نسخه شماره 3622 - 1393/08/27 -

 مدير دارالقرآن علامه طباطبايي : تفسير الميزان تدريس مي شود 

مدير دارالقرآن علامه طباطبايي از تشکيل جلسات تدريس تفسير الميزان در اين دار القرآن خبرداد.

به گزارش خبرگزاري «حوزه»، مرتضي نجفي قدسي جمعه 23 آبان ماه در مراسم اختتاميه همايش بين المللي «انديشه هاي علامه طباطبايي در الميزان» که در دارالقرآن علامه برگزارشد گفت: اين بيت سه سال پيش به توصيه آيت الله العظمي سبحاني براي امور قرآني در کوتاه ترين مدت خريداري شد که پس از سي سال از درگذشت علامه اين محل تاسيس شد.

وي افزود: از روزي که اين کار انجام شد خيرات و برکات استثنايي از اين منزل ساطع شده است که بسياري از بزرگان نسبت به اين امر اذعان کردند.

مدير دارالقرآن علامه طباطبايي بيان کرد: در اين سه سالي که اين دارالقرآن راه اندازي شده است همايش‌ها ونشست هاي قرآني با حضور همه مراجع عظام تقليد برگزار شده است؛ آيت الله العظمي مکارم شيرازي از بدو تاسيس اين مرکز، هميشه مشوق و حامي بودند؛ آيت الله العظمي جوادي آملي عنايت خاصي به اين منزل دارند و اعاظم حوزه مکررا در اين مکان حضور مي يابند. وي گفت: جلسات مکرر قرآن با حضور بزرگان و اساتيد حوزه از جمله آيت الله مقتدايي ، آيت الله خزعلي ، حجت الاسلام والمسلمين قرائتي ، حجت الاسلام دکتر رضايي اصفهاني و ديگر اساتيد علوم قرآني و با حضور قرآن پژوهان مرکز تخصصي تفسير قرآن و يا مجمع عالي تفسير قرآن حوزه برگزار شده است ، همچنين تشکيل مجمع حافظان طلبه از ديگر برکاتي است که در اين دارالقرآن شروع به کار کرده است.

مدير دارالقرآن علامه طباطبايي افزود: جلسه تدريس تفسير الميزان نيز در آينده راه اندازي مي شود که اميدواريم آيت الله استادي دعوت ما را قبول کرده و اين دوره را تدريس کنند؛ اين مسير همان مسير روشني است که علامه مطهري گفت که 100 ساله آينده است که الميزان را خواهند شناخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان