نسخه شماره 3530 - 1393/05/02 -

 رئيس کميته پارالمپيک:
 وضعيت دوپينگ نگران‌کننده است 

رئيس کميته پارالمپيک گفت: با توجه به اينکه مکمل‌ها در داخل کشور آلوده است همين موضوع وضعيت نگران‌کننده‌اي را براي دوپينگ ايجاد کرده است.

محمود خسروي‌وفا رئيس کميته ملي پارالمپيک، درباره بازي‌هاي پاراآسيايي و بودجه اين بازي‌ها، گفت: فعلا مشکلي براي بودجه نداريم. با کيومرث‌هاشمي هماهنگ شده تا بودجه تامين شود. رقم دقيقا تعيين نشده، اما قول داده برنامه‌ريزي‌ها انجام شود.

وي درباره ورزشکاران اعزامي به اين بازي‌ها، اظهار داشت: تعداد ورزشکاران بيشتر است. ما در اين دوره 60 نفر ورزشکار زن داريم و بسکتبال بانوان براي اولين بار است که در مسابقات شرکت مي‌کند. دووميداني بيشترين تعداد را دارد. کاروان ما بسته شده و يک نفر هم نمي‌توانيم به اين کاروان اضافه کنيم. ليست اوليه ما 350 نفر است، اما ليست نهايي زماني مشخص مي‌شود که ورزشکاران حد نصاب ما را کسب کنند که اواخر مرداد 200 نفر حداقل اعزام مي‌شوند.

رئيس فدراسيون جانبازان و معلولين درباره بازديد نوبخت و حمايت 60 ميلياردي از پارالمپيک، عنوان کرد: اين بودجه براي المپيک است که به ما گفتند ناخوادگاه بودجه ما هم تامين مي‌شود. تا جايي که اطلاع دارم اين بودجه تامين نشده است.

خسروي‌وفا درباره دوپينگ که حالا به اين فدراسيون هم رسيده، تصريح کرد: هميشه وضع دوپينگ نگران‌کننده است و آن به اين دليل است که ما توزيع‌کننده مکمل خوب نداريم. ما در لندن خودمان مکمل تهيه کرديم. براي اينکه بتوانيم از اين پديده فرار کنيم بايد مکمل درست در اختيار ورزشکاران قرار بدهيم و لازم است از تجربه مثبت لندن استفاده کنيم. ورزشکار به مکمل رو مي‌آورد چون به آن نياز دارد. مکمل‌ها در کشور ما آلوده هستند و ما هم نمي‌توانيم به ورزشکار بگوييم استفاده نکند. ما در حال تهيه مکمل سالم براي ورزشکاران هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان