نسخه شماره 1734 - 1386/11/20 -

 رهبر معظم انقلا ب :
 انسان هاي صالح در انتخابات از حقوق خود محروم نشوند 

رهبر انقلاب مسئله اصلي در انتخابات را حضور مردم دانستند و نيز بر حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن تاکيد کردند و افزودند: راهپيمايي روز 22 بهمن مظهر اقتدار، اراده و عزم ملي است.
به گزارش فارس حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي روز گذشته در ديدار جمعي از فرماندهان و کارکنان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي، ايستادگي و حرکت مستمر و رو به جلوي ملت ايران در 28 سال گذشته را عامل عزت نظام اسلامي دانستند و با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن به عنوان عرصه پرشور حضور مردمي در مقابل نگاه هاي جهاني، تصريح کردند: راهپيمايي روز 22 بهمن مظهر اقتدار، اراده و عزم ملي است.
در اين ديدار که در سالروز بيعت تاريخي کارکنان نيروي هوايي ارتش با امام خميني (ره) در 19 بهمن سال 57 برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامي در خصوص اهميت راهپيمايي روز 22 بهمن تاکيد کردند: مراسم سالگرد انقلاب در ايران بر خلاف اکثر کشورها، يک مراسم کاملا مردمي است که مردم در هر شرايطي در صحنه حاضر مي شوند و امسال نيز مردم ايران با حضور گسترده و حتي پرشورتر از سالهاي گذشته، عزم و اراده و دلبستگي خود به انقلاب اسلامي را به رخ جهانيان خواهند کشيد.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: در روز 22 بهمن، آنهايي که بايد متوجه شوند ملت ايران از لحاظ عزم و اراده و دلبستگي به انقلاب در چه روحيه و وضعيتي قرار دارند، متوجه خواهند شد و به همين علت حضور در راهپيمايي 22 بهمن بسيار مهم است.
حضرت آيت الله خامنه اي از تفکر صحيح، هوشمندانه و همراه با ايمان شورانگيز و شجاعت در اقدام به عنوان عناصر اصلي عزت بخش ملت ايران در طول دوران انقلاب اسلامي ياد و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامي عزت را جايگزين تحقير بيگانگان، استقلال را جايگزين وابستگي تلخ و ذلت بار دوران طاغوت، و ايستادگي و اقتدار را جايگزين تسليم محض در مقابل بيگانگان کرد.
ايشان با اشاره به شکل گيري هويت جديد براي کشور بعد از پيروزي انقلاب اسلامي افزودند: انقلاب اسلامي با ساقط کردن حکومت مطلقه موروثي و بي منطق سلطنت، بناي يک حکومت مردم سالاري و مبتني بر ارزشهاي انساني را پايه گذاري کرد و با استقرار نظام اسلامي، ملت ايران راه پيشرفت خود را يافت.
رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه ملت ايران هزينه هاي رسيدن به پيشرفت و اوج را نيز پرداخت کرده است، تصريح کردند: امروز به برکت انقلاب اسلامي، ملت ايران ملتي عزيز و الهام بخش است و نظام جمهوري اسلامي نيز نظامي مقتدر است که همه قدرتهاي منطقه اي و فرامنطقه اي چاره اي جز اعتراف به عظمت آن ندارند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اراده مصمم ملت ايران براي ادامه راه پيشرفت تاکيد کردند: برآيند تحرکات گوناگون و مسووليت هاي مختلف در دوره هاي 28 سال گذشته، حرکتي منظم رو به جلو براي ملت ايران بوده است که با وجود همه تلاش هاي دشمن، اين حرکت متوقف نشد و در آينده نيز متوقف نخواهد شد.
ايشان لحن ستايش مراکز قدرت جهاني از ملت ايران را نتيجه ايستادگي و عزم و اراده براي ادامه مسير پيشرفت ارزيابي و خاطرنشان کردند: البته برخي مراکز تصميم سازي و تصميم گيري دنيا به صورت خصمانه، کينه توزانه و همراه با حسادت و برخي هم با خرسندي لحن ستايش خود را بيان مي کنند اما در مقابل، ملتهاي مسلمان و حتي برخي ملتهاي غيرمسلمان، همه با شيفتگي تمام از ايستادگي ملت ايران تجليل مي کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي انتخابات را يکي از عرصه هاي حساس و تعيين کننده دانستند و در تبيين اهميت آن افزودند: بررسي هر دوره از انتخابات در مقاطع مختلف نشان مي دهد، تلاش تبليغات خصمانه استکبار جهاني بر کاهش حضور و انگيزه مردم براي انتخابات متمرکز بوده است که همواره هم به نتيجه نرسيده اند و اين مسئله نشان دهنده اهميت انتخابات است.
ايشان با اشاره به درماندگي دشمنان در مقابل مردم سالاري ملت ايران خاطرنشان کردند: کساني که به بهانه دموکراسي و دفاع از نظام هاي مردمي، کشور گشايي، فاجعه آفريني و کشتار مي کنند و حتي از رژيم هاي کودتايي و موروثي نيز حمايت مي کنند، ناچارند در مقابل مردم سالاري ملت ايران دم از نبود آزادي در انتخابات، يا نبود انگيزه مردم براي شرکت در انتخابات بزنند و يا براي تعطيلي انتخابات تلاش کنند که در برهه اي نيز به وسيله برخي عناصر فريب خورده اين تلاش را کردند ولي به اهداف خود نرسيدند.
رهبر انقلاب اسلامي شرکت در انتخابات را فريضه و وظيفه اي ملي برشمردند و تاکيد کردند: اين وظيفه با روي کار بودن دولتهاي گوناگون يا جريان هاي سياسي مختلف تغيير نمي کند و همه بايد خود را موظف به شرکت در انتخابات بدانند و در اين مسير نيز بهانه جويي نکنند.
حضرت آيت الله خامنه اي انتخابات در نظام اسلامي را در مقايسه با ساير کشورها جزو سالم ترين انتخابات ارزيابي کردند و افزودند: من به دست اندرکاران انتخابات توصيه کرده ام که بايد قانون به شدت رعايت شود و همه نيز بايد الزامات قانوني را بپذيرند و تسليم قانون باشند، زيرا قانون حد فاصل حق و باطل است و قانون را نبايد دور زد.
ايشان در همين خصوص خاطرنشان کردند: بايد مراقب بود به کسي ظلم نشود و در مقابل حق مردم نيز تضييع نشود و با لحاظ قانون بايد رعايت کرد که افراد ناصالح معرفي نشوند و انسانهاي صالح هم از حقوق خود محروم نشوند.
رهبر انقلاب اسلامي مسئله اصلي در انتخابات را حضور مردم دانستند و تاکيد کردند: کساني که به نحوي دست اندرکار انتخابات اعم از سياستگذاري، اجرا و موارد ديگر هستند بايد با توجه به اهميت حضور مردم، وظيفه خود را انجام دهند.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تبريک نوزدهم بهمن به کارکنان نيروي هوايي ارتش و ملت ايران، حرکت تاريخي جمعي از کارکنان نيروي هوايي ارتش در نوزدهم بهمن سال 57 را نقطه عطف و حرکتي شجاعانه، هوشمندانه، به هنگام و برخاسته از ايمان توصيف کردند و افزودند: اين حرکت در واقع برآيندي از مجموعه احساسات و ذهنيات نيروي هوايي ارتش در آن زمان بود.
فرمانده کل قوا با اشاره به هويت جديد و اقتدار و عزت ارتش بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، به سربلندي نيروي هوايي در آزمون دفاع مقدس و کارهاي بزرگ اين نيرو بعد از دوران دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کردند: نيروي هوايي بايد مسير پيشرفت خود را با شتابي مضاعف ادامه دهد و در اين مسير همچون گذشته علاوه بر اتکا به ابزارهاي مادي، در جهت تقويت بيش از پيش ايمان و اراده گام بردارد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به مسئله فلسطين و محاصره و کشتار مردم غزه، آنرا نتيجه سياست خاورميانه اي غلط آمريکا و کنفرانس ننگين پاييزي دانستند و تاکيد کردند: دولتهاي اسلامي بايد محاصره غزه را بشکنند و دولت و ملت مصر در اين خصوص وظيفه بزرگي دارند و همه ملتهاي مسلمان بايد به دولت و ملت مصر براي انجام اين وظيفه کمک کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي تصريح کردند: در شرايطي که مردم غزه در آتش و خون هستند و اين فاجعه آفريني نتيجه سفر رئيس جمهور آمريکا به منطقه است، مذاکره کشورهاي منطقه با آمريکا و رژيم غاصب صهيونيستي هيچ فايده اي ندارد.
ايشان افزودند: دولت هاي عربي بايد مراقب باشند تا از آنها يا عناصر ديگري از فلسطيني ها برضد مردم غزه استفاده نشود زيرا ننگ اين مسئله تا ابد بر پيشاني آنها خواهد ماند.
رهبر انقلاب اسلامي تنها راه نجات ملت فلسطين را مقاومت و ايستادگي دانستند و افزودند: ايستادگي مردم فلسطين و غزه در مقابل فشار عظيم اقتصادي و تهاجم و کشتار تحسين برانگيز است و مردم فلسطين بايد مراقب توطئه دشمنان براي ايجاد جدايي ميان ملت و دولت منتخب فلسطين نيز باشند.
در اين ديدار اميرسرتيپ ميقاني فرمانده نيروي هوايي ارتش در سخناني با اشاره به بيعت تاريخي کارکنان نيروي هوايي با امام خميني (ره) در سال 57، تاکيد کرد: کارکنان اين نيرو امروز نيز ضمن تجديد بيعت با فرماندهي کل قوا، با تمام توان آماده دفاع از منافع ملي و مرزهاي آسماني ميهن اسلامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان