در رامسر اظهار داشت: اين بارندگي 152 ميلي‌متري در رامسر منجر به فوت شهروند زن 34 ساله رامسري که کارمند اداره دارايي چابکسر بود، شد. وي با اشاره به اينکه آبگرفتگي شهر رامسر محور بلوار معلم را مسدود و سطح شهر را دچار آبگرفتگي است، افزود: جاده‌ها و معابر اين شهر دستخوش سيلاب و آبگرفتگي شد. اين مسئول با اعلام اينکه نيروهاي امدادي در حال بازگشايي معابر راه‌ها روستايي هستند، ادامه داد: روستاي آسياب‌سر و جاروب شهرستان رامسر دچار آبگرفتگي معابر و باغات شدند. زرودي گفت: در شهرستان تنکابن نيز به دليل حجم بالاي آب راه ارتباطي روستاي نعمت‌آباد به مازوبن تخريب و باعث قطع ارتباط محور اين شد.

مديرکل مديريت بحران مازندران همچنين خاطرنشان کرد: بزرگراه چالوس به مرزن‌آباد که به دليل رانش کوه و جاري شدن سيلاب مسدود شده بود از ساعت 10:45 دقيقه ديروز با همکاري اداره راه و شهر سازي و نيروهاي امدادي بازگشايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان