نسخه شماره 3566 - 1393/06/17 -

 مقام معظم رهبري:
 مسلمانان با همدلي، حربه اختلاف افکني را از دست دشمن بگيرند 

رهبر انقلاب اسلامي‌حج را يک فرصت بزرگ براي بهره‌مندي امت اسلامي‌از الطاف معنوي سرزمين وحي و استحکام ارتباط خود با خدا و همچنين بحث و تبادل نظر با يکديگر براي برطرف کردن مشکلات دنياي اسلام برشمردند.

به گزارش ايسنا آيت‌الله خامنه‌اي در ديدار دست اندرکاران حج امسال، تأکيد کردند: امروز يکي از مهمترين مسائل جهان اسلام، تلاش گسترده قدرت‌هاي بزرگ و عوامل آنها براي ايجاد اختلاف ميان امت اسلامي‌است که بايد با بهره گيري از فرصت کم نظير حج، در جهت ايجاد اتحاد و تفاهم و برطرف کردن عوامل اختلاف و سوءظن‌ها اقدام کرد. رهبر انقلاب اسلامي‌در اين ديدار با تبريک سال روز ميلاد ثامن‌الحجج، حضرت امام‌رضا‌(ع)، مضجع شريف آن حضرت در خراسان را مايه برکت و مرکز ذکر و توجه و توحيد خواندند و با اشاره به روش و برنامه مدبرانه آن حضرت براي مقابله با توطئه دستگاه سياسي قاهر و ظالم آن زمان، گفتند: حضرت امام‌رضا(ع) با توکل بر خدا و با تدبير الهي و نگاه نافذ ولايتي خود، توانستند نقشه خصمانه و زيرکانه‌اي را که براي ايشان کشيده شده بود، به ضد خود تبديل و يک حرکت عظيم در جهت گسترش معارف قرآني و منتسب به اهل بيت عليهم السلام در افکار دنياي اسلام ايجاد کنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سپس درخصوص موضوع حج، موسم حج را فرصتي بزرگ و مغتنم به منظور اصلاح امور ديني و معنوي و اصلاح مسائل مهم جهان اسلام دانستند و افزودند: مسلمانان بايد در ايام حج، از معنويات اين سفر الهي بهره کامل ببرند و رابطه خود را با خدا به گونه‌اي مستحکم کنند که بعد از سفر حج، تغيير حقيقي در حج گزار مشاهده شود.

ايشان درخصوص استفاده از فرصت حج براي بررسي مسائل مهم دنياي اسلام و تبادل نظر بمنظور برطرف کردن مشکلات، افزودند: امروز جهان اسلام در شرايط خطيري قرار دارد و يکي از مهمترين مسائل آن، تلاش و شگردهاي قدرت‌هاي سلطه‌گر براي ايجاد اختلاف و سوءظن ميان مسلمانان است.

رهبر انقلاب اسلامي‌با تأکيد بر اين‌که «بايد در ايام حج، با تمام توان در جهت صاف کردن دلها و کم کردن کينه ورزي‌هاي مصنوعي تلاش شود»، گفتند: متأسفانه برخي از مسلمانان اعم از شيعه و سني، از روي غفلت، با تهمت‌زني‌ها و دروغ پردازي‌ها به دشمنان امت اسلام کمک مي‌کنند و در خدمت منافع امريکا و صهيونيسم قدم برمي‌دارند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: مسلمانان بايد با هوشياري و همدلي، حربه دشمن را از دست او بگيرند.

ايشان، تکفير را در شرايط کنوني، يکي از حربه‌ها و عوامل دشمنان اسلام براي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و مشغول کردن آن‌ها به يکديگر به منظور غفلت از مساله فلسطين و خدمت به منافع رژيم صهيونيستي، برشمردند و تأکيد کردند: مسئله فلسطين، مسئله اول دنياي اسلام است که بايد در حج مورد توجه قرار گيرد. رهبر انقلاب اسلامي‌افزودند: خوشبختانه اکنون، مسلمانان در مسئله فلسطين دست برتر را دارند که قضاياي جنگ 50 روزه غزه و شکست رژيم صهيونيستي به عنوان نماد قدرت غرب در منطقه، در برابر مردم محدود و محصور غزه که داراي کمترين امکانات بودند، نمونه بارز آن است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: پيروزي اخير در غزه نشان داد که مسلمانان قوي هستند و توانايي‌هاي زيادي دارند و مي‌توانند هرگونه دشمني را به چالش بکشند و از خود دفاع کنند.

ايشان گفتند: قدرت اسلام، قرآن، ايمان و امت اسلامي ‌را دست کم نگيريم و بدانيم که مي‌توانيم با ظلم نظام‌هاي مستکبر مقابله کنيم.

رهبر انقلاب اسلامي‌در پايان با اشاره به ارتقاي خدمات رفاهي و معنوي به حجاج ايراني در سال‌هاي اخير خاطرنشان کردند: نبايد به اين حد راضي بود بلکه بايد با برطرف کردن خلاءهاي باقي مانده، شرايطي را بوجود آورد که بتوان از فرصت موسم حج، بيشترين استفاده را کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان